• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzisz o moim CMSie? - Basalt CMS

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
406 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2015 w Nasze projekty przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)
edycja 20 grudnia 2015 przez Albert221

O mnie

Witajcie! Mam 15 lat. Absolutny początek mojej przygody z programowaniem nastąpił gdy miałem 7 lat. Wtedy zainteresowałem się HTMLem. Dwa lata temu napisałem swój pierwszy CMS, który był silnikiem blogowym. Był on napisany w PHP Light MVC i był to jednocześnie mój pierwszy prawdziwy projekt w którym używałem MVC i jakiegoś frameworka. Ponad rok temu gdy się oswoiłem z Laravelem (w wersji 4.1 wtedy bodajże) to napisałem tym razem właściwy już CMS. Zarządzanie podstronami, themy, pluginy. Jednak było to wszystko dosyć proste i np. pluginy miały do dyspozycji mało hook'ów czy eventów, ale mimo to miało się jakieś pole do popisu. Rok temu porzuciłem Laravela (po prostu za bycie larwą. BTW co ten Otwell to ja nawet nie.) Rozpocząłem pisanie CMSa od podstaw. Jedyne co chciałem używać to routing od Symfony (symfony/routing) i Twig (twig/twig). No i zacząłem pisać, przez pół roku miałem dosyć dużą przerwę od wszystkiego co się wiąże z pisaniem jakiegokolwiek kodu, ale w roku szkolnym znowu do tego przysiadłem.

O CMSie

Tyle tytułem wstępu. Pisząc Basalta dużą wagę przywiązywałem do zasad obiektowości, zasad SOLID, dobrych praktyk, standardów PSR i tak dalej. Basalt jest już używalny i bugów żadnych raczej nie ma. Na końcu posta link do pliku z eksportem MySQL jakby ktoś chciał u siebie postawić. Prosiłbym o podzielenie się absolutnie każdą nawet najdrobniejszą uwagą oraz jak najlepiej rozbudowaną krytyką. Co do jakości kodu, co do obiektowości, co do samej funkcjonalności czy wyglądu panelu (UWAGA! wygląd strony głównej może odstraszyć, ale jest on tymczasowy i zrobię kiedyś jakiś schludny :) póki co skupiam się na backendzie).

Jeśli chcecie przetestować CMSa u siebie to pobierzcie go komendą composer create-project basalt/basalt basalt dev-master (oczywiście musicie mieć zainstalowanego composera, ale raczej każdy zajmujący się PHP go ma) i zaimportujcie do bazy danych ten plik. Dane do zalogowania to user@email.com i password123



Link do repozytorium:

https://github.com/basalt-cms/basalt

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

https://github.com/basalt-cms/basalt/blob/master/tests/ResponseTest.php

Twoje testy nic zupełnie nie sprawdzają to skąd masz pewność że wszystko działa?

komentarz 20 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)
Testy dopiero zacząłem pisać (tak, wiem że robi się to równolegle, ale to moje pierwsze podejście do nich). Testowałem po prostu... ręcznie. Starałem się rozważyć każdy przypadek.
komentarz 20 grudnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

A kto inny mógłby napisać o testach, niż Event? wink

komentarz 20 grudnia 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Generalnie nie jest źle. Na szybkiego nie dopatrzyłem się niczego, za co należałby się solidny ochrzan.

Skoro już napisałeś, że wszystko działa, a nie masz testów na dowód tego, to powinieneś raczej napisać coś jak "raczej powinno działać, ale nie daję gwarancji".

Dokumentację jakąś masz? :)
komentarz 20 grudnia 2015 przez Albert221 Obywatel (1,980 p.)
Dokumentacją zajmę się jak już napiszę w pełni funkcjonalną pierwszą wersję. Do tego czasu może się wiele zmienić i zrefaktoryzować :)

Podobne pytania

+6 głosów
2 odpowiedzi 678 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2015 w Nasze projekty przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 392 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w PHP przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 218 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...