• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się zrobić takiego domowego vps ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
616 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Pieski Nowicjusz (150 p.)
Chciałbym zrobić takiego domowego vpsa chciałbym sobie zobaczyć jak takiego vps zrobić jakby co nie mam rutera który można odblokować porty itp.

I chciałbym się dowiedzieć czy mogę zastąpić publicznie IP moja domena ?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2022 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Musisz mieć publiczny zewnętrzny adres IP, tzn. taki pod którym jesteś widoczny bezpośrednio Ty, a nie wielu klientów danego operatora. Do tego musisz mieć możliwość otwarcia portu lub ustawienia DMZ na zewnątrz, aby ktoś mógł się połączyć. Swoją domenę oczywiście możesz podłączyć, w przypadku stałego IP jest to prostsze, ale w przypadku zmiennego też się da przez DDNS.

Warto tylko zastanowić się czy warto, bo kwestie stabilności, bezpieczeństwa i opłacalności takiego rozwiązania mogą być sporo gorsze niż w przypadku wykupienia takiej usługi. Do nauki czemu nie, do jakichś wewnętrznych projektów można pomyśleć, ale do normalnych profesjonalnych zastosowań bym nawet nie próbował.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jak nei masz routera, to mzoesz zrobic na starym kompie  (polecam linux). Jednka router chodzacy 24h pobierze mniej energii niz komp.
komentarz 6 lipca 2022 przez Pieski Nowicjusz (150 p.)
A jak takie coś zrobić mam starego laptopa z windowsem 10 nie używam go od miesięcy i chciałem na coś go wykorzystać
komentarz 6 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no tak jak masz lapka z winda, to jedziesz na windzie (profesjonalnie chodzi to na linuxie).

Na start wziolbym router na np tomato i zobaczyl co z czym a potem wziol sie za wlasnoreczna konfiguracje.
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2022 przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
Do nauki czemu nie? Sam mam postawiony serwer na malince i sobie pięknie chodzi.

Co do domowego serwera zastanowiłbym się nad tym czy masz pewność że będzie dostępny 24/7, co w sytuacji gdy przez przypadek zablokujesz sobie dostęp, co jak będzie przerwa w dostawie prądu czy któryś z domowników, pies, kot ci ruszy serwer. Do tego dochodzi kwestia odpowiedniego łącza, czy masz odpowiedni upload.

Do poważnych zastosowań raczej bym kupił serwer vps w Digital Ocean, Linode.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2022 przez niezalogowany
https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx tu masz serwer cloud za darmo, jest wprawdzie na miesiac, ale z tego co sie orientuje to mozesz go przedluzac przez kolejne 3, serwer cloud to prawie to samo co vps, tyle ze ma inaczej zbudowana infrastrukture i jest mniej wydajny. samemu serwera stawiac moim zdaniem nie warto na poczatek, warto by bylo zapoznac sie z bashem, z instalacja php, apache, mysql, mariadb + phpma, npm, node, pythona itd itp i dopiero pozniej zabierac sie za budowanie wlasnego, tak jak moj przedmowca proponowalbym ci skorzystanie z linuxa zamiast windows, w przeciwynym razie musisz liczyc sie z kosztami w zwiazku z kupnem windows server (na zwyklym serwera raczej nie postawisz).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...