• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadaj pytanie do Q&A lub zasugeruj temat nowego podcastu

Object Storage Arubacloud
+44 głosów
1,691 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
przywrócone 11 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent

Pytania do Q&A i propozycje tematów podcastu składajcie tutaj: 

http://lenovotechzone.pl/viewtopic.php?f=58&t=371

Nie będę co prawda w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale wybiorę kilka ciekawych zagadnień co odcinek. To nie musi być zakres tylko samorozwoju czy programowania - to będzie gadanie o wszystkim. Oczywiście to tylko dodatek do main contentu (podcast nagrywa się szybko - to tylko audio i jeden obrazek w Vegasie na czas trwania filmu). Zatem nie wpłynie to znacząco na pojawianie się nowych tutoriali koderskich. Mam też pytanie: jak nazwać ten podcast - po prostu Q&A, czy macie lepszą nazwę? Czy ktoś ma ochotę zaproponować grafikę 1280x720 widoczną przez cały czas trwania podcastu? :) Zgłaszajcie to jeśłi macie ochotę tutaj poniżej jako odpowiedzi na to pytanie (ale tylko proponowaną nazwę podcastu, kwestie techniczne, linki do grafik).

Pytania / zagadnienie do poruszenia zadajemy w Lenovo TECH ZONE - chcę je mieć wydzielone w jednym miejscu): http://lenovotechzone.pl/viewtopic.php?f=58&t=371 W Lenovo TECH ZONE wyłączona została premoderacja postów! 

Pomoż stworzyć Ultimate Guide do Linuxa: 
http://lenovotechzone.pl/viewtopic.php?f=58&t=370&p=9357#p9357

Ostatnia sprawa: przyznałem uprawnienia moderacji postów 5 użytkownikom z największą ilością zgromadzonych punktów (modów będzie z czasem więcej):

krecik1334: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/krecik1334
Valtuil: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/Valtuil
Harsay: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/Harsay

Tylko te trzy osoby zadały łącznie 103 pytania, udzieliły prawie 500 odpowiedzi, oraz wpisały 220 komentarzy. Cała siła Slight Edge'a proszę Państwa :) Zobaczcie ile to jest sytuacji, ile wiedzy, ile praktycznego doświadczenia i szlifowania umiejętności interpersonalnych w korespondecji w ramach problemów IT. 

Panowie Moderatorzy - ta funkcja jest honorowa! Proszę się nie stresować, ani nie traktować tego jako jakiegoś obowiązku - po prostu znacie forum na wylot, jesteście cenionymi userami i dlatego macie dodatkowe opcje edycji postów, przenoszenia ich etc. Pamiętajcie, że w Waszym rozwoju chodzi o longrun - nie warto pracować zbyt intensywnie, żeby się nie wypalić. Wpadajcie od czasu do czasu, w miarę regularnie - pomagajcie, tłumaczcie, sami też zadawajcie pytania, dyskutujcie, przeglądajcie ciekawe odpowiedzi. Inwestujecie w ten sposób w siebie. Gdyby coś w moderacji nie działało prawidłowo - dajcie znać na PW!

Edit: Dodałem jeszcze 3 nowych modów:

joker: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/joker
Arkadiusz Waluk: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/Arkadiusz+Waluk
szmq: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/szmq

Pozdrawiam!

10 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 14 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski

Opijamy nowych Moderatorów :D Zdrowia, szczęścia pomyślności i przez wiele wieków radości :)

komentarz 11 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
@EDIT

Już zakładam konto na lenovo, nie wykluczam pojawienia się jakiegoś artykułu, najprawdopodobniej związanego z matematyką :)

O, właśnie, panie Mirku, czy można na lenovo dać matematyczny artykuł czy raczej niezbyt?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Pewnie, że można, ja uwielbiam matematykę :)
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To super. Tak cichutko i tajemniczo powiem, że będzie on o moim ulubionym zagadnieniu w matematyce - liczbie pi :)

Tylko jest mały problem - nie wiem czy będzie chciało mi się go robić :)

Pozdrawiam
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Absolutnie nie ma się co spieszyć, zrób tylko jeśli masz taką ochotę :) Temat PI jest akurat super ciekawy, sam może zrobię o tym film. Pozdrawiam
komentarz 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Może coś o szyfrowaniu/odszyfrowywaniu, np. Enigmy?
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Eryk na wikipedii w haśle Enigma jest zdjęcie z Twoim nickiem, pamiętasz? :D
+5 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
edycja 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17
Świetny pomysł  :)
Gratulacje dla nowych moderatorów :)
Dziękujemy za artykuł w którym oczywiście nie mogło Pana zabraknąć :)
+3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Dziękuję za wyróżnienie, mam nadzieję, że tak jak Pan zauważył, przebywanie na tym forum nie będzie dla mnie krótką przygodą lecz długotrwałym, Slight Edge'owym procesem uczenia się.

+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
troche nie podoba mi się, że na siłe probuje nas Pan przekonac tego tego lenovo forum..
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

Realizuję różne projekty w sieci, w różnych miejscach i z różnym powodzeniem, jednak nie sądziłem, że ktoś może odebrać moje działania jako "zmuszanie" do zrobienia czegoś. Jeżeli moje projekty zaangażowania widzów w user created content na forum LTZ nie okażą się owocne - trudno - przejdę do kolejnych inicjatyw, ale na pewno dam temu co najmniej klika szans na rozwój małymi krokami :) Każdy nowy projekt traktuję jako naukę i z każdego wyciągam swoje wnioski. Thomas Edison zrobił 10.000 niedziałających żarówek, ja też nie boję się eksperymentować w sieci :) Pozdrawiam!

komentarz 11 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Nigdy nie przewidzisz wszystkich przypadków :D

Ja też powiem, że troszeczkę brzmi mi to znajomo,  jak G+ - od którego teraz Google izoluje usługi, bo skapli się, że nie wypaliło:d

Tamto forum będzie miało dużo mniejszy ruch, moim zdaniem będzie dla "wszystkiego" co nie pasuje do "Zadaj pytanie i czekaj na odpowiedź" - czyli jakieś luźne rozmowy na jakiś temat.
+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)

C++ dodaje nowe standardy co jakiś czas, więc mam kilka pytań:

  • Warto je znać?
  • Jeśli tak będą o tym kursy?

Kiedy poznawałem C++11 ktoś nie rozumiał do czego służy auto, krótka dyskuja przeobraziła się dlaczego c++ traci na popularności. Skoro traci na znaczeniu dlaczego można zarobić więc na nim niż na javie? Czym c++ wini, że traci na popularności skoro zaczyna przypominać resztę języków(np: dodali w c++11 array, która przypominą tą z PHP czy JS)?

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Proponuję "Przeciętny dzień z życia XXI wieku - Temat", co do tematu możnaby o kosmosie dużą ilość filmów nagrać ew. z jakąś prezentacją (kosmos w teorii jest samym opisem :D)
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez zyrafe Użytkownik (570 p.)
Jakie Pan lubi zawody pochodzące od Matematyki np. Kadrowość , Ciekawostki , Fizyka , Chemia , Biologia

Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Mógłby pan zrobić o tym jak pozycjonować stronę w google?
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Nie wiem czy interesuje się Pan systemami mobilnymi, ale mógłby Pan poruszyć temat Androida i iOS. :) Jakie Pan ma zdanie na ten temat, plusy i minus itp.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Co do grafiki, to może jak jest pytanie, to w tle dać przyładowy kod związany z pytaniem?
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Chodzi mi raczej po prosto o "okładkę" podcastu. Wiem, że jest wielu zdolnych grafików wśród moich widzów, więc to po prostu taka luźna propozycja
komentarz 15 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Więc mam rozumieć, że jak ktoś będzie miał problem z jakimś kodem, to będzie on udostępniony w filmie?

Podobne pytania

+4 głosów
9 odpowiedzi 1,084 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gutek927 Obywatel (1,640 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...