• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

domena.pl i połączenie z bazą danych MySQL w PHP

0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w PHP przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)
edycja 19 lipca 2019 przez Bartosz Pawlak

Założyłem konto i wykupiłem hosting na domena.pl. Stworzyłem również bazę danych. Mimo tego, że użytkownik ma prawo zapisu i odczytu w tej bazie oraz kod w PHP wydaje się być poprawny otrzymuje błąd Connection refused. Czyli nie mogę połączyć się z bazą danych.

Mój kod:

session_start();

require_once "connect.php";

$conn = new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name);

W ostatniej linijce występuje ten błąd. W zakładce "Strony WWW" na domena.pl nad numerem wersji PHP znajduje się adres hosta, który wpisuje do zmiennej $host w pliku connect.php (próbowałem również nazwy serwera z zakładki MySQL). W tym pliku również wpisuje do zmiennych $db_user, $db_password i $db_name kolejno nazwę użytkownika bazy danych, hasło do bazy danych i nazwę bazy danych. Użytkownik jak pisałem wyżej ma prawa zapisu i odczytu z bazy danych. Wszystko wydaje się być w porządku.

Moje pytanie brzmi: Co jest nie tak (lub może być nie tak) i jak temu zaradzić?

Edit: Problem rozwiązany. Mając dwa pliki connect.php (jeden z internetu (z tutoriala) i jeden mój) modyfikowałem ten z internetu, a na serwer wrzucałem ten swój :P. Musze się wyspać. Dobrze, że jest piątek :).

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2019 przez Rocket Bywalec (2,970 p.)
Ciężko coś konkretnie powiedzieć - zbyt mały wycinek kodu pokazałeś, ale w mojej ocenie będzie to błąd z połączeniem/błędne dane.

Próbowałeś może jako host podawać localhost ?

Pozdrawiam,

Rocket.
komentarz 19 lipca 2019 przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)
Kod jest jak tutaj:

https://www.w3schools.com/php/php_mysql_create_table.asp

Po przeczytaniu twojej odpowiedzi spróbowałem z localhostem, ale to nie pomogło. Może nie powinienem startować sesji? Wydaje się to głupim pomysłem.
komentarz 19 lipca 2019 przez Rocket Bywalec (2,970 p.)
W pliku odpowiadającym za połączenie z bazą rzeczywiście nie ma potrzeby odpalać sesji, ale nie ma to wpływu bezpośrednio na połączenie z bazą.

____

90% że są to błędne dane do połączenia z bazą. Spróbuj połączyć się z bazą w inny sposób sprawdzając dzięki temu poprawność danych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,064 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 435 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Hardwell Dyskutant (8,750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)

88,701 zapytań

137,307 odpowiedzi

306,729 komentarzy

58,891 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...