• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
576 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Nasze projekty przez baroser13 Użytkownik (750 p.)

Witam chciałbym prosić o ocenę mojej strony :) link : 


http://probajedna.c0.pl

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
wybrane 20 lutego 2016 przez baroser13
 
Najlepsza

Komentuję stronę od kodu:
Cytując Comandeera:
 

W CSS-ie różnica między [id] a [class] jest związana ze specyficznością selektorów – tylko i wyłącznie! Unikatowość [id] jest wymagana na poziomie DOM – nie CSS. Dlatego w CSS lepiej używać jedynie klas do stylowania (tak, jak robi to np. BEM, dodatkowo spłaszczając zależności między elementami do całkowicie niezbędnego minimum).

U Ciebie jest natomiast sporo id - lepiej używać do tego klas, zresztą - definiujesz takie dwie same właściwości dla dwóch divów - nie wygodniej to zrobić za pomocą jednej klasy?. Sam projekt pod "badaniem" jest nieczytelny, komentarz w HTMLU robi się za pomocą:

<!-- komentarz !-->

A nie ich milion - to wcale nie pomaga, a walidator szaleje: [klik]. Do tego, używasz formatowania <font color="#a2a2a2"> , co nie jest wskazane, od tego mamy CSSa. Używasz też <br> przy liście - ???

+1 głos
odpowiedź 17 lutego 2016 przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
W hoverze menu przydałoby poprawić się wymiary (zrobić coś z paddingiem bądź font-size) bo po najechaniu cała strona się lekko przesuwa. No i ogólnie tak jak już wspomnieli koledzy, jakiś margin dodać i odstęp między divami z treścią, żeby było troszke bardziej przejrzyście. Ewentualnie jeśli taki miał być cel, to po zlikwidowaniu tych zaokrąglonych rogów powinno się to prezentować trochę lepiej.

Co do samego kodu to również jak już było wspomniane - troszkę więcej użycia klas zamiast id. Lepiej byłoby zrobić 2 klasy po prostu na content. Albo jedną, a kolor zmienić indywidualnie w każdym divie :)
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Strona wygląda słabo layout po prostu brzydki. Polecam pomyśleć nad zmianami.
komentarz 17 lutego 2016 przez makoso Mądrala (7,380 p.)

Bez przesady, pierwsza strona, nie zniechęcaj chłopaka, nie layout a styl pisania się tutaj liczy bo zrobił z frontu to co potrafił, teraz czas poprawić to czego nie widać gołym okiem ;)

 

np. tak jak napisał radek024

komentarz 17 lutego 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Fakt , później postaram się, zrobić pozytywnego edita. Jakoś teraz humoru nie mam.
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Treść strony umieść w jakimś wrapperze i dodaj padding po lewej i prawej stronie. https://cdn.pbrd.co/images/1BLn5FwZ.png Np.:

.wrapper {
    margin: 0 auto;
    max-width: 1200px;
    padding-left: 15px;
    padding-right: 15px;
}
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Oczy mi krawią... Szczerze? Bardzo słabo, przecież ty tutaj nic nie zrobiłeś? Kilka bloków z kawałkiem tekstu, grafika z google, logo w postaci tekstu i masakryczne menu. 1/10 na zachętę.
komentarz 17 lutego 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Twoja nie lepsza, Rwd 1/10. Formularz można pusty wysyłać. Bravo ty.
komentarz 17 lutego 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Rwd mam gotowe ale jeszcze nie załadowane na serwer, a formularza jakoś nie chce mi sie edytować :)
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

"To umiem i się tego uczę" po co w tej sekcji ikony są tak duże? 

layout bardzo słabo, czcionka/kolory/bordery/nagłówek.

Nagłówek wygląda bardzo dziwnie, za nic on nie wygląda. 

Co polecam? 

google material design

Obserwuj strony i dopiero potem pisz swoje, nie ulegaj fantazją bo najczęściej wychodzą krapy :) Jakiś czas temu też takie "zlepki" robiłem, ale z czasem będą ci wychodziły lepsze :p 

komentarz 19 lutego 2016 przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
robię nową , zobaczyłeś nową jestem w trakcie zmian
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Do tego, używasz formatowania <font color="#a2a2a2"> , co nie jest wskazane, od tego mamy CSSa

Dokładnie, w stronie masz podpięty CSS, to dlaczego z niego nie korzystasz, tylko korzystasz z starych metod? 

komentarz 24 lutego 2016 przez baroser13 Użytkownik (750 p.)

patrz datę ...

komentarz 24 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
17 luty... Dzis 24 luty... Pare dni...
komentarz 24 lutego 2016 przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
przez parę dni zrobiłem nową , wykupiłem domenę i hosting :)

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 753 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Nasze projekty przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 678 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Nasze projekty przez robert9620 Stary wyjadacz (11,620 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...