• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja oryginalnej wersji Windows 8.1 na ubuntu

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
1,067 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Inne języki przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
Witam!

Próbuje zainstalować system operacyjny Windows 8.1 do którego mam czywiście key, microsoft udostępnia taką możliwość z strony http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/upgrade-product-key-only niestety po sciagnieciu aplikacji w formacie exe nawet odpalajac przez wine, program nie zezwala na uruchomienie instalatora, na 2 komputerze natomiast mam już Windows 10 z czym program od Microsoft-ta również sobie nie razi.

Jakieś pomysły?

PS. Generalnie moim celem jest późniejsza instalacja Windows 10 i obok Ubuntu, chce reinstalwoac caly system i na czystym Windows 10, zrobić partycje i zainstalować Ubuntu, dlaczego? Wiem że próba instalowania Windowsa obok Ubuntu jest duzo bardziej uciążliwa ni instalacja Ubuntu obok Windowsa.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez NoName Mądrala (5,640 p.)
Nie bardzo rozumiem, chcesz wywalić wszystko i wgrać wind 8.1 -> Winde 10 i potem dodać ubuntu? Jaki system masz teraz na komputerze?
Zrób botowalnego pendrive, wejdź do biosa ustaw odpalanie usb. Rozpocznie się instalacja, sformatuj dysk, zaisntaluj windowsa i baw się dalej.

Czy źle zrozumiałem?
komentarz 22 września 2015 przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
Tak mam problm z pobraniem i zrobieniem bota na ubuntu badz windows 10 ( na 2 komputerze), chce miec oryginalna wercje iec chyba strony typu piratebay odpadaja.
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
komentarz 22 września 2015 przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
Stworzenie nośnika nie bylo problemem, problemem było samo pobranie windowsa. Poradziłem sobie w ten sposób, że pobrałem za pomoscą np uTorrent  z strony thepiratebay Windows 8.1 podczas instalacji wpisac swój CD-key i powinno działać.
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)

Wiem że próba instalowania Windowsa obok Ubuntu jest duzo bardziej uciążliwa ni instalacja Ubuntu obok Windowsa.

To dlatego, że Windows nadpisuje GRUBa swoim MBR, a ten nie wykrywa Linuxa przez co po zainstalowaniu Windowsa nie możesz uruchomić Linuxa.

Musisz wtedy przez płytkę live swojej dystrybucji (lub innej) zainstalować GRUBa. Instrukcje są w sieci.

0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
To może przez *.iso?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,350 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Słodka Panda 16 Początkujący (280 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...