• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Legalność kluczy do windows 8.1

Object Storage Arubacloud
0 głosów
692 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez natrov Gaduła (3,970 p.)
zmienione kategorie 26 grudnia 2015 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

od kilku dni nurtuje mnie pytanie odnośnie legalności usług oferowanych przez wielu allegrowiczów. Chodzi mi sprzedaż kluczy do windows xxx. Jak to wygląda z punktu prawa?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
wybrane 27 grudnia 2015 przez natrov
 
Najlepsza

Nie są one legalne. W większości pochodzą z akcji typu DreamSpark. Klucze tego typu rozdawane są w celach edukacyjnych dla konkretnych osób. Posiadając go możesz uruchomić system, jednak w świetle prawa nie jesteś jego właścicielem/nie jest on legalny.

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)

Najbardziej dziwi mnie: 

 

LINK DVD DO POBRANIA SYSTEMU WINDOWS 8.1 PROFESSIONAL DZIAŁA TYLKO DLA

POSIADACZY SYSTEMU: 

1. WINDOWS 7, 

2. WINDOWS 8

3. oraz Windows 8.1 Home 

4. LINK DO POBRANIA Z MICROSOFT NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ 

POD WINDOWS VISTA I WINDOWS XP.

i:

5. EWENTUALNIE OD DZISIAJ POSIADACZY WINDOWS XP I WINDOWS VISTA

ZAPRASZAM PO KLUCZ DO WINDOWS 7 PROFESSIONAL

a to mnie nie dziwi:

który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonywać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. 

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)

 

OCZYWIŚCIE JEŻELI COŚ PÓJDZIE TAK

 

TO PROSZĘ OD RAZU PO ZAKUPIE O KONTAKT EMAIL

 

W RAZIE CZEGO TO ZWRACAM PIENIĄDZE

To jest na prawdę dziwne ;)

Co ma pójść nie tak? ;)

komentarz 26 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Chociaż w przypadku samodzielnego pobrania pirata a kupieniu pirata przy zapewnieniu że jest to 100% legalne, odpowiedzialność ponosi sprzedający, ponieważ został wprowadzony w błąd :)
komentarz 26 grudnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Niestety nie. Odpowiedzialność jest także po twojej stronie. Jeżeli nie wierzysz, kup na allegro kradzionego iphona (łatwo poznać po blokadzie iCloud) i pójdź na komisariat z prośbą o weryfikacje IMEI. Sprzedawca mógł zapewniać co chciał, aparat zostanie Ci i tak skonfiskowany przez funkcjonariuszy.
komentarz 26 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Ja nie mówię, że nie może zostać zablokowany czy coś w tym stylu. Jednak wątpię by po okazaniu akcji i zapewnienia o legalności przez sprzedawcę, mógł otrzymać jakieś kary(typu pieniężne czy ograniczenia wolności).

Z drugiej strony mieszkamy w Polsce i lepiej czasem nie ryzykować, bo tutaj nic do końca nie jest normalne, obronisz się, pójdziesz  siedzieć za pobicie, kupisz coś nielegalnego nieświadomie, Ty pójdziesz siedzieć, szkoda gadać...
–2 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez Crispy Początkujący (460 p.)
To zależy od oferty. Twoje pytanie jest w stylu "czy samochody na giełdzie są kradzione czy nie".
komentarz 26 grudnia 2015 przez natrov Gaduła (3,970 p.)
komentarz 26 grudnia 2015 przez Crispy Początkujący (460 p.)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1901658.html Tu mam temat dotyczący tych licencji, ale osobiście nie wiem jak to dokładnie jest w tym wypadku

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,262 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Mikruuus Początkujący (330 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 1,099 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...