• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy na udemy vs manuale po angielsku

Object Storage Arubacloud
+1 głos
266 wizyt
pytanie zadane 28 września 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Hej, ziomeczki takie pytanie

Czy polecacie kupować kursy na udemy czy lepiej czytać manuale po ang i samodzielnie eksperymentować?

Pozdrawiam
komentarz 28 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Co to są manuale?
1
komentarz 28 września 2023 przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
no dokumentacja, strony podręczników man w linuxie itp

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 września 2023 przez Cuuuukier Początkujący (260 p.)
Primo, to sam sobie odpowiedz na pytanie, czy wolisz czytać, czy oglądać/słuchać. Miej świadomość, że większość kursów tam, to niewiele warte gnioty i trzeba się niejednokrotnie naszukać, żeby znaleźć coś wartościowego. Z drugiej strony, dokumentacje często są suche, dużo tekstu, który czasem trudno jest ad-hoc przełożyć na problem, który próbujesz rozwiązać.

Jeśli o mnie chodzi to jestem raczej zwolennikiem dokumentacji, zwłaszcza, jeśli masz już jakieś doświadczenie. Ale jeśli masz czas i godzisz się z tym, że z kursu za który zapłacisz powiedzmy 100zł, wartościowe będzie 30% treści, to nie uważam, żeby cokolwiek miało Cię przed taką decyzją blokować. Kurs mimo wszystko, często pokazuje szerszy kontekst, wydaje mi się, że zaczynając przygodę, dużo łatwiej chłonąć wiedzę z kursów wideo.
0 głosów
odpowiedź 28 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Tzn. wszystko zależy od twojego podejścia, jeśli kursy na UDEMY, robisz biernie- nie robiąc nic sam, kopiując nieumyślnie to co tam jest, to nie ma to najmniejszego sensu.
Nikt Ci nie zabrania w oparciu o KURS UDEMY, robić notatek, dodawać do tego dokumentacje, rozszerzać dany wątek... np o własne pomysły i przykłady zastosowań.

Ja uważam, że obie formy będą dobre jeśli będziesz czynnie z nich korzystał, ale jedna i druga siebie nie wyklucza.

Przecież jakieś tematy przerobione za pomocą kursu, możesz uzupełnić książką i dokumentacją we własnym zakresie, realizując np. poprzez rozbudowę to co jest już w kursie online na Udemy, jak i tworząc jakieś nowe inne rzeczy.

NIGDY nie bazuj na jednym źródle informacji.
0 głosów
odpowiedź 30 września 2023 przez imagim Obywatel (1,130 p.)
Ja mam taka taktyke ze jak biore coś totalnie nowego, nowy framework, nowy jezyk, to robie najpierw jakis porzadny kurs video, przyczym czesto na YT sa lepsze kursy niz platne na Udemy, ale i na Udemy znajdowalem  perełki i warte ceny. No a po takim kursie sucha  dokumentacja staje sie 10x bardziej czytelna.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 920 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,776 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,449 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...