• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Limit znaków w treści pytania [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
507 wizyt
pytanie zadane 16 października 2015 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Witam,

bez ogródek... wnerwia mnie masa pytań na tym forum, które nie posiadają żadnej treści. A dlaczego? Gdyż kultura tego wymaga, aby się choć przywitać i podziękować. Oczywiście zdaję sobię sprawę, że niektóre problemy nie wymagają rozbudowanego opisu, ale chodzi po prostu o szacunek do użytkowników forum.

Więc wyszedłem z inicjatywą, aby dodać jakiś limit minimalnej ilości znaków w treści pytania. Trudno mi powiedzieć, jaki, ale wg mnie jest to niezbędne, aby pohamować ten dziwny nawyk niektórych osób. Co o tym sądzicie? Czy ma to jakikolwiek sens?

Zachęcam gorąco do głosowania w ankiecie.

Oczywiście dziękuję wszystkim, którzy się jakoś udzielili w tym temacie.

Pozdrawiam
Możliwe odpowiedzi:
Tak (31 głosów, 78%)
Nie (7 głosów, 18%)
Nie mam zdania (2 głosów, 5%)

10 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Limit powinien być większy od długości tekstu "jak w temacie" aby ten tekst nie zastąpił pustych opisów.
1
komentarz 16 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
To samo miałem na myśli, ale nie pisałem o tym...
+3 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Tak, zgadzam się w 100%. Skoro mamy ograniczenie w komentarzach to dlaczego nie dać ich do treści pytania :)
+3 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez niezalogowany
Całkowicie się zgadzam. Też mnie to denerwuje że czasami w treści pytania nic nie ma. Rozumiem że czasami są pytania których nie trzeba rozwijać, ale już wole zobaczyć jakieś przywitanie albo coś w tym rodzaju niż nic.
+3 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Bardzo dobry pomysł! Gdyby tak była jakaś blokada, która rozpoznaje kod i zgłasza sprzeciw jak nie umieścimy go w odpowiedniej ramcę, mam na myśli funkcję "CODE" widoczną nad podel do pisania. Często jest tak że to po prostu jest pomijane a kod zostaje po prostu wklejony. Jestem jak najbardziej na tak przechodzi pan dalej :p
+3 głosów
odpowiedź 17 października 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Prosze zglaszac takie tematy, a ja je bede kasowal. W panelu moderatora nam to ladnie widac :) obecnie top 1 jest temat z zakompleksionymi programistami
1
komentarz 17 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Oh... w końcu jeden, który nie lamentuje: "Zostawcie go w spokoju, nie wiedział, jak poprawnie stworzyć pytanie. Ty to brutal jesteś, że to ukrywasz!" laugh

1
komentarz 17 października 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No Jak ktos nie umie opisac problemu lub choc rozwinac go troche...
+2 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
edycja 16 października 2015 przez iwan9449

Zgadzam się, że niektóre osoby zadając pytanie lubią strasznie polać wodę i przy okazji opowiedziec o swoim życiu, zainteresowaniach czy o tym co jedli na śniadanie. Ale chciałbym zauważyć, że są niektóre tematy, które poniekąd wymuszają napisanie dość długiego "pytania" np.:

https://forum.pasja-informatyki.pl/65816/zabawa-w-refaktoryzacje-challange-forumowy?show=65816#q65816

Zważywszy na to, nie mam zdania w danym temacie.

Pozdrawiam!

EDIT:

Właśnie zdałęm sobie sprawę, że limit dotyczył minimalnej ilości znaków :o Zatem moja wypowiedź jest nie na miejscu, przepraszam za nią :)

A co do tematu, jak najbardziej jestem za.

Pozdrawiam!

1
komentarz 16 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Właśnie twoja wcześniejsza odpowiedź wydawała się mało związana z tematem... ale dzięki za nawrócenie smiley

1
komentarz 16 października 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Jak widać czasem lepiej przeczytać na spokojnie dwa razy pytanie, a nie odpowiadać w biegu :)
+1 głos
odpowiedź 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 16 października 2015 przez Dorion300
Nie mam zdania.

To forum jest już dawno spaczone takimi pytaniami.
I tak będą to omijać dając kopki, np. jest tyle minimum znaków wiec tyle dam kropek.
I tyle.
Od razu polecam usuwać takie wątki a nie się bawić w "Ustawianiem forum".
Albo od razu dać w regulaminie ostre reguły, że np. "Jeśli w ciągu miesiąca napiszesz 3 wątki bez treści(lub z treścia aby na szybko zapełnić i zapytać) dostajesz bana"
I od razu im się chce coś pisać więcej.
1
komentarz 16 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Sądzę, że taki sposób jest najlepszy, ale niestety to nie ja decyduję o blokowaniu użytkowników. Mogę jedynie ukrywać pytania, ale jeślibym zaczął to robić na masową skalę, to nie wiem, jaką bym miał tutaj reputację (to forum jest zbyt rozwrażliwione, jeśli chodzi o restrykcyjne zasady).
1
komentarz 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Miałbyś reputację jak prawdziwy "Moderator" czyści ten cały Burdel i zmienia w pożądne Forum.
Taka jest rola Moderatora, aby panował tutaj porządek i kultura.
Ktoś nie chce to zasad się uporządkować mimo że zaakceptował że takie są zasady?
Jego problem, nie twój.
Takich Moderatorów brakuje na tym forum.
komentarz 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Po pierwsze: ludzie nie czytają regulaminów i będą dalej wstawiać puste opisy.

Po drugie ktoś by musiał sprawdzać kto w miesiącu napisał 3 puste wątki. Należało by tę robotę zrzucić na komputer ale równie dobrze (jak nie łatwiej) kazać komputerowi za każdym razem sprawdzać czy tekst jest dłuższy od minimum tak jak to robi z komentarzami.
1
komentarz 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
1. No to niech się szykują na żniwa.
2.A wiesz że mogą dać kropki zamiast opisów?
W czym trudnego zrobić ciąg kropek?..............................................................................................................................................................................................................................................................................................
Zadaniem Moderatora jest moderowaniem Forum, więc mógłby dawać ostrzeżenia pod wątkami bez opisu, jak będzie pod rząd (od odstatniego roku) ileś tam tych samych ostrzeżeń do już każdy wie co program automatycznie robi.
1
komentarz 16 października 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Aktualnie piszę sobię system forum dyskusyjnego, w którym stosuję "inteligentne" zabezpieczenia przed spamem, w tym analizę treści. Logiczne jest, że podstawowe czynności sprawdzające to:

Porównanie z poprzednim tematem opublikowanym przez użytkownika. (czy duplikat)

Sprawdzenie ilości wymaganych znaków.

Sprawdzenie ilości wymaganych wyrazów.

Sprawdzenie powtarzalności znaków pod rząd.

Sprawdzanie powtarzalności wyrazów pod rząd.

I tak dalej. Nie będę wszystkiego wymieniał, bo jest to dosyć skomplikowany system kosztujący masę czasu i nerwów. Ale chodzi mi o to, że szkoda że takie rzeczy nie są domyślnie stosowane w skryptach forum.
1
komentarz 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Wiesz, automat i dobry, ale lepiej dać większe możliwości Moderatorowi.
Po jak automat coś źle zrobi? to trzeba także tym znająć.
Pomysł dobry, ale to nic trudnego ręcznie sprawdzać wątki.
Codzienie pojawia się tylko strona tematów.
Ale jak kto woli.
+1 głos
odpowiedź 16 października 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Zdecydowanie na tak.

Forum niestety jest pełne młodych programistów (zazwyczaj podstawówka) którzy zamiast przeczytać regulamin od razu piszą pytanie a opis jest pusty. Dobra ankieta!

:)
+1 głos
odpowiedź 16 października 2015 przez niezalogowany
Przepraszam bardzo, ograniczenie opisu pytania jest: 10 000 znaków ;D Raz je osiągnąłem i nie mogłem pytania zadać, więc po prostu go nie zadałem ;) Nie było jakieś szczególnie ważne.

Ale jeśli chodzi o dolny limit znaków, to powiedzmy, że 50 znaków byłoby maksymalnym limitem, a najmniej to chociaż 10. Pomysł dobry, tylko jestem ciekaw, czy niektórzy nie będą reagować, jak w komentarz, czyli że opis będzie taki: ,,LALALALALAALL (50 znaków) LALALAALALAALAALALAAAL UHUHUHUHUHHUHU HAHHAHAHAAHAHAHA TROLOLOLOLLO" :| Ale sam pomysł jest dobry ;)
1
komentarz 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W takim przypadku z czystym sumieniem od razu zgłasza się to do skasowania jako niezrozumiałe pytanie :) Nawet nie trzeba patrzyć czy regulamin coś mówi o takich wpisach.
1
komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
No, założę się, że ci co nie wysilali się nad komentarzem (chociaż czasem trzeba), pewnie będą tak samo robić w opisie ;) No, ja jestem za tym pomysłem :)
1
komentarz 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
@furas albo do zbanowania ża niskopoziomową kulturę wynoszącą status "Niemowlęta".
1
komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
Dokładnie, skoro mamy hall of fame, to czemu by nie zrobić hall of shame ;) Na pierwszym miejscu byłby adi ;)
0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
IMO jest to utrudnianie życia osobom, które chcą w jak najbardziej zwięzły sposób przedstawić swój problem

Podobne pytania

+12 głosów
6 odpowiedzi 781 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 21 września 2015 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...