• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu problem z instalacją sterowników graficznych NVIDIA 7600GS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Darek554 Użytkownik (980 p.)
Cześć.

Mam na dysku - od niedawna - zainstalowane dwa systemy (oczywiście na różnych partycjach), Ubuntu i WIN7.

Z początku korzystałem z WIN7, na którym korzystałem z grafiki NVIDIA GTX 460, która się rozwaliła i włożyłem do kompa starą NVIDIę 7600GS, tylko nie przeinstalowałem sterowników. W międzyczasie zainstalowałem Ubuntu, chciałem zainstalować sterowniki do 7600 GS, tylko, że niestety nie mogę. Ściągnąłem stery pod Linuxa, próbowałem je zainstalować, ale jedyne co osiągnąłem to zmianę rozdzielczości do 640x480, której nie mogę zmienić - w ustawieniach nie ma w ogóle do wyboru innych rozdzielczości.

Próbowałem też usunąć stery NVIDII, ale również bez skutku.

Co tu się odwala, jest ktoś w stanie wyjaśnić? :D

Dlaczego w ogóle Ubuntu wykrywa Windowsowe sterowniki, zainstalowane na innej partycji?

Proszę o pomoc, gdybyście potrzebowali jakichś logów czy czegoś to proszę pisać, nic nie wstawiłem teraz, bo nie wiem co będzie potrzebne. :)
komentarz 30 grudnia 2019 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

Pokaż, co Ci wyświetla wywołanie lshw -C display.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
komentarz 30 grudnia 2019 przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
Co masz na myśli mówiąc, że Linux wykrywa Windowsowe sterowniki?
komentarz 30 grudnia 2019 przez Darek554 Użytkownik (980 p.)

@kalendarmenn,
Tak, pobierałem z tej strony.

Mam na myśli to, że gdy wklepywałem w terminalu Linuxowym jakieś polecenie (nie pamiętam jak to szło, wziąłem je z neta) to pojawiały mi się na ekranie dane, nazwa karty graficznej, wersja zainstalowanych sterowników - 304 co by się zgadzało, bo na windowsie miałem tylko sterowniki do GTX'a 460, na Ubuntu natomiast nie instalowałem żadnych sterowników dlatego wspomniałem, że Linux widzi Windowsowe sterowniki - i coś tam jeszcze.

komentarz 31 grudnia 2019 przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
Spróbuj wykonać polecenie od kolegi wyżej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 285 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,531 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,122 wizyt

92,841 zapytań

141,782 odpowiedzi

320,857 komentarzy

62,173 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...