• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Straszne rzeczy po instalacji sterowników?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 13 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)

CZEŚĆ!, mój problem jest taki iż ostatnio postanowiłem zainstalować sterowniki NVIDIA do swojego Debiana, oczywiście poprzedziłem wszystko komendą apt-get install nvidia driver, wszystko fajnie pięknie dobiegło końca, restartuję komputer i..tylda, pikająca tylda, wszystko co mogłem zrobić to przeinstalować system który dobrze że był na pendrive'ie.Jakieś pomysły dlaczego tak się stało?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 września 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)

Napewno postępowałeś zgodnie z instrukcją na oficjalnej wiki debiana? link

komentarz 13 września 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Czyli nie stworzenie pliku konfiguracyjnego XORG mogło sprawić że mój komputer wyświetlał tyldę po restarcie?
komentarz 13 września 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)

Wydaje mi się, że tak bo niby skąd system miał pobrać ustawienia sterowników. As the nvidia driver is not autodetected by Xorg, a configuration file is required to be supplied.

Chyba, że używasz technologii Optimus czytaj karta graficzna zintegrowana w procesorze i osobna grafika to zainstaluj bumblebee zamiast zwykłych sterowników. link

komentarz 13 września 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)

zrobiłem teraz ten plik i  przy włączaniu nvidia-settings mam 

 

komentarz 13 września 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Czyli teraz mam zresetować komputer?
komentarz 13 września 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Jeżeli nie zrestartowałeś to zgodnie z instukją musisz zrestartować komputer żeby uruchomić właściwe sterowniki. Jak masz taki komunikat to uruchom tą komendę i zrestartuj komputer.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...