• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wygląda praca informatyka w policji

Object Storage Arubacloud
+1 głos
11,504 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Jak wygląda praca informatyka w policji jakie są zarobki jakie trzeba mieć ukończone studia czy chodzi się na akcje typu policja wbija komuś do domu a informatyk przeszukuje komputer czy jest to bardziej praca w biurze i czy jest szansa na awans np do CBŚ

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)

akcje typu policja wbija komuś do domu a informatyk przeszukuje komputer

Człowieku zrobiłeś mi tym dzień! laugh Praca w policji nie jest taka jak na filmach że lecisz z oddziałem AT siadasz przy komputerze i rozwija ci się wiersz poleceń a ty klepiesz polecenia jak opętany :) 

Chciałem kiedyś iść w tym kierunku, rozmawiałem ze znajomym znajomego który trochę w tym siedział i wygląda to tak, że siedzisz sobie w biurze przy komputerku, raz na jakiś czas pracujesz nad jakimiś oszustwami internetowymi współpracując z portalami akcyjny takimi jak Allegro, dostajesz od nich wszystkie dane osoby czyli IP z którego było realizowane zamówienie itp. Potem nad takim czymś siedzisz, sprawdzasz trasy z jakim to IP "podróżowało" po świecie, ale to bardzo rzadko. Na porządku dziennym jest sprawdzanie dysków czy nie ma jakiegoś piractwa, robisz jakieś obliczenia w excelu. Dużo by wypisywać. W sieci masz tego pieruńsko dużo. Pozdrawiam :) 

komentarz 14 stycznia 2016 przez niezalogowany
byli bez laserów pościgów i wybuchów :(

 

troche jak w szkole masz uczyć się html a ty rysujesz w paint
komentarz 14 stycznia 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

zrobiłeś mi tym dzień

Nie chcę wyjść na upierdliwego szukacza błędów, ale niech stracę. Dosłowne tłumaczenie tego idiomu ma taki sam sens jak na przykład "pada kotami i psami".

komentarz 14 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Jak to niektórzy zwykli mówić: "Liczy się przekaz" ;)
1
komentarz 14 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ale jest to często wykorzystywany w naszym języku wyraz ironii czy żartu, doslowne tłumaczenie angielskich zwrotów  - "Twój argument jest inwalidą" czy "handluj z tym". To nawet nie ma na celu być poprawne, ma być śmieszne :D

Podobne pytania

+10 głosów
1 odpowiedź 9,322 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...