• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dopisek do "Zadaj pytanie" lub FAQ zw. ze skalowaniem obrazków na forum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
78 wizyt
pytanie zadane 11 lutego w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,070 p.)

Cześć.

Czytając to forum, często spotykam się z sytuacją, gdy ktoś wrzuca szeroki obrazek (najczęściej jest to pełny screenshot) z nieczytelnymi napisami. Znalazłem zresztą zw. z tym issue na GitHubie. Domyślam się, że rozwiązanie tego od strony technicznej nie jest łatwe, natomiast pomyślałem o dopisaniu sugestii dla forumowiczów w dziale FAQ lub na stronie "Zadaj pytanie", żeby zwracali na to uwagę. W FAQ mogłaby ona być dopisana do tego punktu i mam propozycję, jak ona mogłaby brzmieć:

Przy wstawianiu obrazka zwróć uwagę na wielkość znajdujących się na nim napisów - szerokie obrazki (np. screenshoty) ulegają zmniejszeniu i mogą być nieczytelne. Jeśli to możliwe, podziel taki obrazek na węższe fragmenty i wstaw jeden pod drugim.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 lutego przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Racja, ten problem z małymi obrazkami jest czasem uciążliwy, bo po prostu czegoś nie widać na zrzucie. Idealnie byłoby jakby obrazek po kliknięciu na niego otwierał się w większym rozmiarze w okienku albo chociaż po prostu w nowej karcie.

Jak słusznie zauważyłeś, były próby w kierunku takiej poprawki, ale finalnie nie udało się tego jeszcze ogarnąć. Myślę więc, że możemy dodać tymczasowo proponowany przez Ciebie dopisek do FAQ. Dodałem od razu minimalnie go modyfikując do wspomnianego punktu. Dzięki za sugestię.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,070 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2022 w Sprawy forum przez Jacek0325 Obywatel (1,070 p.)
+44 głosów
10 odpowiedzi 1,705 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...