• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy pisać już snake'a ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w C i C++ przez niezalogowany
Witam

Przerobiłem podstawowy kurs C++ Pana Mirosława i teraz mam pytanie do Was. Czy lepiej przejść do nauki obiektowego C++ czy lepiej jeszcze popisać trochę w konsoli np. snake'a czy jakiś porządny kalkulator? Oczywiście robię jeszcze zadania na Spoju.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Ja bym radził uczyć sie programowac obiektowo na poczatku w konsoli. Pozniej zaznajamiac sie z frameworkami.

Napisz pare wiekszych aplikacji w konsoli bazujac na obiektowce, pozniej latwiej bedzie Ci sie nauczyc jakiegos frameworka i pisac programy okienkowe.
komentarz 9 grudnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Tylko na ile ktoś sam z siebie nauczy się "właściwie" używać obiektowości? Ja miałem z tym problem, niby robiłem, ale potem nie wiedziałem jak zrobić, żeby obiekty ze sobą współdziałały (przekazywałem referencje w konstruktorach, żeby miały połączenie z danym obiektem). Dopiero poznawanie gotowych bibliotek (czytanie API) wyrobiło mi nawyk obiektowości, a żeby wiedzieć jak projektować grę, to musiałem długo czytać różne artykuły i fora, żeby mi się w głowie ułożyło.
komentarz 9 grudnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Oczywiscie, ale najpierw jednak podstawy poznales, skladnie itd.

Poza tym zawsze warto uczyc sie z ksiazek lub tutoriali, a tam tez mozna znalezc sporo informacji o enkapsulacji, polimorfii itp.

Zdecydowanie lepiej - moim skromnym zdaniem - najpierw na swoim kodzie pocwiczyc, poznac troche obiektowki, a potem siadac do frameworkow, chociaz oczywiscie musze sie zgodzic, ze czesto dopiero stycznosc z fachowo napisanym kodem otwiera oczy, jednak warto miec w tym momencie podstawy, zeby sie nie pogubic zupelnie.

Oczywiscie to co ja uwazam za skuteczne, dla kogos innego moze okazac sie mniej efektywne. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2015 przez Józef Mądrala (5,200 p.)
A czy jedno wyklucza drugie? Warto pracować nad jakimś większym projektem i jednocześnie poszerzać swoją wiedzę z danej dziedziny. Efekt prawdopodobnie będzie taki, że zdobywając nowe umiejętności z obiektowego c++ będziesz stale rozbudowywał swoją grę (tudzież inny program) o nowe elementy, co zapewne uniemożliwi jego dokładne zaplanowanie i ukończenie w jakimś sensownym terminie, ale bądźmy szczerzy - na tym etapie rozwoju nie ma to wielkiego znaczenia. Przy nauce programowania lepiej nie zamykać się na realizowanie punkt po punkcie jakiegoś kursu, ale również dłubać w kodzie samodzielnie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 759 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w C i C++ przez seba1711g Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w C i C++ przez konrad99 Gaduła (4,090 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w JavaScript przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)

92,579 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,654 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...