• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Smartfon dla taty

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 18 marca w Urządzenia mobilne przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
edycja 20 marca przez J0ker
Cześć,

mój tata używa aktualnie ponad 8-letniego Samsunga Galaxy S7 Edge, i powoli myślimy o nowszym smartfonie dla niego z powodu m. in. mocno zużytej baterii. Nie nowym, a nowszym, bo oczywiście bardziej się opłaca za kilkaset pln kupić kilkuletni używany niż nowy.

Poniżej chciałbym napisać "wymagania", a Wy możecie zaproponować model. Chciałbym, żeby cena używki wynosiła do 200-300 pln w przypadku używki od osoby prywatnej bez gwarancji, i do 400 w przypadku używki ze sklepu, z roczną gwarancją.

- RAM: dobrze byłoby 4 GB, ale 3 GB też ujdzie zwłaszcza jeśli smartfon jest na czystym Androidzie bez żadnej gówno nakładki od producenta

- pamięć: 64 GB bez slotu na kartę SD LUB 32 GB + slot na kartę SD

- gniazdo słuchawkowe audio-jack - to jest największy problem, bo większość smartfonów nawet kilkuletnich już go nie ma, np. bardzo atrakcyjne używane Google Pixele

- aparat i kamera niegorsze niż w Samsungu S7 Edge (nie muszą być dużo lepsze, byle nie gorsze)

- ekran: jedyne co ważne to żeby była duża jasność maksymalna, odwzorowanie kolorów czy głębia czerni zupełnie nieważne

- mile widziane długie działanie na baterii

- Android minimum 9 (może być urządzenie które zaczęło z 7 lub 8 ale dostało update do 9), bonusowe punkty za przynajmniej 10

- może być pęknięty tył a nawet lekko pęknięty w rogu ekran jeśli to nie przeszkadza

- obsługa 2 kart SIM (może być jedna w formie eSIM, ale bonusowe punkty jeśli obie mogą być fizyczne)

- rozmiar - nie jakiś gigant, ekran do 6 cali

Do tej pory znalazłem m. in.:
- Samsung Galaxy S8
- LG Q7
- Sony Xperia XZ2
- Fairphone 3 (jest trochę droższy, ale jest modułowy i nadal dostaje aktualizacje oprogramowania, co czyni go wyborem bardziej przyszłościowym)
- iPhony raczej odrzucam bo tata już umie dobrze w Androida i nie chcę tracić czasu na nauczanie go iOS.

A Wy jakie modele polecicie z takim zestawem "wymagań".

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca przez KlemensGak Bywalec (2,210 p.)
Ja kupiłem swojej 89 babci Kruger&Matrz Live 10 polskiej firmy Lechpol. Ma 8GB ramu i 48pix aparat (dla babci aparat jest istotny) i czystym androidem za jedynie 899zł (na promocji byl wcześniej za 799zł).

Działa świetnie, działa, bardzo duży ekran i wszystko powiększyłem (literki itp). Polecam!
0 głosów
odpowiedź 19 marca przez Osse Dyskutant (7,950 p.)

To jest prosty smartfon na czystym androidzie, posiadam taki i mogę ci polecić : Motorola Moto g51

komentarz 19 marca przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Ehh, grzmot 6,8 cala, jak mozna tego uzywac. Ja man 6,3 i mnie denerwuje.
0 głosów
odpowiedź 25 marca przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)
Może Realme 8  - niedrogi sprzęt a serio godny polecenia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 21 lutego w Urządzenia mobilne przez pytajnik12 Początkujący (280 p.)
+1 głos
8 odpowiedzi 835 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Urządzenia mobilne przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Urządzenia mobilne przez PoProstuTomasz Początkujący (470 p.)

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...