• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edycja posta w postaci kodu HTML

+1 głos
129 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (184,590 p.)

Witam,

od pewnego czasu mam problem, tzn. jako moderator moim obowiązkiem jest poprawianie treści umieszczanych na forum, ale nie mogę zdzierżyć jednej z pomyłek, tzn. gdy treść pytania jest umieszczona razem z kodem w ramce do koloryzowania składni. Wtedy muszę wycinać całą treść, a potem sukcesywnie składać ją do kupy, kopiując oddzielnie elementy i ustawiając im odpowiednie formatowanie.

Niby nic strasznego, tylko trochę więcej roboty, ale zauważyłem, że gdy edytor CKEditor się "ładuje", to wyświetla reprezentację treści w postaci kodu HTML, tzn. ze specjalnym znacznikiem pre definiującym obszar ramki na kod. Najśmieszniejsze jest to, że przez moment można ten kod modyfikować, no ale ścigać się z edytorem nie mam zamiaru i wolałbym posiadać nieco więcej czasu do namysłu.

Moje pytanie więc brzmi następująco… Czy można jakkolwiek, w ludzkich warunkach, edytować kod HTML, który składa się na treść pytania/komentarza? Ułatwiłoby to w znacznym stopniu pracę administracji forum.

Za wszelkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (247,590 p.)
Jest opcja podejrzenia kodu w CKEditorze, tyle że u nas ona jest wyłączona - działanie możesz zobaczyć np. tutaj: http://ckeditor.com/features (przycisk "Źródło dokumentu").

Jedyna kwestia to jej bezpieczeństwo - trzeba by sprawdzić czy kod wpisywany jako czysty HTML jest odpowiednio zabezpieczany, aby nie było sytuacji, że ktoś np. dorzuci sobie diva czy coś innego i zepsuje stronę, chociaż to i tak chyba powinno być jakoś zabezpieczone po stronie backendu (z tego co wstępnie widzę na demo podanym wyżej po dopisaniu diva został usunięty więc chyba tak, ale trzeba by dokładnie sprawdzić).
komentarz 21 stycznia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (184,590 p.)
Dzięki za odpowiedź.

Mam pomysł, aby udostępnić wersję edytora z możliwością edycji źródła, ale tylko dla administracji. Zapewne sam już dawno na to wpadłeś, no ale oczywiście nikt nie ma czasu na wykonanie tej dogodności, a wg mnie bardzo by się przydała.
komentarz 21 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (247,590 p.)
Akurat jakoś wcześniej o tym nie myślałem, nie wydawało mi się to konieczne, chociaż zgodzę się że bywają momenty gdy edytor jest irytujący.

Jeśli jest to funkcja bezpieczna to można nawet udostępnić ją publicznie, nie widzę problemu. Tak byłoby szczerze mówiąc dużo prościej niż grzebać się z osobną konfiguracją tylko dla administracji :p

Podobne pytania

+8 głosów
2 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Sprawy forum przez draghan VIP (102,850 p.)
+23 głosów
8 odpowiedzi 804 wizyt
+10 głosów
6 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (184,590 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

64,233 zapytań

110,623 odpowiedzi

231,914 komentarzy

46,972 pasjonatów

Przeglądających: 236
Pasjonatów: 16 Gości: 220

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...