• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
699 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Nasze projekty przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
edycja 27 lutego 2016 przez robert9620

Witam. Robię stronkę od podstaw dla pewnego trenera fitness i dietetyka w jednym. Na razie strona nie jest skończona. Mimo wszystko może macie jakieś uwagi, dzięki, którym rozwój strony pójdzie w dobrym kierunku?

Stronę można zobaczyć pod linkiem http://wybawcaformy.pl

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 28 lutego 2016 przez robert9620
 
Najlepsza

 

Serio, zaczyna mnie irytować, że przy każdej ocenie strony na forum muszę wyłuszczać całkowite podstawy dostępności stron WWW. Takie rzeczy powinny być wszystkim doskonale znane. Normalnie aż wezmę i napiszę o tym artykuł :|

komentarz 28 lutego 2016 przez niezalogowany

Comandeer...

I've been expecting You

 

komentarz 28 lutego 2016 przez niezalogowany
Problem z dostępnością może być taki, że niewiele tutoriali zwraca na to należytą uwagę. Osoba tworząca stronę posługuje się myszką, monitorem... strona ładnie działa.. o co chodzi?

Dodatkowo chcąc poczytać coś o dostępności, dostaje się zazwyczaj po twarzy ścianami tekstu.
komentarz 28 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Jak "ściany tekstu" nie są żadnym usprawiedliwieniem, tak fakt, że w Polsce się o pewne rzeczy po prostu nie dba, jest jak najbardziej prawdziwy…
+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak dla mnie ciężko coś tu ocenić, skoro  ta strona składa się z 3 kawałków. Prostego menu, dwóch contentów i paralexa..
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Sugerujesz, że powinno być więcej informacji na stronie głównej ?

To ogólnie strona dietetyka i trenera i nie ma aż tyle tekstu, żeby wrzucać na główną. Zalecenie było, żeby całość była przejrzysta, żywa i prosta, bez zbędnych dodatków. Większość informacji będzie w podstronach dlatego nie chce ich dublować, a na razie chcę stworzyć ładną i ciekawą stronę główną. Jak myślisz co mógłbym tu jeszcze dodać ?
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez niezalogowany
  1. Czcionka jakaś taka nieciekawa
  2. Logo strony jakoś nieciekawe wygląda
  3. Zmień kolor tekstu na jakiś inny (mówię szczególnie o linkach, przyciskach);
  4. Ten zielony ma trochę nieodpowiedni odcień moim zdaniem, chyba jest trochę zbyt ciemny
  5. W kontakcie to logo Fb musisz inaczej wyróżnić, bo czuć że coś w nim nie gra, mamy 3 różne odcienie: pasek jest nie z fb, samo logo składa się z 2 niebieskich :/
+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Mnie się strona podoba 11/10 :) 

Najbardziej

 

 

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Chyba sam widzisz co trzeba poprawić, po co ktoś ma cię utwierdzać w tym?
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Każdy ma inny gust, liczę na jakieś konstruktywne komentarze, które mogą mnie natchnąć ;)
komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Kolorystyka strony jest źle dobrana, czcionki się nie wpasowują w design, logo jest robione na odpierdziel, slider nie działa.

Serio myślisz, że zielony biały i fioletowo/granatowy to kolory pasujące do siebie?

Po co Ci mapka google skoro można fotke tylko wgrać?

https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fwybawcaformy.hekko24.pl%2F&showoutline=yes Błędy są w kodzie HTML.

https://validator.w3.org/unicorn/check?ucn_uri=wybawcaformy.hekko24.pl%2F%23&doctype=Inline&charset=(detect%20automatically)&ucn_task=conformance#
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Ok, to już bardziej konstruktywny komentarz, dziękuje wezmę pod uwagę Twoje spostrzeżenia.

Co do czcionek to nie zauważyłeś, ale na razie nie ma żadnych, jest domyślna, nad tym jeszcze popracuje bo strona oczywiście nie jest skończona, może mógłbyś polecić jakieś "pasujące" czcionki ?

Logo niestety nie mogę zmienić bo to nie ja jestem za nie odpowiedzialny.

Niestety nie wiem o jakim fioletowym mówisz. Strona zawiera kolory zielony i biały (jako dominujące) oraz czerwona papryka dla ożywienia. Całość ma się kojarzyć ze zdrowym, ale i różnorodnym odżywianiem. Może chodzi CI o MediumBlue (niebieski, w żadnym wypadku nie fioletowy, nawet jeżeli odróżniasz tylko podstawowe kolory) kolor facebooka ? Ten kolor ma się wyróżniać i jest bardzo rozpoznawalny - od razu kojarzony jest z facebookiem.

Slider dopiero zrobię w js.
komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
https://cdn.pbrd.co/images/13BOVjTl.png

Wiesz. Skoro dla właściciela strony jest ważniejszy fejsbuk niż jego strona, to ja mu tylko pogratuluję.

Zieleń jest mdła - nie kojarzy się z niczym zdrowym, a najwyżej z przeterminowanym.

Dajesz nam pół podstrony z całości do oceny. Ja ci usmażę panierkę zamiast kotleta. Oceń jak smakuje kotlet.

Jako twórca strony sam z miejsca powinieneś wymienić co najmniej po 3 czcionki szeryfowe i bezszeryfowe - jeżeli robisz coś dla kogoś to musisz być profesjonalistą a tego świstka nawet stroną nie mogę nazwać.

Brak właściwych proporcji, ten tors ludka w ogóle nie pasuje do designu strony. Nawet nie masz pojęcia czym jest koło barw.

Dla zabawy możesz sobie robić takie rzeczy, ale nie dla kogoś.
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Na razie pokazałem stronę i się podoba.

Doceniam, że poświęciłeś mi czas i podzieliłeś się opinią. Mnie ten "fioletowy" nie razi, ale jeszcze skontaktuje się ze zleceniodawcą i zapytam co o nim myśli.

Może masz racje, zapewne wrzucę tam coś bardziej jaskrawego.

Przykład z kotletem średnio mi się podoba. Wydaje mi się, że ogólny wygląd strony głównej już jest i można stwierdzić jak ona będzie wyglądała, więc jest to nieco inna proporcja niż kotlet i panierka. Dodatkowo nawet jak już koniecznie chcesz zostać przy tej metaforze to daje do oceny panierkę i proszę o ocenę samej panierki ;)

Znam różne czcionki, najlepiej te, z których już miałem okazje korzystać, jednak myślałem, że masz coś konkretnego na myśli i polecisz coś "bombowego". W końcu to forum do czegoś jest, żeby cały czas się uczyć i dzielić się wiedzą i zasobami. Jeżeli jednak niczego fajnego nie masz to nie przejmuje się - poradzę sobie ;)

O może powiedz dokładnie o proporcje czego chodzi bo być może masz rację, a ja nie zwróciłem na to uwagi. Tors ludka zostanie zastąpiony zdjęciem trenera jak tylko je dostanę. Nie wiem na podstawie czego wyciągasz wniosek, że nie wiem co to koło barw, ale muszę Cię zaskoczyć - wiem, znam też palety barw RGB i CMYK oraz znam różnicę między nimi, ale to bez sensu, żebyśmy rozmawiali o tym co umiem, a czego nie, bo pytanie jest dosyć konkretne.

Czemu tylko dla zabawy ? Jeżeli ktoś mi płaci i jest zadowolony to czemu nie ;) ?
komentarz 25 stycznia 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Chyba sam widzisz co trzeba poprawić, po co ktoś ma cię utwierdzać w tym?

Trochę mnie rozbawiłeś tym komentarzem, jeżeli ktoś się pyta co poprawi, to widocznie tego nie potrafi zauważyć.

komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Mnie bawi brak szacunku dla użytkowników tego forum. Przychodzi sobie tutaj taki Jasiu, pokazuje nam nawet nie połowę skończonego projektu i pyta nas "co poprawić".

 

"Co poprawić" to można spytać w chwili, gdy jednak front stronki wygląda jakoś do użytku. Nie wspomniał również o tym, że to prototyp - uznałem iż gotowa stronka. Zrozumiałem, że nie ma mobilków więc na to nie zwracałem uwagi w ogóle.

Skoro nie potrafi zauważyć swoich braków to czemu bierze się za komerchę? Szkoda mi tylko zleceniodawcy, że leci tylko kosztami.

Inaczej bym zareagował gdyby to była stronka do portfolio, dla własnego trenignu. Za tą stronę w takim stanie nie zapłaciłbym. Po prostu bym zrezygnował.
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Stronkę oddam mu gotową, więc o zleceniodawce się już nie martw, dopilnuję, żeby był zadowolony.

Przepraszam jeżeli dostrzegasz w moim pytaniu brak szacunku, jednak nie sposób nie zauważyć, że nie masz obowiązku na to pytanie odpowiadać. Gusta są różne i zawsze dobrze jest posłuchać różnych opinii (przypominam, że między innymi po to istnieją fora). Ty natomiast jeżeli Ci się moje pytanie nie podoba mogłeś na nie nie odpowiadać i zaoszczędzić swój czas. Jeżeli jednak odpowiedziałeś to brakiem konstruktywności w odpowiedziach marnujesz z kolei mój czas - no bo nie oszukujmy się wolę poczytać odpowiedzi zawierające konkretne porady niż Twój hejt.

Podsumowując mogłeś nie odpowiadać w ogóle, lub napisać co jest do zmiany.
komentarz 25 stycznia 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Każdy się uczy, sam pamiętam swoje początki jak i te pierwsze zlecenia. Wszyscy od czegoś zaczynamy, a profesjonalność przychodzi z czasem. Sam osobiście bym się pod tym nie podpisał ani bym nie podesłał klientowi takich szczątków strony nawet, by podkreślić zarys. Jak widzę swoje stare projekty często zastanawiam się "jak mogło mi się to kiedyś podobać". Trochę przesadzasz z tym brakiem szacunku, rozumiem również jesteś starym wyjadaczem, ale jak już podkreślałem każdy zaczynał.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Odświeżam temat.

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 791 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Nasze projekty przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 612 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Nasze projekty przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...