• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# od zera - Kursy internetowe, a książki - wasze opinie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dawidson957 Początkujący (350 p.)
Witam!

Mam zamiar zacząć naukę C# od zera i właściwie nie jestem zdecydowany na wybór metody nauki. Jestem już trochę obyty z programowaniem, znam podstawy C++ i lekko liznąłem pojęcie obiektowe (na zasadzie, że wiem o co chodzi). Jak czytam tutaj wiele osób poleca książki do C#, typu "C# - Rusz głową" lub inne. Natomiast czy korzystaliście kiedyś z płatnych kursów online na takich serwisach jak strefakursow.pl lub udemy.com i jeśli tak to jakie macie odczucia do tego?

Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)

Witaj

Tutek dla poczatkujacego z C# od zera. Nie wiem co wy ludzie macie z uczeniem sie z jakiś książek jak i kursow. Na StackOverFlow macie mase rzeczy tak samo na YouTube. Można sie nauczyc czegoś z błędem, ale prosze was szybko można to zweryfikować z rzeczywitością patrząć na inne kody żródłowe.

Nie mając pojecia o C# ani WinFormie, napisałem bota do Twitcha, jakis smieszny czat, banowanie, timeouty itd itd... w 5 dni. Na necie jest masa rzeczy, wytlumaczonych dobrze a są za darmo. Wystarczy siegnąć i nie bać sie.

Ja zaczalem sie uczyc gdy zobaczylem ze tak naprawde jestem gownem z programowania, tak jak autor, bez urazy oczywiscie. Odrazu rozkmina co by z tym zrobic. Mysle czas sie pouczyc na wlasna reke no i zaczelo sie. Usiadlem pomyslalem chwile co za program moge naskrobac :D. Doszedlem do wniosku ze bota do twicha bo wtedy streamowalem i wydal mi sie bardzo przydatny ze podbije swiat. Po czym usiadlem i napisałem. Na necie jest masa poradników jak to zrobic przepisujac kod 1:1. Ale mi to osobiscie nie wystarczalo wiec wzialem przebrnalem przez dokumentacje dlaczego takie funckje a nie ide ten ziomek uzywa. Nie mialem wtedy pojecia co to funkcje anonimowe co ziomek uzywal w filmie, albo watki. Ale powoli powoli dochodzilem dlaczego tak a nie inaczej. Poczym skonczyly sie filmy a ja mialem nie dosyt i zaczalem pisac dalej sam. Kod wyglad jak sieczka, ni to przeczytac, ni to zrozumiec :D. Ale wiele mnie to nauczylo. W zyciu nie dotklem książki o C# a dzisiaj w nim programuje a dokladnie w WPF C# na modelu MVVM(ktorego z reszta tez do konca jeszcze nie rozkminilem ale idzie to ku dobrej drodze).

Pozdro :))))))))) i powodzonka na drodze z .NET.

PS. Pamietaj my .NET`owcy sznujemy metody i nazywamy je z duzej litery nie to co pewni programisji jezyka na J... xD KAPPA i pozdro dla kumatych.

PS2. Polecam zapoznac sie z pojeciem Object Calisthenics.

Podobne pytania

0 głosów
10 odpowiedzi 1,620 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Noak Mądrala (5,900 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,609 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...