• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najprostszy szablonowy sklep internetowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,329 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w PHP przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Kolega musi szybko i wmiare prosto zrobić sklep internetowy jednak jego wiedza jest mała w temacie tworzenia stron więc poprostił mnie o rade, chodzi mu o szablon/kreator tworzenia sklepu fajnie by było jakby miał dokumentacje albo był gdzieś dobrze przedstawiony :) Chodzi to o dość prosty sklep bez specjalnych wymagań.
Jakieś propozycje ?

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez paki Początkujący (280 p.)
Polecam CMS Prestashop. Jest on stworzony z myślą o małych sklepach.
Pozdrawiam
komentarz 8 czerwca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
rownież polecam sprawdzona platforma:)! Kiedyś na tym aptekę stawiałem.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)

No jeśli chodzi o dokumentacje to chyba nic nie przebije Symfony. Dwie wersje: Polska i Angielska (oczywiście angielska trochę lepsza). Jednak jej opanowanie zajmuje trochę czasu, więc nie wiem czy to dobry pomysł jeśli kolega chce szybko. Słyszałem też, że do tego nadaje się AngularJS jak wolisz pisać back w javascripcie. Tutaj jest nawet ich tutorial dotyczący sklepu. Jeśli to ma być sklep to warto by go jednak dobrze zabezpieczyć (puścić po SSL i szyfrować wszystko co można), więc nie wiem czy tak na szybko to będzie dobre rozwiązanie. Może lepiej popracować trochę dłużej ale mieć spokojną głowę o dane i portfele użytkowników?

komentarz 5 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Syntax, tak się dzieje, jak dedline blisko jest ;)
komentarz 5 maja 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
Mało tego ze to dedline to jeszcze to jest praktykant tylko z technikum ktory nie jest jakims webmasterem (lol) troche ma moze wiedzy z html moze troszke css i minimalna z js ale nie ma wgl mowy o php czy mysgl a o zabezpieczeniach nie wspomne .. ;p poprostu kazali mu zrobic z dupy nagle sklep na praktykach i nie wie co ma zrobic :) wiec nauka pisania sklepu odpada niestety :\ sam nei wiem jak to ma zrobic .. no ale coz
komentarz 5 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
http://www.practicalecommerce.com/articles/73649-11-Open-Source-Ecommerce-Platforms

jakieś szablony tam mają już.

Preste sprawdzcie.

To będzie na zasadzie skonfiguruj i zobacz co sie stanie, w kodzie raczej tam nic grzebac nie bedziecie musieli, moze w szablonie.

haha  powodzenia xd
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez Progo Bywalec (2,020 p.)
komentarz 5 maja 2015 przez Artix Bywalec (2,110 p.)
To jest jakis framework ?
komentarz 7 maja 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
silnik szablonow, ale na tym nie zrobisz z podstawową wiedza sklepu internetowego.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Nie wiem czy są takie kreatory, jeżeli to ma być taki autorski sklep, to potrzebny wam będzie system szablonów.

http://twig.sensiolabs.org/

TWIG jest wykorzystywany naprawdę grubych projektach i jest bardzo wydajny, świetnie się sprawdza jako system szablonów, polecam :)

Korzystałem kiedyś z Smarty, nie polecam

https://michalzuber.wordpress.com/2015/04/01/twig-vs-smarty-codebase-comparison-and-more/

:)
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Całkiem niezłą opcją jest też dodatek do WordPressa - WooCommerce :)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w PHP przez mav Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w PHP przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w PHP przez Mikruus Początkujący (410 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...