• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chcesz pisać o programowaniu? Zespół PasjaOnline.pl zaprasza!

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
480 wizyt
pytanie zadane 18 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

Cześć,

Nazywam się Dawid i jestem redaktorem na stronce http://pasjaonline.pl/. Oczywiście już wcześniej pisał o nas Arek, opowiadajac czym się zajmujemy i jak to wszystko będzie wyglądało. Minęły już prawie trzy miesiące, ruszyliśmy i oto pojawiam się ja, osoba, która chce namówić Was do dołączenia do naszego projektu. Czemu piszę tutaj? Bo większość z nas poznała się właśnie na tym forum! :)

Na początku w wielkim skrócie czym jesteśmy - grupą pasjonatów, którzy chcą popularyzować wiedzę z szeroko pojętej informatyki w formie bloga. Piszemy najróżniejsze artykuły, tutoriale, że tak powiem, od prawa do lewa.

Dlaczego warto? Poza nauką pisania ciekawych tekstów i czystą frajdą przekazywania wiedzy dołączysz do grona osób zajmujących się zawodowo lub pół zawodowo pracą programistyczną, więc będziesz miał możliwość wspólnego popracowania nad różnymi projektami i, oczywiście, zarobienia pieniędzy. Nie chcę Was przekonywać, że sama PasjaOnline zarabia, lub zarabiać będzie krocie, ale nasz sympatyczny zespół może być prawdziwą trampoliną zawodową. Wiecie, Ręka rękę myje, noga nogę wspiera ;)

Jakie mamy wymagania? No cóż, warto by było, żebyś coś niecoś wiedział na temat jakiegoś języka programowania lub informatyki jako takiej. Ale jeśli jesteś naprawdę początkującym to wystarczy Twój zapał! Co do pisania to nie wymagamy więcej niż jednego tekstu na czternaście dni.

Jak się skontaktować? Można w prywatnej wiadomości lub też wyślijcie mi mail na dgawalkiewicz@gmail.com
Zapraszamy!

4 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez niezalogowany
wybrane 18 października 2015
 
Najlepsza
Blog i treść średnio mi się podoba, ale jak się trochę rozkręcicie chętnie się dolączę :)
komentarz 18 października 2015 przez niezalogowany
Gdyby każdy miał takie podejście, to nic na tym świecie by się nie "rozkręciło".
komentarz 19 października 2015 przez niezalogowany
Wyraziłam tylko swoją opinię, ale mino wszystko życzę tej działalności jak najlepiej bo wiem jak to jest zaczynać coś od zera. I jak napisałam chętnie pomogę za jakiś czas.
+2 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jak na moje to bardzo niskiej jakości blog - przynajmniej te strzępki wiedzy, które są tam.
komentarz 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Rozwinę swoją wypowiedź.

http://pasjaonline.pl/organizacja-projektu-w-grupie/

Nie ma nawet nic wspomniane o chociażby slacku czy trello. Aktualnie to są najczęściej wybierane sposoby komunikacji. Do tego Hangouts czy gotomeeting do video-konferencji z pełną wymaganą funkcjonalnością.

GitHub nie jest narzędziem kontroli wersji.

Nie ma takiego terminu jak oszczędność czasu.

Przypis do książki - serio? :)

Swoją drogą napisanie tylko o bracketsie w funkcjach i ifach to nie jest mowa o organizacji kodu - to zagadnienie jest na oddzielny artykuł a wspominanie o nim w taki sposób moim zdaniem jest tylko obelgą.

A co z narzędziami do zarządzania projektami? Autor tekstu cokolwiek wie na ten temat? SCRUM? Agile? Kanban? Coś trzeba wybrać a jak już się wybierze to trzeba wybrać odpowiednie narzędzia do tego.

http://pasjaonline.pl/poczatkujacy-webmaster-1-ogolnie-o-jezykach-webowych/

Tu nie jest nic wspomniane o Pythonie, RoR czy Javie które są webowe.

Poza tym JavaScript może być również jako Backend stosowany.

 

Podsumowując - myślę, że blog jest zbyt niskiej jakości. Jest tworzony przez osoby, które same potrzebują dokształcenia w danych dziedzinach.
komentarz 18 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Odniosę się tutaj do wszystkich wypowiedzi jakie były na mój temat, pozwolę sobię tutaj bo wspomniałeś też o moim artykule.

I od tego może zacznę

Tu nie jest nic wspomniane o Pythonie, RoR czy Javie które są webowe.

Spójrz na tytuł serii w jakiej to jest: Początkujący webmaster. Uważasz na prawdę, że języki typu Python czy Ruby on Rails są rzeczywiście podstawowymi językami webowymi i że są niezbędne do omówienia na samym początku? Ja nie, dlatego też wspomniałem o głównych językach jakich używa się do stron. Fakt że mogłem o nich wspomnieć ale nie zrobienie tego nie traktuję jako jakiegoś błędu.

Poza tym JavaScript może być również jako Backend stosowany.

Owszem, dlatego zostało to wyraźnie napisane w artykule -  "[...] ale posiada też inne zastosowania – m.in. może działać po stronie serwera". W podsumowaniu został zaliczony do języków front-endowych bo chyba przyznasz sam, że tak jest wykorzystywany częściej ale w artykule jest wyraźnie wspomniane że może też działać jako back-end - wystarczyło tylko przeczytać ;)

Co do postów innych osób nie będę się wypowiadał, jeśli one mają ochotę się wypowiedzieć niech same to zrobią. Oczywiście tak, bloga tworzymy jako całość i całością za niego odpowiadamy ale z drugiej strony nie mogę brać odpowiedzialności za każde słowo, które dana osoba napisze dlatego też wyraźnie napisane jest kto jest autorem danego wpisu. To samo dotyczy Dawida, jeśli masz jakieś uwagi co do dźwięku czy jakości jego wideo to napisz to jemu wprost tutaj albo w komentarzu na blogu i wtedy z pewnością weźmie to pod uwagę. W sensie robienia poradników o bloggerze osobiście nie widzę nic złego. To co, że blog prowadzą osoby, które interesują się programowaniem? Blog jest ogólnie o webmasteringu (a nawet może być bez problemu szerzej o całym programowaniu) więc czy tam się znajdzie artykuł o Bloggerze czy o Joomli czy Wordpressie czy jakimś czymś innym związanym ze stronami to nie będzie stanowiło dla mnie problemu. Przyznaję, że sam nie skorzystałbym z rozwiązania typu Blogger ale jeszcze raz powtórzę, że nie widzę nic złego aby nagrać o nim jakiś poradnik i coś pokazać.

I jeszcze MWCoders i te nieszczęsne paski. Już raz tłumaczyłem to w jednym z pytań - nie jest to dla mnie żaden wyznacznik wiedzy czy tam ilość przeczytanych stron jak to spekulowałeś - miało to być takie obrazkowe pokazanie jakie języki który z nas umie a czy tam by było 50% czy 70% to tak na prawdę zupełnie nie istotne... Po prostu chcieliśmy zrobić na stronie coś innego niż sztywno wypisane "robimy strony w ..." ale jak widać było to średnim pomysłem bo zostało odebrane jak zostało. Poza tym strona miała być przebudowana ale na razie nie widać tej przebudowy na horyzoncie.

Tyle, chyba wszystko co chciałem to przekazałem ;)

komentarz 18 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jak mam być szczery, to właśnie w tej chwili się dowiedziałem, że to Ty jesteś jednym z tworzących - jakoś nie skojarzyłem Ciebie z tym blogiem.

Wielu początkujących zaczyna tworzyć strony w RoR czy Javie - zdarza się tak i jeżeli nawet są wyjadaczami w swoich językach a zaczynają tworzyć strony www - to są początkujący.

Napisałeś oczywiście o nim wyżej, ale przy wyliczaniu front i backendowych języków już zapomniałeś napisać o JS w dwóch miejscach. To akurat uważam ża niedopatrzenie.

Tutaj się nie wypowiadałem na jego temat - więc teraz też tego nie zrobię. Robiłem to na chacie.

Odnośnie pasków również. W sumie to nie wiedziałem o co chodzi ludziom z tymi paskami bo nawet ich nie znalazłem na żadnej ze stron.

Spoko, mogłeś to potraktować osobiście - ponieważ komentowałem Twoje posty. Inną sprawą, że są one dość ubogie w treść. Nawet dla początkujących.

Raczej nie robiłem tego z nastawieniem na osobę, tylko na treść więc mógłbyś być nawet królową elżbietą
komentarz 19 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Rozumiem, wiele razy było wspominane na forum i na blogu też jest napisane że należę do ekipy ale żaden problem, nie masz przecież obowiązku tego wiedzić. Ale jako że napisałeś o moim artykule poczułem się zobowiązany do odpowiedzi i wyjaśnienia kilku rzeczy ;)

Z pewnością rzeczywiście są początkujący i w tych językach ale to są właśnie wyjadacze a ta seria ma na celu raczej wprowadzenie w "normalne" programowanie webowe (oczywiście bez obrazy dla wszystkich pisząch w innych językach) dlatego też nie zostały wspomniane takie języki i nie uważam tego za błąd.

To z back-endem i JSem z mojej strony nie było niedopatrzeniem a celowym i przemyślanym krokiem. W artykule zostało wyraźnie wspomniane, że JS może działać także jako język back-endowy, a w podsumowaniu już tego nie ująłem ponieważ częściej wykorzystywany jest na froncie. Słowo "częściej" co prawda może nie być tutaj dobrze użyte bo ktoś powie, że on często używa w back-endzie, ale chodzi mi o tych którzy dopiero zaczynają przygodę ze stronami - i takie osoby pewnie zaczynają przykładowo od prostego slidera czy zegara, które działają po stronie przeglądarki.

Właśnie tutaj się nie wypowiedziałeś na temat Dawida, a szkoda, bo czat nie każdy przegląda. Ja zauważyłem to przelatując przypadkiem po stronach forum i szkoda że nie zostało to napisane tutaj tak aby Dawid mógł się do tego odnieść lub to po prostu poprawić.

Nie potraktowałem tego jakoś specjalnie osobiście, po prostu napisałeś trochę o mnie i mojej działalności tu i tam, dlatego odpowiedziałem nie zastanawiając się specjalnie czy to było do mnie czy koło mnie.
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Co do samej strony:

1. Poprawcie RWD bo nie najlepiej wygląda: http://scr.hu/8z2f/3qoeu

2. Osobiście ustawiłbym w menu całe <li> jako hiperłącze, bardziej mobile-friendly

3. Może jakiś formularz kontaktowy ? :)

Wydaje mi się też dość dziwne że na stronie informatyków jest obszerny kurs o stawianiu strony na czymś takim jak blogger.
0 głosów
odpowiedź 18 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
http://pasjaonline.pl/o-nas/

 

ja tylko chciałem zapytać czym są te tajenicze "osiołki"?

 

ps. fajna strona, ale nie pisze się na to ze względu na brak jakichkolwiek umiejętności pisarskich...
komentarz 18 października 2015 przez niezalogowany
Nie wiem czy to jakaś tajemnica Commandera, ale też nigdy nie dowiedziałem się o co chodzi :P On jest na naszym forum.miroslawzelent możesz mu napisać priwa, albo Ci odpowie tutaj :P
komentarz 18 października 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
To Wy serio nie wiecie czym są Osiołki? :O De facto od tego zaczęła się polska scena webmasterska: http://www.forumweb.pl/tematy-ogolne/polski-swiat-webdevelopingu,86246
komentarz 21 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
no serio nie wiedziałem...

fajnie wiedzieć z czego kiedyś korzystało. osiołki wydają sie być ciekawe, w wolnej chwili na pewno poczytam tego więcej, mimo, że na pewno sporo z tego co zostało tam napisane uległo zmianie.

szkoda że większość zalinkowanych w poście stron nie działa lub już nie są aktualizowane.

comandeer, jakich stron korzystasz regularnie i polecasz je, obecnie?
komentarz 21 października 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Obecnie to już tylko MDN i specyfikacje na W3C…
komentarz 21 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
no nieźle...

może zadam pytanie nieco inaczej:

z jakich stron korzystałbyś gdybyś uczył się w dzisiejszych czasach ?
komentarz 21 października 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
MDN ;)

Prawdę powiedziawszy nie wiem, bo nie znam żadnego naprawdę dobrego kursu JS… Może jedynie 2ality.com i książki tego autora. Co do HTML - tradycyjnie kurshtml.edu.pl.
komentarz 21 października 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
czy mam to rozumieć tak, że uważasz, że strony które wymieniłeś na forum web nie mają, dzisiaj, swoich równie dobrych odpowiedników?

Podobne pytania

+20 głosów
12 odpowiedzi 1,163 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 390 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
+9 głosów
3 odpowiedzi 497 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...