• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy czas leczy rany?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
328 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2023 w Offtop przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Dzień dobry, ten zasłyszany frazes, że rzekomo czas leczy rany mnie irytuje, mam poważny problem od 3 lat, pierwszy rok to był krotochwilny, jakoś go przetrwałem, drugi minął tak po prostu, zbliża się 3 i czuję się zmiażdżony, zniszczony, bez sensu wszystko, coś tam niby robię ale to droga przez mękę. Mam kłopot poważny, czas który ma leczyć razy po tym jak mija to człowiek sobie przypomina i rozdrapuje starą ranę, jak tylko sobie przypomni pewne fakty. To się jadzi, może dojść do gangreny. Smutny ten czas co ponoć leczy rany a tu ni w ząb. Czy jestem osamotniony w tym życiowym procederze?
3
komentarz 18 sierpnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,770 p.)
To nie jest dobrze zaadresowane forum.

Jesteś osamotniony w swoim problemie, polecam szukać pomocy u psychologa, pisze to w dobrej wierze
1
komentarz 18 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Sądzę, że Offtop jest idealne. Nie wszyscy bowiem mają tylko analityczny umysł, są tacy co lubią IT i psychologie, w sensie bycie miłośnikiem z łaciny amatorem informatyki a zajmować się na serio (zawodowo) psychologią i na odwrót. To radzę zdefiniować czym jest Offtop na tym forum. Psychologa już mam, tylko jakoś zwala na ten "czas", każdy na czas, wszystko na czas. Dziękuję za komentarz, to cenne z Twojej strony, że się udzieliłeś. Pozdrawiam.
komentarz 18 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

@pietia213, Jest jeszcze powiedzenie "do wesela się zagoi" :) Więc musisz jeszcze poczekać :)

Rzeczywiście dziwne, że tu na naszym forum o tym piszesz, ale z drugiej strony Offtop to Offtop :)

Moglibyśmy wprowadzić na forum "kącik psychologiczny", ja wcześniej myślałem o "zakładce kulinarnej" (wiecie grill, karkówka, piwo,.....).

 

2
komentarz 18 sierpnia 2023 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)

@pietia213, jak ci radzą koledzy - idź do psychologa, który pomoże ci opanować problem i przepracować go. Jeżeli jest on z gatunku sercowych, idź - jakkolwiek seksistowsko to zabrzmi - do psychologa mężczyzny. Po prostu: facet lepiej zrozumie faceta.

komentarz 18 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Zgadzam się z Adminem. Czytałem, że podobne problemy (pietia213) nie podał szczegółów dotykają wiele osób i do 2050 roku coś 1/4 populacji może mieć problemy tej natury.
1
komentarz 19 sierpnia 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@pietia213, tak czas leczy rany ale bardzo powoli. Obawiam się że 3 lata nie wystarczą przy poważnych problemach. Poza tym żeby ten proces przyśpieszyć trzeba mieć cele i znaleźć sens życia.

komentarz 20 sierpnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,770 p.)
życie nie ma sensu, per se.
1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Nic nowego nie odkryłeś!
1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@Wiciorny, Kocham tego typu odpowiedzi. Świadczą jedynie na moją korzyść, że się bronię i chce żyć. Z całym szacunkiem oddaliła mi Twoja jakże "obfita" wypowiedź to, że nie jestem największym frustratem na globie. A może jestem i będę, skoro Ty łaciną to ja też: Per aspera ad astra. Dobrego wieczoru Wiciorny i tajemniczy krytyku żywota naszego wspólnego HEJ!

1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
@reaktywny A tu jesteśmy odkrywcami? Ja nie wiem więc pytam, bo kto pyta nie błądzi, temu forum rządzi. Dziękuję za opinie, nader atrakcyjna i wzruszająca i wiele przymiotników można jej nadać, natomiast poczucie bycia odkrywcą już lepiej wpływa na moje selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Amen.
1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@reaktywny, piwo, to zło tu na forum aktywistów mentalnych, nie możemy nawet pomyśleć o tego typu pseudo atrakcjach. Przecież to jest jak heroina, nikotyna i inne alkaloidy fuj trujące. Mnie mdli na samą myśl. Co do miejsca psychologicznego to geniusz, istny geniusz. Trzeba mieć fantazje, polot oraz mieć umysł jak spadochron otwarty. Pozdrawiam dobrodzieju!

2
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@manjaro, Tu mi zabito ćwieka albo lepiej obudziło potrzebę twórczą, tak już zapomnianą, pasje jak tu mamy pasje informatyki. Cel co to uświęca środki. Pięknie i krótko nawinięte, dziękuję ukłony, poszanowanie dla najbliższych, bo z Tobą nie zginą. Pozdrawiam.

komentarz 20 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Kolega pietia to chyba jest poetą ;)
komentarz 20 sierpnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,770 p.)

@pietia213, wiesz tylko Ty mnie mało interesujesz, więc dla mnie jesteś obcy to równoznaczne jest z obojętnym, to twój problem nie mój i ja o to nie dbam i nie zamierzam zaprzątać głowy, czy poradzisz, czy nie poradzisz. 

Bardziej nie poetą tylko osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieudolnie szukającą pomocy w złym miejscu. 

1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
@Wiciorny To już wiemy, że po 4 latach studiów medycyny wybrałeś psychiatrię. Jako specjalizacje. Ad rem, czy jestem 9, czy 7 obcym pasażerem Nostromo? Frustracja i upały, będę śmiało gotów przegapić to co napisałeś, bo gorycz od Twych zdań płynie, gorsza od dziegciu. Nie kłopocz się szukaj dalej obcych, ale cię zasmucę bo, żyjemy pod tym samym niebem, jesteśmy z tej samej gliny, ale skoro dla Ciebie to zaprzątanie głowy, to daj spokój. Idź na spacer, odmów różaniec, koronkę do bożego miłosierdzia albo usiądź w pozycji kwiat lotosu. Jesteś wolnym człowiekiem a wieje od twych słów komuna ciemna. Za czasów Da Vinciego śmiem stwierdzić, chyba byli ludzie bardziej empatyczni dla siebie na wzajem. Po co mi ten elaborat? Dużo dobra życzę i przesyłam wirtualny uścisk dłoni, bo nie szukam wrogów. Piona BRACIE!
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@reaktywny, https://medium.com/@launchyard/code-is-poetry-3d13d50a36b3 a tak Ci i nam odpowiem. Stara ale jara maksyma Wordpressa i tego się trzymajmy. Pozdrawiam, dziękując jednakowoż za ciepłe słowo. 

1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,770 p.)

znajdz sobie kobiete, może to Ci pomoże. 

1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Jak jesteśmy przy leczeniu to zapodam krótki, stary, ale bardzo fajny i wciąż aktualny dowcip:

Pacjent: Panie doktorze, czy to prawda, że zdrowia nie da się kupić za żadne pieniądze?

Lekarz: A kto Panu takich głupot nagadał?!?
komentarz 20 sierpnia 2023 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
edycja 22 sierpnia 2023 przez pietia213

Dziękuję Ci i przepraszam za uszczypliwość, to bardzo cenna myśl, dziękuję.

1
komentarz 20 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

@Wiciorny, kobiet szukajcie w tym wątku ;)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,429 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Offtop przez TymoteuszC Nowicjusz (190 p.)
+4 głosów
12 odpowiedzi 2,006 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)
–1 głos
7 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,843 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...