• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)
Witam serdecznie. Piszę ten temat aby poprosić o jakieś sugestie, porady dotyczące mojego że tak to nazwę "projektu", tworzę coś takiego dla siebie aby doskonalić moje umiejętności. Po prostu usiadłem i napisałem kod, strona powstaje od początku stycznia, może się wydawać że to długo jak na tak mały materiał, ale nie pisałem nic na siłę, każdy element starałem się dokładnie przemyśleć. Chciałbym wiedzieć jakie błędy popełniłem a wiem że pewnie będzie ich masa ;/ Nigdy nic nie publikowałem ale nadszedł ten czas, podaje link do mojej strony, nie jest to jakiś super projekt a raczej amatorska praca,proszę poświecenie dosłownie kilku minut ;)

http://rafixstan.ugu.pl/index.html

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Strona jest ładna i estetyczna. Brakuje mi tutaj płynnej animacji przy hover, gdyby ona była, strona by znacznie zyskała na atrakcyjności ;) Przyczepię się jeszcze do tych 3 przycisków na stronie (pomarańczowy, niebieski i zielony przycisk), zresztą ciężko to nazwać przyciskami, gdyż reagują na kliknięcie tylko gdy naciśniemy bezpośrednio na tekst hiperłącza, a nie samego diva. Więc zamiast takiej konstrukcji:

<div class="right-bar-orange">
     <a class="contact" href="glowna.html">
          <i class="icon-right-hand"></i>Strona główna
     </a>
</div>

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zrobienie tego w taki sposób:

<a class="contact" href="glowna.html">
     <div class="right-bar-orange">
          <i class="icon-right-hand"></i>Strona główna
     </div>
</a>

Natomiast "Zaloguj się" i "Zarejestruj się" powinny być dwoma osobnymi divami. Jak "linkujesz" na swojej stronie to staraj się unikać pokazywania brzydkiej końcówki index.html, a więc zamiast w href="index.html" spróbuj href="." (kropka oznacza właśnie domyślnie ładowanie pliku index.html). Podstrony rób raczej jako osobne katalogi, a nie pliki *.html. Pamiętaj, że o jeden katalog do tyłu cofasz dwoma kropkami w atrybucie href. Więcej o tym możesz sobie oczywiście poczytać. No i nie jest w pełni responsywna, w szczególności te menu się rozjeżdża. Te dwa divy Facebooka i Twittera też tak średnio pasują wielkością :P

JAK NA PIERWSZY RAZ STRONA PREZENTUJE SIĘ BARDZO DOBRZE! Pozdrawiam :)

komentarz 26 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Podstrony rób raczej jako osobne katalogi, a nie pliki *.html.

Nie wiem co Wam ten .html przeszkadza… Nie ma sensu tak kombinować. Od tego jest albo router, albo generatory typu Jekyll. 

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 791 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Nasze projekty przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Nasze projekty przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Nasze projekty przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...