• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fizyka na automatyce i robotyce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,060 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Jestem obecnie w 3 klasie technikum informatycznego i zastanawiam się nad studiami. Już od dłuższego czasu myślę nad pójściem na automatykę i robotykę, ale martwi mnie jedna rzecz - fizyka. Jak to z tym przedmiotem na takich studiach wygląda? Bo problem polega na tym, że ja w szkole miałam przez rok fizykę tylko na poziomie podstawowym + 1 rok fizyki technicznej i co tu dużo mówić nie za bardzo rozumiem fizykę, o ile w gimnazjum nie miałam z nią żadnego problemu to teraz jest mi trudniej i nie wiem czy dałabym sobie radę na studiach. Jak to jest z poziomem, zwłaszcza na początku i ogólnie na tym kierunku?

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
wybrane 30 grudnia 2015 przez sngl00
 
Najlepsza

Temat znam z autopsji (2 lata fizyki podstawowej, mocno podstawowej w technikum + studia na mechatronice).
Primo: Do matury masz sporo czasu, więc studiować temat samemu. Z naciskiem na słowo "studiować", jak to jeden z wykładowców na moje uczelni mawiał: "uczą" to się dzieci w szkole, nauczyciel każde zrobić to i tamto. Uczeń robi to co nauczyciel każde (albo i nie;)). A studiowanie tym się różni od uczenia, że się samemu siada nad tematem, znajduje źródła, analizuje,etc. Materiałów w necie jest cała masa, na różnym poziomie (szkoła średnia, studia). Czasu jeszcze sporo, więc można iść na jakość zrozumienie, a nie na "wpasowywanie" się w arkusze egzaminacyjne.Ewentualnie jakiegoś korepetytora poszukać. Ja to przygotowania do matury z fizyki rozszerzonej zaczynałem dopiero w maturalnej klasie i to też dosyć późno. Człowiek młody to i głupi, teraz to by inaczej zrobił.

Secundo: Z fizyką na studiach to różnie jest. Zależy od uczelni, zależy od wykładowcy, ćwiczeniowców. Różnie wymagają. Trafisz na "przystępnego" to pójdzie łatwo, trafisz na wymagającego to mimo, że będziesz wiedziała, potrafiła więcej od tych z grupy "przystępnego", to będziesz się długo z tematem wozić. Fizyka jako tak to jedno, a druga to "królowa nauk", która liczbami fizykę opisuje. Na pierwszych ćwiczeniach z fizyki u mnie, całki i pochodne na ostro i już człowiek nie wie gdzie jest.;) Tak więc rozumienie fizyki to jedno, a rzemiosło matematyczne to drugie.

Tertio: Fizyka jako oddzielny przedmiot swoją drogą. Potem dochodzi do tego "specjalistyczne" wykorzystanie fizyki. Przedmioty typu: mechanika, wytrzymałość materiałów, podstawy automatyki. W większym bądź mniejszym stopniu fizyki się używa.

Tak więc, działać w temacie i nie będzie źle.;)
 

komentarz 30 grudnia 2015 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)

Dziękuję za tak rozwiniętą odpowiedź wink W takim razie pozostaje mi się samej zacząć przygotowywać, jedynym plusem jest to że przynajmniej z matematyką nie mam większych problemów.

komentarz 30 grudnia 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Moim zdaniem warto się przyłożyć, nie tylko po to, żeby "nabić" odpowiednią ilość punktów na maturze. Automatyka nie samym programowaniem stoi.
komentarz 30 grudnia 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Daję upvote - jakbym mógł to dałbym i dwa, bo ze wszystkim się zgadzam. :)

Ja na AiR powtarzam w tym roku fizykę - ale na własne życzenie. Podstawowa fiza w technikum, do tego podstawowa matma, a na pierwszym semestrze na politechnice była mi potrzebna i fizyka i matma. A czasu nie za wiele, więc jedno odłożyłem. ;)

Zrób, jak pisze Krawiec91, bo bardzo dobrze pisze. Fizykę trzeba zrozumieć. Do tego dochodzi jeszcze wykładowca - jak źle trafisz, to pomimo tego że umiesz, możesz sobie szykować skarbonkę na poprawki. :)

Czasu jeszcze sporo, więc na pewno dasz radę. :) Powodzenia!
komentarz 30 grudnia 2015 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Dziękuję Ci bardzo! :)
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
studia zyja wlasnym systemem, nawet ludzie po mat-fizie na studiach gdzie jest fizyka maja problem z nia, po prostu bedziesz musial sie przylozyc

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 242 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,019 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Scratch32 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 427 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...