• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie książki o Linuxie - może macie jakieś opinie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Waszek Gaduła (4,130 p.)

Cześć ;)

Zastanawiam się nad dwoma tytułami:

http://helion.pl/ksiazki/linux-komendy-i-polecenia-wydanie-iv-rozszerzone-lukasz-sosna,linkp4.htm

oraz

http://helion.pl/ksiazki/linux-jak-dostroic-bestie-do-swoich-potrzeb-pawel-krugiolka,linuxj.htm

Może macie którąś z nich? Jakieś opinie coś :)?

Pozdrawiam i dziękuję! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Czy Linux jest dla Ciebie czymś nowym? Posiadam leksykon: http://helion.pl/ksiazki/linux-leksykon-kieszonkowy-wydanie-ii-daniel-j-barrett,linlk2.htm , który wydaje się dużo bliższy tej pierwszej podlinkowanej książce. Ta druga porusza bardziej zaawansowane tematy. Kupiłem go pomimo tego, że wcześniej przez trzy lata użytkowałem Linuxa (głównie praca w bashu i tcsh, pisanie skryptów, programowanie w C). Okazało się, że sporo rzeczy (komend) już znałem wcześniej, ale były też nowe tematy. W tym leksykonie opisane są poszczególne polecenia powłoki, ale siła Linuxa tkwi w tym, że możesz je wszystkie spakować do jednego skryptu i wykonać masowo na dużej liczbie danych. Pamiętaj też, że opisy wszystkich poleceń są dostępne z poziomu powłoki.
komentarz 6 grudnia 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Nowym nie dokońca :) nie umiem za wiele, ale nie jestem zielony :) poruszam się swobodnie, ale chcę rozszerzyć i ustystematyzować swoją wiedzę. Nie umiem pisać skryptów, stawiać serwera itp więc szukam materiałów, które ułatwią mi zgłębianie systemu :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
+1 głos
12 odpowiedzi 1,384 wizyt
+8 głosów
5 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,656 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...