• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Blog webmasterski PasjaOnline.pl - zaczynamy!

Hosting forpsi easy 1 pln
+20 głosów
1,080 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)

Witam!

Mam dzisiaj zaszczyt zaprosić wszystkich Was na naszego bloga PasjaOnline.pl - naszego bo tworzymy go w tej chwili w pięć osób: Comandeer, Hubert Murawski, Hatter, Patrycjerz i ja. Blog już był tutaj na forum prezentowany, ale być może nie wszyscy wiedzą o co chodzi więc już mówię. Wraz z Hubertem pomyśleliśmy nie dawno nad stworzeniem bloga dotyczącego webmasteringu. Pomyśleliśmy też, że dlaczego mielibyśmy robić to tylko we dwóch, skoro można zaprosić jeszcze inne osoby, dzięki czemu ilość jak, jakość i treść materiałów wzrośnie. Jak więc mówiłem na razie zebrało się nas 5.

Dlaczego PasjaOnline? Ponieważ programowanie, czyli główna tematyka strony, jest naszą pasją, a online gdyż zarówno nasz blog jak i strony internetowe kojarzą się z Internetem i "są online".

Na blogu będą pojawiały się nowe wpisy o różnorodnej tematyce. Naszą główną dziedziną jest webmastering ale nie wykluczamy, że może też zdarzyć się coś z innej dziedziny programowania lub informatyki. W tej chwili pojawiło się już kilka artykułów, zaczęliśmy kilka serii m.in. "Od PSD do Wordpressa" czy "Początkujący webmaster" - z resztą nie będę tutaj wszystkiego zdradzał, zapraszam do odwiedzin ;)

Jeszcze kilka słów od strony technicznej - w końcu to forum dla programistów ;) Blog na WordPressie ze względu na to, że można było szybko go postawić bez pisania wszystkiego od nowa. Szablon autorski - podziękowania dla naszego grafika Huberta.

Może Ty też miałbyś ochotę pisać na naszym blogu? Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności, najważniejsza jest... pasja do programowania :) Jeśli jesteś chętny to zapraszamy do kontaktu czy to na PW, w komentarzach czy e-mailowo.

Odwiedź naszego bloga: PasjaOnline.pl
Facebook: https://www.facebook.com/pasjaonline
Twitter: https://twitter.com/pasjaonline
Google+: https://www.google.com/+PasjaonlinePlpl
Adres e-mail: kontakt@pasjaonline.pl

Nie pozostaje mi już nic innego jak jeszcze raz zaprosić do odwiedzin bloga, przeczytania wszystkich już dostępnych wpisów, polubienia profili społecznościowych aby być na bieżąco i aktywnej dyskusji tutaj czy też w komentarzach pod wpisami.

Miłej lektury!

 

12 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Wgl mi się nie podoba wygląd tej strony, wchodzę na nią i nie wiem co tam ma znaleźć, niby coś o php ale trudno mi się porusza po tej stronie, jakieś przegrupowanie się przyda :)

ps. logo jakieś takie za małe.

___

Staram się mówić otwarcie, ale jak najbardziej jestem za tym pomysłem :) 

komentarz 10 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Cóż, wygląd i cały projekt strony został wykonany przez Huberta także to może on powinien tu powiedzieć czemu jest tak a nie inaczej. W każdym razie mi osobiście się podoba, wydaje mi się właśnie że poruszanie jest bardzo proste ponieważ na głównej na górze znajdują się polecane wpisy (4) a pomiędzy nimi jest slider prezentujący też wybrane wpisy. A poniżej to już wszystkie wpisy ułożone od najstarszego do najnowszego. Jak rozumiem Ty oczekiwałbyś bardziej jakiegoś podziału na kategorie i większego podziału bo piszesz, że nie wiesz co gdzie znaleźć, tak?

Wielkość loga no to już trochę chyba kwestia gustu i dopasowania, nie chcieliśmy aby wyglądało ono topornie przy dość małym lekkim menu obok ;)

Oczywiście rozumiem i dziękuję, mówienie tego co możemy poprawić jest jak najbardziej wskazane bo dzięki temu możemy stawać się tylko coraz lepsi :)
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Cześć!

Wgl mi się nie podoba wygląd tej strony, wchodzę na nią i nie wiem co tam ma znaleźć, niby coś o php ale trudno mi się porusza po tej stronie, jakieś przegrupowanie się przyda :)

Blog jest jak już pewnie wiesz o webmasteringu, umieszczane będa na nim wpisy różnego typu, w menu jest zakładka kategorie, które notabene nie są jeszcze skonfigurowane i ustawione.

ps. logo jakieś takie za małe.

Każdy ma swoje zdanie, czy opinie i Twoją jak najbardziej szanuję. Blog był tworzony w oparciu o GMD za czym idzie minimalityka. 

Pozdrawiam! :)

1
komentarz 4 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
minimalistyka nie rowna sie malemu logo
+2 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Fajnie, że postanowiliście coś razem stworzyć. Będę zaglądał.

Powodzenia i miłego blogowania! :)
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Cieszymy się bardzo, dziękujemy i zapraszamy! ;)
+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Powiem Wam, że jeśli o mnie chodzi to z trzema pierwszymi seriami nie mogliście trafić lepiej. Właśnie takich serii w obecnym czasie potrzebuję, więc jak mniemam będę tam częstym gościem.

Co do layoutu, to osobiście powiększyłbym czcionkę w każdym miejscu (także w artykułach, a nawet głównie w nich) o jakąś 1/3.

Życzę zapału do pracy, i przede wszystkim dużej popularności, bo właśnie przez jej brak upada wiele fajnych stron/blogów/for itp. Nie przejmujcie się jak przez jakiś czas nie będzie wielu komentarzy czy lajków, wszak od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Cieszymy się bardzo że przypasowało, skoro start bloga to pomyśleliśmy głównie o takich seriach dla bardziej początkujących ;)

Powiększanie czcionki też rozważaliśym ale ostatecznie zostało tak. Będziemy myśleli żeby jeszcze ją zwiększyć w taki m razie.

Zapału na razie nam nie brak - stąd właśnie wziął się blog, bo równie dobrze mogliśmy siedzieć i nic nie robić. Z resztą teraz szykujemy kolejny projekt pewnego portalu, pewnie szczegóły też jakoś niedługo pojawią się na forum ;)

Dzięki za opinię i zapraszamy do częstych odwiedzin!
+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Super, przeglądnąłem artykuły i musze powiedzieć, źe mi się podoba. W dodatku przeglądając to na tablecie tab s wszystko było dobrze. Miło się czyta na tablecie nie trzeba przyblizac ani nic. Pozdrawiam.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Fajnie, że Ci się podoba, jest nam bardzo miło ;)

Oczywiście responsywność (dostosowanie strony do wielkości) ekranu jest już teraz bardzo ważną kwestią o której nie mogliśmy zapomnieć.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie ;)
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Miło mi, że Ci się podoba :) W moim kursie od PSD do Wordpressa również zajmiemy się RWD :)
+2 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Projekt padł? Bo strona nie działa?
3
komentarz 4 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Projekt od dłuższego czasu stał lekko zapomniany - to trochę brakowało nam czasu, to inne sprawy i tak leciało, nic nowego na blogu się nie pojawiało od dłuższego czasu.

A strona nie działa, ponieważ robimy pewne operacje na domenie. Konkretniej mówiąc aktualnie domena jest zarejestrowana u rejestratora AZ.pl. Niestety jest to rejestrator bardzo drogi i tak, wiedzieliśmy o tym zamawiając tam domenę. Właściwie decyzja o zakupie domeny była szybka, wykupienie domeny w AZ.pl kosztowało 0 zł i pewnie dlatego poszło na to nieszczęsne AZ (nawet nie ja wykonywałem rejestrację). Jako iż i tak na blogu były pustki, a za przedłużenie w AZ trzeba byłoby zapłacić ponad dwa razy więcej niż u normalnych rejestratorów to postanowiliśmy po prostu nie przedłużyć tej domeny w AZ i zarejestrować na nowo u innego rejestratora. Ktoś powie transfer - owszem, ale jako iż rejestrowaliśmy w tej niby "promocji za 0 zł" to bez wykonania przynajmniej jednego przedłużenia nie ma możliwości transferu. A inny ktoś powie, że w takim razie on nam tą domenę podkradnie bo mu się podoba, albo że może zrobić to ktoś inny - nie, nic z tego, zanim domena wygasła założyliśmy na nią opcję, więc gdy tylko minie 30 dni od daty wygaśnięcia (czyli zostanie całkowicie usunięta) ja jako jedyny będę miał pierwszeństwo i prawo do jej rejestracji ;)

Gdy tylko domenę odzyskamy wszystko wróci na swoje miejsce, planujemy też ciągle odnowienie layoutu i ruszenie wszystkiego na nowo - tzn. tak aby blog zaczął na nowo żyć, a nie świecić pustkami. Więc nic nie padło, powiedzmy, że jest ciągle w lekkim zawieszeniu.

PS. Nie sądziłem, że ktoś tak szybko zauważy zniknięcie tego z sieci, miło, że zaglądasz :)
1
komentarz 4 sierpnia 2016 przez niezalogowany
po prostu interesuje mnie tematyka, czytam różne źródła, sama też trochę piszę blog :)
+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Linki w menu powinny być klikalne na całym przycisku, a nie tylko na tekście.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Też się nad tym wspólnie zastanawialiśmy, ostatecznie jednak zostało jak jest. No ale dzięki, skoro innym to utrudnia klikanie to zapewne w niedługim czasie poprawimy ;)
+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Fajny pomysł, zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Dzięki, mamy nadzieję, że wydzie fajny blog z ciekawymi i przydatnymi materiałami ;)
komentarz 11 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
No musi wyjść, inne opcje nie wchodzą w grę. :P
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)

Pewnie że musi :D

Teoretycznie jest jeszcze opcja że coś nie wyjdzie ale tej nie bierzemy pod uwagę ;)

+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Bardzo fajna inicjatywa, w programowaniu webowym jestem totalnym amatorem ale postaram się co jakiś czas tam zaglądać laugh

komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Mam nadzieję, że artykuły bez kodu też przypadną Ci do gustu :D

Właśnie głównie dla amatorów jest moja seria "Początkujący webmaster" także myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy jak najczęściej! :)
+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Fajnie to wygląda. Gratulacje chłopaki.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Dziękujemy bardzo i zapraszamy do regularnych odwiedzin! :)
+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Ja bym powiększył lekko czcionkę (ciężko się czyta):

Przykład zaznaczony na czerowno :)

 

komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Okej, pomyślimy nad tym. Nie chcieliśmy też przesadzić żeby to wszystko jakoś ładnie się trzymało i mieściło :)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Jeszcze mam jedno (nie chce wyjść na czepiającego się) wink

Gdy pomniejszymy okno przeglądarki, wprowadzając w tryb mobile to menu znika i pojawia się rozwijane. Wszystko jest ok, gdyby nie to, że gdy je otworzymy i wrócimy do większego okna linki wywalają się nas górę strony.

Krótkie video z bugiem:

https://mega.co.nz/#!o1RikSbS!rHXH80M1vlJO3bnKmRav2EiBNnY8gvG61lWvT9ZcjZ8

komentarz 12 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
O rzeczywiście, tego nie zauważyliśmy. Dzięki bardzo, już naprawiłem. Tu akurat nie był to błąd samej responsywności, a tego że gdy mobilne menu zostanie rozwinięte dostaje przez skrypt JS display: block a przy zmianie responsywności klasa w której jest dostaje display: none. Style inline (czyli to co zostało nadane przy skrypt) mają wyższą ważność nad klasą i przez to menu nie było ukrywane.

Nie no, jakie czepianie, na zgłaszanie zauważonych błędów jak najbardziej liczymy - właściwie chcielibyśmy aby ich nie było no ale jak już są to lepiej je naprawić :)

Dziękuję raz jeszcze, miło że pofatygowałeś się aż do nagrania filmiku, już wszystko jest okej.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Cieszę się, że mogłem pomóc wink

komentarz 13 sierpnia 2015 przez krystian904 Mądrala (6,720 p.)
powiekszcie czcionke a takto git
komentarz 13 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

@krystian904 Dokładnie :) Strona super się zapowiada! laugh

komentarz 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Czcionka już powiększona - i na podglądach wpisów na stronie głównej i w samym widoku pojedynczego postu też. Mam nadzieję, że teraz już lepiej się czyta ;)

Cieszymy się i zapraszamy do częstych odwiedzin :D
komentarz 13 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Teraz jest idealnie yes

+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Działajcie i rozwijajcie się, tak , aby na Waszym blogu pojawiło się jak najwięcej praktycznych wpisów :D

Pozdrawiam
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Będziemy starali się, aby pojawiały się artykuły najwyższej jakości i jak największej przydatności :D

Zapraszamy do częstych odwiedzin
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jeżeli tak będzie, z przyjemnośćią polece znajomym :D
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)
Mamy nadzieję, że tak będzie i że będziesz mógł dumnie polecać naszą stronę znajomym :D

Będziemy wdzięczni, rosnąca ilość czytelników na pewno będzie motywacją do pracy nad blogiem ;)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
czekamy na jak najwięcej właśnie takich wrzutek, które się aktualnie pojawiają ;D

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 23 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Blog super!
Artykuły super!
Chłopcy super!

Tylko...

Nie pozostaje mi już nic innego jak jeszcze raz zaprosić do odwiedzin bloga, przeczytania wszystkich już dostępnych wpisów, polubienia profili społecznościowych aby być na bieżąco i aktywnej dyskusji tutaj czy też w komentarzach pod wpisami.

Odwiedzam dzień w dzień.
I rano i wieczorem.
Czekam z utęsknieniem na nowy wpis.
Tymczasem jego brak rani moje serce. 

crying

PS. Arku słyszałam, że nudzi Ci się strasznie po pracy, więc wymyślaj jakąś fajną serię związaną z backendem! :D

komentarz 23 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Arku słyszałam, że nudzi Ci się strasznie po pracy

Mmmm... Życie prywatne, poprawa kodu forum, odpowiadanie na pw, maile itp. pomoc na forum, przebywanie na IRC. Na 100% nudzi mu się 

komentarz 23 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Good

komentarz 23 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
@Mariusz08 pisząc "słyszałam" miałam na myśli dokładnie Arka, jako osobę która mi to niedawno powiedziała :P

I może nie do końca powiedział mi, że się nudzi, ale jak jesteś ciekawy to sam zapytaj go o to, co robi po pracy. Ja tu publicznie pisać nie będę :D
komentarz 23 marca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

A to przepraszam angel Proszę o wybaczenie blush.

komentarz 23 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

echh no tym razem jeszcze wybaczę devil

komentarz 23 marca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)

Chłopcy super!

Dzięki heart

Odwiedzam dzień w dzień. 
I rano i wieczorem. 
Czekam z utęsknieniem na nowy wpis. 
Tymczasem jego brak rani moje serce.  

Przepraszamy, niestety blog troszkę się zastał i zaniedbał. Nowa wersja i nowe wpisy mają się pojawić, tylko różnie jest z czasem, możliwościami i wszystkim - wiesz jak jest, ale mamy to w planach ;)

Ze stwierdzeniem że mi się nudzi po pracy na spokojnie, to tylko forma żartu, przeciwko któremu w odpowiedniej dawce nic nie mam :)

komentarz 23 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Za super chłopców to podziękowałeś, ale za super artykuły to już nie echh :D

taak wiem, jak jest.
A nowe wpisy z chęcią przeczytam także trzymam kciuki! :)
komentarz 23 marca 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (286,610 p.)

Za super chłopców to podziękowałeś, ale za super artykuły to już nie echh :D

Bo wiem że blog na ten moment nie jest super, dużo się musi zmienić. A chłopcy zawsze mogą być super, to już nie mi oceniać :D

A nowe wpisy z chęcią przeczytam także trzymam kciuki! :) 

A tam czytanie, może i coś napiszesz jeśli będziesz miała ochotę? :) Gdy już wszystko na poważnie wróci to myślę, że każda pisząca (oczywiście czytająca również) osoba będzie mile widziana.

1
komentarz 23 marca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

A tam czytanie, może i coś napiszesz jeśli będziesz miała ochotę? :) Gdy już wszystko na poważnie wróci to myślę, że każda pisząca (oczywiście czytająca również) osoba będzie mile widziana.

Musiałabym najpierw nauczyć się poprawnie pisać :D ale dzięki za propozycję! :)

Podobne pytania

+5 głosów
6 odpowiedzi 564 wizyt
+5 głosów
4 odpowiedzi 473 wizyt
+9 głosów
3 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,129 zapytań

140,788 odpowiedzi

317,814 komentarzy

61,451 pasjonatów

Advent of Code 2023

Top 15 użytkowników

 1. 1886p. - Łukasz Eckert
 2. 1856p. - Dawid128
 3. 1844p. - Marcin Putra
 4. 1844p. - CC PL
 5. 1775p. - Mikbac
 6. 1633p. - rafalszastok
 7. 1562p. - rucin93
 8. 1553p. - sefirek
 9. 1492p. - Adrian Wieprzkowicz
 10. 1456p. - Eryk Andrzejewski
 11. 1444p. - jaroslawroszyk
 12. 1383p. - Rafał Trójniak
 13. 1325p. - Michal Drewniak
 14. 1275p. - dia-Chann
 15. 1272p. - 13NOONE37
Szczegóły i pełne wyniki

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Uwaga - w dniach od 02.12 do 08.12 trwają Mikołajki (książki drukowane mają rabat -35%, ebooki do -45%). Zaś dodatkowy, specjalny kod zniżkowy: HELMIKOLAJ-10 dla naszych Widzów zapewni Wam oszczędność -10zł dla zamówień powyżej 70zł! Warto korzystać!

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...