• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samodzielne tworzenie od podstaw szablonów w CSS3

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia w HTML i CSS przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Witam wszystkich, mam takie pytanie czy da się wyrobić zmysł grafika potrzebny przy tworzeniu od podstaw ciekawych szablonów w HTML5 i CSS3? Nigdy nie miałem talentu jeśli chodzi o rysowanie, grafiką komputerową też się nie zajmuję. Da się wyrobić ten zmysł czy lepiej skorzystać z gotowych frameworków CSS typu Tailwind, Bootstrap i dostosować lekko je pod projekt? Dziękuję

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Raczej z tym zmysłem się człowiek rodzi, lub szlifuje w młodości ( mając już pewne predyspozycje do tego świadome lub nieświadome), dlatego niektórzy stają się grafikami inni nie, ja np. jako programista, totalnie nie potrafię mieć wizji twórczej w grafikach, ale za to jestem lepszy w czymś innym, dlatego zajmuje się raczej oprogramowaniem, systemami, liczbami.
Można próbować, ale jak nie czujesz tego, jak ogólnie w życiu realnym, grafika, obrazy, artyzm Cię nie interesuje, to bardzo trudno być dobrym grafikiem, trzeba mieć ten zmysł estetyki.

Te narzędzia służą do tworzenia, na pewno pomagają i jakby są wstanie Ci bardzo dużo pomóc i ułatwić, ale nie bardzo rozumiem czego oczekujesz, nie nauczysz się zmysłu korzystając z gotowego rozwiązania. Czy nauczysz się to robić i np. tworzyć fajne grafiki? To możliwe, pytanie co jest twoim celem. i na co Ci ten zmysł.

Ja np nigdy nie potrafiłem jako dziecko nawet, czy w szkołach malować, rysować- trudno mi było głębie obrazu narysować w podstawowy sposób, ale od małego jak coś tworzyłem to historyjkę - książkę taką mała, przez co dużo pisałem i to akurat po dzień diziaj lubię i jest dla mnie prostsze i łatwiej wyrażam się słowem niż rysunkiem.
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia przez niezalogowany
Też jestem ciekaw jakich frameworków używacie, ja używam Bootstrap, idealny do stylowania i tworzenia szablonów
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
Nie chciałbym ci podcinać skrzydeł, ale IMO jak nie masz tej "iskry" w danej dziedzinie, to będziesz co najwyżej poprawnym rzemieślnikiem, a nie artystą w swoim fachu. Ale oczywiście nie znaczy to, że nie warto nad daną dziedziną pracować, prawie nikt z nas nie jest/będzie Usainem Boltem, ale pobiegać każdy może.

Do prawidłowego doboru kolorów korzystaj z "gotowców", poszukaj pod frazą "Jak dobrać kolory na stronę internetową?" i zapoznaj się z psychologią kolorów.
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Ogólnie frameworki dużo Ci ułatwiają pracę, ale jak wszystko nie są idealne.
Niektóre projekty będziesz musiał klepać od 0 samodzielnie do niektórych przyda Ci się bootstrap czy tailwind.

Tutaj nie ma reguły niestety a palety kolorów? To też nie jest problem, szukasz generatora palet chociażby tutaj:
https://coolors.co/40f99b-61707d-9d69a3-f5fbef-e85d75
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Zmysł graficzny to umiejętność rozwijana przez doświadczenie, praktykę i zrozumienie zasad designu. Nawet jeśli nie jesteś naturalnym artystą, możesz nauczyć się tworzyć atrakcyjne i funkcjonalne projekty. Przeglądaj różne strony internetowe, aplikacje i szablony, aby zobaczyć, jak są one zorganizowane i jakie elementy designu są używane. To może dostarczyć inspiracji i pomóc w zrozumieniu, co działa dobrze wizualnie. Czytaj o zasadach designu, znajomość podstawowych zasad designu, takich jak hierarchia, kontrast, proporcje czy kolor, może znacząco poprawić jakość Twoich projektów. Książki, artykuły online i tutoriale mogą być pomocne. 

Im lepiej znasz HTML i CSS, tym łatwiej będziesz w stanie zaimplementować swoje pomysły. Tworzenie projektów od podstaw pozwala na bieżące testowanie różnych kombinacji i stylów. Pokazuj swoje projekty innym ludziom i bierz pod uwagę ich opinie. Konstruktywna krytyka i opinie mogą pomóc Ci zauważyć rzeczy, których sam byś nie dostrzegł. IMO Zmysł graficzny rozwija się stopniowo, więc bądź cierpliwy i konsekwentny w swoich wysiłkach.

BTW  9 Best Bootstrap Alternatives | Best Frontend Frameworks

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Offtop przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2016 w HTML i CSS przez Karitto Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 100 wizyt
pytanie zadane 17 lutego w Systemy CMS przez pigi98 Nowicjusz (190 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...