• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Regulacja temperatury na procesorze - automatyka

0 głosów
77 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez ArekS Nowicjusz (240 p.)

Witam

Mam do zrobienia projekt z automatyki. Wymyśliłem sobie temat - regulacja temp. na procesorze poprzez radiator + wentylator.Na początek mam do zrobienia opis tego projektu,schemat blokowy oraz równania. Wypisałem sobie wielkości jakie mogą być użyte w równaniach i schemacie. Nie wiem czy są dobrze i takie akurat potrzebne.Ciężko mi do tego podejść "automatycznie". Dostaliśmy od wykładowcy materiały.Ja próbowałem coś robić na podstawie tego(przykład poniżej). Z góry dziękuje za pomoc.

Wielkość

Jednostka

Opis

y(t)

T(t)

K

Temperatura nagrzewanego ciała

U(t)

Pgs(t)

W

Sterowanie wentylatora

Z1(t)

Pgz (t)

W

Moc chłodzenia

Z2(t)

Tot (t)

K

Temperatura otoczenia

Kc

1/C

K/J

Odwrotność pojemności cieplnej. Wyjście temperatury bryły.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez xnerwo Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 909 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,233 zapytań

110,623 odpowiedzi

231,914 komentarzy

46,972 pasjonatów

Przeglądających: 232
Pasjonatów: 16 Gości: 216

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...