• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się przerobić swój komputer i router na serwer VPS?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 4 września 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Tymoteusz_ Nowicjusz (240 p.)

Dzień dobry. chciałbym się dowiedzieć czy z mojego komputera ktorego juz nieuzywam i z routera  mogę ztworzyć 

serwer VPS. A jak tak to mniej więcej jaksmiley?

1
komentarz 4 września 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
To musisz przybliżyć jak i co chciałbyś robić na tym VPS, jak go używać. Bo skoro masz fizyczny komputer to po co ci wirtualny?
komentarz 4 września 2023 przez Tymoteusz_ Nowicjusz (240 p.)
Chodzi mi o to ze chce zrobic serwer do gry

Zeby grac z innymi osobami z calego swiata. Chostingi VPS zazwyczaj kosztują kilkadziesiat zlotych a ja chce zrobic taki serwer z swojego komputera.niewiem dokońca czy to dokonca dobrze wytłumaczyłem. Czy to możliwe???
komentarz 4 września 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
I tak musisz mieć publiczne IP, wszystko jedno czy dostęp bedzie do VPS, czy do fizycznego komputera. Tego problemu nie przeskoczysz instalująć VPS u siebie.

Masz publiczne IP?

Bez tego będziesz mógł grać ze wspóllokatorami i, być może, sąsiadami u tego samego dostawcy internetu.

Takie wykupione VPS-y mają zwykle publiczne IP. Możesz kupić najprostszy i przekierować porty do siebie, ale najtańsze VPS-y często mają limit transferu na poziomie pojedynczych GB.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 września 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
Wstępnie mogę podpowiedzieć, że tak - możesz mieć, ale...

Po pierwsze uwgzlędnij parametry swojego łącza internetowego krótko mówiąc czy łącze masz szybkie i stabilne?
Po drugie czy Twój usługodawca udostępnia Ci publiczny adres IP? Jeżeli masz go w cenie to super - możesz działać.
Jeżeli nie, zwykle taka usługa kosztuje kilka zł do abonamentu i tu pytanie ile? Bo jak będziesz mial w to w cenie bliskiej wykupienia VPSa np. w OVH (chyba obecnie mają najtaniej) to czy jest sens? Po drugie taka stacjonarka ma zwykle dość mocny zasilcza - prądu chyba nie masz za darmo?

Krótko mówiąc na początku - kalkulacja czy to Ci się opłaca?

Jeżeli chcesz sie uczyć - to ogarnij sobie nawet AWS - na rok czasu masz u nich EC2 za darmo - pobawisz się z serwerem, nauczysz i będziesz miał "swój" bez kosztów.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 635 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Pieski Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,135 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...