• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie php z mysql i html

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia w PHP przez Iei Obywatel (1,950 p.)

Witam

Czy jest możliwe coś takiego, że wysyłam zapytanie POST przez formularz html i tworzy mi się na tej samej stronie tabelka z danymi z mysql (połączenie z mysql jest oczywiście przez php)? Do tej pory udało mi się tylko coś takiego, że ta tabelka tworzy się na innej stronie php (tej którą podaję w atrybucie action w formularzu html). 

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
wybrane 1 lutego przez Iei
 
Najlepsza
Przetwarzaj dane z formularza na tej samej stronie, na której masz formularz. To najprostsze rozwiązanie.
+2 głosów
odpowiedź 1 lutego przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Możesz też przetwarzać dane z formularza bez przeładowywania strony, za pomocą ajax-a.

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Teoretycznie tak jest to możliwe, sprawdzasz czy został wysłany formularz, jeżeli tak to wykonujesz działania na bazie i wyświetlasz.
komentarz 31 stycznia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
edycja 31 stycznia przez Iei
Tylko w jaki sposób to wyświetlić, żeby było na tej samej stronie co formularz?
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia przez imagim Obywatel (1,130 p.)

Tak na pierwszy rzut oka to jak na moje to sprawdzasz ifem czy request jest typu post czy get, jesli jest post to wyswietlasz X a jesli get to Y.

 

if ($_SERVER['REQUEST_METHOD'] === 'POST') {
     // The request is using the POST method
}
0 głosów
odpowiedź 2 lutego przez Marcin199 Początkujący (300 p.)
Wydaje mi się, że używając AJAXa w JavaScript możesz wysłać to zapytanie POST bez odświeżania strony i potem manipulować danymi bezpośrednio na tej samej stronie.

Czyli, masz ten formularz html, no? I jak go wysyłasz, to użyj JavaScript do obsługi odpowiedzi z PHP, a potem przy pomocy JavaScripta zaktualizuj zawartość strony, żeby pokazać tę tabelkę z danymi z MySQL. Tylko pamiętaj, żebyś dobrze zabezpieczył to zapytanie, żeby nie było jakiejś dziury bezpieczeństwa.
komentarz 2 lutego przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Zrobiłem już to używając samego php

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 2 września 2020 w PHP przez Mikruus Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 553 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w PHP przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w PHP przez Piotr Czarnecki Nowicjusz (200 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...