• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest tutaj osoba, która w tym roku zaczyna informatykę na PG

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,240 wizyt
pytanie zadane 21 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Witam, szukam osoby, która w tym roku dostała się na PG, ponieważ mam kilka ważnych pytań, które dotyczą rekrutacji.

Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem na drugim roku TI gdzie uczę się matematyki na poziomie rozszerzonym. Oczywiście na maturze będę zdawał polski, angielski i ową matematykę, jednak dużo osób mówi, że niezbędna jest również fizyka. I tutaj moje pytanie. Jak to jest z tą fizyką? Myślę, że 80% z matematyki rozszerzonej uzyskam i powiedzmy po 60-70% z polskiego i angielskiego. Czy to wystarczy, aby dostać się na kierunek, na który chcę? Czy jednak konieczne też będzie zdawanie rozszerzonej fizyki? Ogólnie fizyka zawsze mi odpowiadała, ale teraz w szkole nie mam żadnych godzin tego przedmiotu, czyli w przypadku, gdy musiałbym zdawać fizykę na rozszerzeniu to lepiej by było, gdybym już teraz zaczął się jej uczyć.

Myślę, że dość jasno nakreśliłem wam mój problem. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 21 września 2015 przez Wiktor
 
Najlepsza
http://pg.edu.pl/jak-liczyc-punkty-studia-i-stopnia

Tu masz sposób liczenia na PG. Kiedyś jak szedłem tam, to zrobiłem sobie programik, który liczył mi, ile punktów powinienem z czego zdobyć.

Informatyka ma minimalny próg punktów ujednoliconych na pozipomie zwykle oscylujący pomiędzy 58 - 65 pkt.

Napisz sobie programik, który Ci powie, co warto a czego mniej warto :)

Jeżeli będziesz mieć rozszerzenie z matmy na =>60 % to matura z podstawy nie będzie się liczyć (bo będzie to równowartość otrzymania 100% z niej).

Tak więc warto starać się aby wynik z rozszerzenia był >80%.

 

Na PG jest ustalany przedmiot główny, więc albo fizyka, albo matma.

Pamiętaj że polski i angielski również się liczą. Nie są to trudne przedmioty do zdania więc można mieć z nich >70%.

Jak będziesz mieć takie wyniki to możesz się nie bać o rekrutację.

 

PS. Oczywiście możesz z takim wynikiem być nastraszony - bo wyniki rekrutacji są prezentowane dwa razy. Pierwszy - wstępny. Często ludzie są kilkaset miejsc pod kreską i rezygnują. Drugi - oficjalny, ja przeskoczyłem o ponad 200 miejsc jak byłem na rekrutacji.
komentarz 21 września 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Takej odpowiedzi oczekiwałem. Bardzo Tobie dziękuję. Zdecydowałem, że skupiam się w większym stopniu na matematyce niż rozpraszać się dodatkowo fizyką.

Jeszcze raz Tobie dziękuję. smiley

komentarz 21 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Spoko, jak coś to pytaj :)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 21 września 2015 przez Mateusz Analityk
Czyli jeśli idę na informatykę na PG nie muszę pisać informatyki by się dostać na studia, ale mam do wyboru matematyka lub fizyka na rozszerzeniu ?
komentarz 21 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
No tak. Algorytm przemawia jasno :)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 902 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 664 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Moti Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...