• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy JAVA udemy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,754 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

Witam, jestem nowicjuszem totalnym w technologię JAVA, i chciałem się nauczyć programować w JAVIE, znalazłem na udemy kurs java 94% zniżki, czy będzie on dobry na sam początek?

https://www.udemy.com/course/java-od-podstaw-do-eksperta-tworz-wasne-aplikacje/

i jeszcze jedno pytanie, kiedy nauczę się programowania z tym kursem, to będę potrafił pisać programy i deskoptowe i te mobilne? (android) czy to zupełnie dwie osobne "dziedziny"?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Desktop i mobilki to zupełnie dwie inne dziedziny programowania. Obecnie dla androida natywnym językiem jest Kotlin,a nie Java (choć kotlin jest w pewnym sensie podobny do javy, a w samej javie też napiszesz apkę pod andka). Kursy typu udemy imo są nieprzydatne, choć nie wypowiem się konkretnie o tym - bo go nie widziałem. Zawsze polecam początkującym stronę javastart.pl a potem już to co faktycznie robią programiści... googlowanie technologii potrzebnych do rozwiązania problemu.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Na udemy zawsze sa znizki 90%+ wiec sie tym nie sugeruj.

Nie korzystałem z tego kursu natomiast dla mnie jest zbyt obszerny i o wszystkim - czyli defacto o niczym.

Te same marialy masz darmowe na youtube i możesz je tam ogarnac a pieniadze za ten kurs przeznaczyc na nauke czegos konkretnego - np.: aplikacji w Springu etc
komentarz 21 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
koniec końców co polecasz?
komentarz 21 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Javy nauczyłem się sam z różnych źródeł...

Teraz widzę, że na youtube są takie kanały jak: java podstawyJavaDevMatt oraz Java Solution.

Jeśli chodzi o udemy to kupiłem kurs : SpringBoot i szczerze polecam.

komentarz 21 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

https://www.udemy.com/springboot/ chodzi o to tak? do czego służy dokładnie ten SpringBoot? po nim mogę pisać apki na mobilki czy bardziej na deskopty? 

komentarz 21 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Ten kurs Spring boota kupilem

Kurs jest po angielsku i tutaj pytanie do Ciebei czy w miare ogarniasz angielski. 

Spring Boot służy do pisania aplikacji webowych. Jest frameworkiem do Javy EE. 

komentarz 21 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
ja bardziej myślałem nad aplikacjami mobilnymi ew deskoptowymi
komentarz 21 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Aplikacji desktopowe w Javie to sredni pomysl, moim zdaniem.

Jeśli chcesz tworzyć coś na telefon to chyba lepszy bedzie Kotlin (android), Swift (iOS)
komentarz 21 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Patrzę też pod kontem przyszłościowym oczywiście, a z tego co jest w sieci Java to najlepiej opłacana technologia
1
komentarz 21 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Dlaczego tak wnioskujesz?
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Hej! widzę że w kursie który podesłałeś jedną z głownych sekcji jest tworzenie aplikacji desktopowych z użyciem Swinga. To nie jest dobry pomysł - Java na desktopy jest prawie martwa. Nie licząc kilku wybitnych projektów takich jak IntelliJ. Do budowania aplikacji na desktopy są lepsze narzędzia niż Java.

Sam pracowałem ze Swingiem prawie 4 lata - więc mam troszeczkę wiedzy na ten temat żeby podziękować za te umiejętności. W dzisiejszych czasach Java to przede wszystkim backend - wszystko co sie dzieje po stronie serwera.

Ostatnio nawet napisałem artykuł na bloga czy warto uczyć się Javy na desktopy :) https://technologicznasowa.pl/java-na-desktopy-czy-w-ogole-warto-sie-uczyc/

komentarz 23 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
A czy Java na Androida ma sens? Bardziej mi chodzi właśnie o mobilki jak desktopy
komentarz 24 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
Java na Androida ma duży sens. Do niedawna było do oficialny język programowania. Teraz na Androida oficialnym językiem jest Kotlin. Kotlin jest takim rozwinięciem Javy, jak poznasz dobrze Jave to Kotlina ogarniesz w tydzień
komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Jeszcze mam jedno pytanie, w dużych firmach programiści (pracujący np w programie Android Studio) korzystają z tak zwanej opcji "przeciągnij, upuść"? W sensie czy sami muszą klepać cały kod czy przeciągają element gdzie ma być a kod się sam generuje?
komentarz 24 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Duże firmy bardzo żadko tworzą oprogramowanie dedykowane pod jeden konkretny system, bardzo często wybierane są technologie hybrydowe gdzie tworzysz 1 kod i możesz sobie odpalić na Androidzie i IOS, takimi technologiami są np. React Native, lub chociażby najnowsze dziecko od Google czyli Flutter (tutaj moje dwa słowa na ten temat: https://technologicznasowa.pl/flutter-przyszlosc-aplikacji-mobilnych/)

Dodatkowo w 99% firm nigdy nie korzysta się z mechanizmów "przeciągnij i upuść" ponieważ generowany w ten sposób kod nie jest najlepszej jakości.

komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
W takim wypadku co mi polecasz? Myślę przyszłościowo nad pisaniem aplikacji mobilnych
komentarz 24 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
W przyszłości Flutter może być naprawdę żyła złota. Jednak w tym momencie to loteria. Równie dobrze Google za jakiś czas może zepchnąć ten projekt na boczne tory. Zobaczymy. Pracy w tym za dużo w chwili obecnej nie ma.

Zdaje się react native radzi sobie świetnie na mobilkach.

Ja uczę się Fluttera bo nigdy javaScript mi nie podszedł, plus jest to dla mnie dodatkowa umiejętności ktorą w najgorszym wypadku będę używać hobbystycznie. Zawodowo i tak zajmuje się Javą tylko że nie mobilkami
komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
mam jeszcze kolejne pytanie, kiedy nauczę się pisanie w JAVA to tak samo będzie się pisało i na mobilkach i na pc ?chodzi o to czy zupełnie inaczej pisze się apki w JAVA na mobilkach i na pc (inne znaczenie kodów, zupełnie inny kod)
komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
a react native to js? czyli mi nie podejdzie, chyba że źle to rozumiem ;p

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 28 września 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 903 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 16 października 2023 w Sieci komputerowe, internet przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...