• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prawo - Głupimi łatwiej rządzić

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
426 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam serdecznie! Moje pytanie jest takie, skąd zbiorę piękny zbiór polskiego prawa. Na co mi to? Hmmm dzisiaj na lekcji Matematyki zaczeła się inteligentna dyskusja dot. tego iż głupi nie stawia oporu a inteligentny wygra. O co chodzi o tóż zacytuje ,,Policja wymysliła sobie że wznowi niezapłacone mandaty sprzed 11 lat, ale inteligentny który wie że mandat ma rok ważności nie zapłaci. Policjanta gdy się zapyta czy trzeba płacić powie że nie, ale to działa tak iż póki nie powiesz że nie chcesz płacić MUSISZ zapłacić" I to wygląda tak że chciałbym właśnei obeznać się co do prawa, kodeksu praw itd, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, nie chciałbym kiedyś zostać wykorzystanym cymbałem że się tak wyraże, lecz osobą która zna prawo. I wie jak się nim posługiwać.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)

Strony sejmu, kodeks karny, kodeks drogowy, konstytucja. Jest naprawdę bardzo duży podział prawa nie licząc luk w nim popełnionych. Aż zacytuje:

Kto rządzi? Kto służy? Kto gwałci matkę Ziemie?
Mass media kłamią. Spójrz co dzieje się na niebie.
Opady z chemicznych chmur spadają na Ciebie.
Łykasz bzdury, nie dziw się, że nie wiesz.

[...]

Masz MTV masz wódkę, tak ogłupiają naród.
W ten oto sposób milionami steruje paru.

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Policja nie jest od egzekwowania mandatów tylko odpowiednie urzędy a to o czym ty piszesz ma się nijak to NIE.  W razie przedawnienia a sprawy w sądzie (bo np jakaś firma windykacyjna odkupiła twój dług ) podnosi się zarzut przedawnienia i czesć.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

System aktów prawnych Sejmu RP? http://isap.sejm.gov.pl/ życzę powodzenia w czytaniu ;)

Prawda jest taka, że prawo to prawo, a interpretacja prawa to całkiem inna bestia. Wystarczy zastanowić się za co tak naprawdę prawnicy zarabiają tyle, ile zarabiają.

Co do problemu z mandatami: nie sądzę, żeby takie coś naprawdę miało miejsce. Policja nie jest na tyle głupia, żeby ryzykować liczne pozwy dla zysków z przeterminowanych mandatów. Poza tym - jaką niby moc prawną ma samo powiedzenie, że nie chce się płacić? Internet nic o sprawie nie wie, trafiłem jedynie na stary news z 2007: http://wiadomosci.wp.pl/kat,12571,title,Mandaty-za-przewinienia-drogowe-sprzed-lat,wid,8782728,wiadomosc.html?ticaid=115071&_ticrsn=3

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Coś w tym jest że głupi nie stawia oporu, jak ludzie podostawali jakieś wirusy z blokadą na komputer i do zapłaty 500 zł niby na policję to wiele ludzi popłaciło i potem wielce lament, a mądry najpierw pomyślał (jak na mądrego przystało :) ), a potem robił formata albo odpalał jakiegoś antywirusa ;) Nie musisz znać całego kodeksu karnego na pamięć, wystarczy poszukać to czego potrzebujesz w danej chwili
komentarz 11 czerwca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
wiesz co, hehe w wrześniu będę połowę czasu miał wolnego sierpień zgaduje równiez. Według mnie warto wiedzieć co mogę zrobić by pomóc sobie i inym jeżeli będą tego chcieli

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 408 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hej001 Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 11,496 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...