• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studiowanie Matematyki i Informatyki równolegle

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,188 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Witam!

Niedługo podchodzę do matury i czas wybrać kierunek studiów.  Cały czas wewnątrz mnie toczyła się wojna między dwoma kierunkami, gdyż uwielbiam zarówno matematyke jak i informatykę.

Podobno studiowanie dwóch kierunków przynosi wiele zalet jak i wad. Zakładajmy że studiowanie dwóch kierunków z dobrymi wynikami byłoby dla mnie możliwe.

Więc pytanie: czy warto?

Podobno najlepszymi programistami są matematycy, do tego by programować, wcale nie trzeba skończyć studiów, a matematyka niesamowicie rozwija.

Myślałem nad matematyką dziennie i informatyką zaocznie.

Proszę o sugestie i opinie.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Jeszcze nie jestem studentem, więc traktuj moją odpowiedź z przymrużeniem oka. wink

Z tego, co mi wiadomo, najlepszy programiści to nie matematycy, ale ci, którzy codziennie piszą chociaż kilka linijek kodu.

Znam kilka osób, które studiowały, ale przerwały studia, ponieważ wolały pracować, a studia im tylko przeszkadzały. Jeżeli będziesz studiować 2 kierunki naraz, to z pewnością nie będziesz miał czasu na pracę.

Nie mówię, że studiowanie 2 kierunków naraz jest złe, ale z pewnością tę decyzję trzeba solidnie przemyśleć.

komentarz 12 listopada 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Nie mam zamiaru pracować póki co.

Nie będzie tak że będę się uczyć matmy i nie będę kodować.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez niezalogowany
W pewnym sensie te dwie dziedziny są ze sobą dość ściśle złączone, wystarczy że wybierzesz Informatykę na odpowiednim wydziale, np na PPT (Pwr) mamy dość sporo matematyki (głównie przez to, że ta Informatyka specjalizuje się w optymalizacji i kryptografii).

Moim zdaniem nie ma sensu brać już na sam początek 2 kierunków, bo najzwyczajniej nie uda ci się tego ogarnąć (chyba, że jesteś super wybitny z obu dziedzin, ale wtedy po co idzisz na studia?), lepiej wybierz 1 kierunek, ewentualnie 2 gdzieś w trakcie studiów.
komentarz 12 listopada 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Czytałem na innych forach o osobach które właśnie studiowały dwa kierunki, nawet o paru które brały właśnie mat + inf. Nie będę mówić że jestem super wybitny, mieliśmy o tym myśleć przy założeniu że nie będzie problemów z nauką. Bez studiów myślę że nawet najwybitniejsi nie byliby w stanie wszystkiego ogarnąć - oczywiście czytamy o takich co nie ukończyli studiów a są geniuszami, ale z pewnością je zaczęli.

Czy warto?
komentarz 12 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To zależy, na studiach tak na prawdę nic się nie nauczysz konkretnego. Ja będąc na infie poznałem jakos tako SQL, javę, c itd ale to wszystko w tak krótkim czasie, że jak sam nie wybierzesz jedengo języka  do konkretnego szlifowania to po studiach będziesz do niczego, bo  napisanie hello world w 10 językach to żaden wyczyn.

Studia tylko pokazują kierunek- nie uczą.
komentarz 12 listopada 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Czyli mówisz że w ogóle nie ma sensu iść na studia informatyczne, a uczyć się konkretnego języka i dziedziny w domu?
komentarz 12 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Tego nie powiedziałęm, stwierdziełem tylko, że studia nie uczą a wyznaczją nowe horyzonty.,
komentarz 12 listopada 2015 przez niezalogowany
Na studiach nikt się nie będzie za ciebie uczył, na studiach dowiadujesz się o nowych rzeczy, a to z jaką dokładnością je przerobisz zależy tylko od ciebie.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W Toruniu na UMK studia informatyczne na wydziale matematycznym to w połowie przedmioty matematyczne więc nie trzeba brać drugiego kierunku :) Zdaje się, że studia informatyczne na wydziale fizyki to zaś spora ilość przedmiotów fizycznych.

Radziłbym więc sprawdzić jakie przedmioty są na wybranych studiach bo może się okazać, że będziesz miał już taką ilość matematyki na poziomie uniwersyteckim że nie będzie Ci potrzebny drugi kierunek.
komentarz 14 listopada 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Chodzi o to że głównie chciałbym iść na matematykę żeby zostać np. nauczycielem, a drugorzędnie programować. Nauczyciel pracuje jedynie 24 godziny w tygodniu więc mógłbym nadal pracować w informatyce.
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Proszę o wypowiedzi

Podobne pytania

+5 głosów
7 odpowiedzi 9,641 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 895 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 695 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...