• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

INTP oraz 8w7 - Model MBTI i Enneagram

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,423 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Offtop przez TymoteuszC Nowicjusz (190 p.)
Witam. Ostatnio zainteresowałem się(dzięki panu Mirosławowi Zelentowi) modelem MBTI oraz Enneagramem. Zrobiłem sobię oba testy (MBTI - 5 razy, Enneagram - 10 razy) i za każdym razem wychodzi mi INTP oraz 8w7. Jednak gdy czytałem o tym w internecie spotkałem się raczej z połączeniami INTP i 5,4.

Czy ma ktoś oprócz mnie takie połączenie? Czy jest ono jak najbardziej ok, czy rozwiązuje jakieś z testów nie tak?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, sprawa nurtuje mnie od kilku dni ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Wszystkie połączenia są ok, a testy to chyba sam wiesz czy rozwiązujesz tak czy nie taksmiley

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez mrnoname Nowicjusz (220 p.)
Jako osobą interesująca się tymi tematami jestem prawie pewny, że połączenie INTP i 8w7 jest na tyle rzadkie i trochę wykluczające się że z prawdop. 90% robisz, odpowiadasz na testy niezgodnie z prawdą. Często jest tak, że odopowiadamy nie tak jak powinniśmy a tak jak chcemy żeby było. Tłumaczyło by to nawet te dwa różne typy INTP oraz 8w7 jako typy dualne, INTP jako stereotypowy kujonek, nerd, lekko bezbronny a po drugiej stronie mamy 8w7 który lubi rządzić jest w zdecydowanej większości przypadków aktywny, władczy i nie boi się ryzyka. Takie uzupełnianie się nazywam dualizmem dwóch typów. Kolejna rada, testy są kiepskie i bardzo często przekłamują w szczególności jestem pewien, że co najmniej połowa ludzi którzy uważaja się za 4 nie jest 4 :)) Radzę samemu zagłębić się w ten temat głębiej (polecam forum) jeśli ktoś faktycznie chce to traktować na poważnie.
komentarz 2 września 2015 przez TymoteuszC Nowicjusz (190 p.)
Poczytałem sobie trochę na ten temat i uważam że jestem 4w5 oraz INTP. WWidzę że się na tym znasz wiec liczę na jakis fajny komentarz ;)
komentarz 18 września 2015 przez mrnoname Nowicjusz (220 p.)
Takie zestawienie jak najbardziej pasuje do siebie ;) Po prostu ludzie bardzo często mają złe wyobrażenie o sobie i według mnie są osoby które nigdy nie wytypują się poprawnie bez pomocy i oceny osób trzecich :) Gratuluje fajnego typu, pasuje dobrze do społeczności programistów(podobnie jak masa INTJ'ow tutaj). Można gdybać, że każdy typ może programować, ale niestety styl życia progamisty dla np. typów ExFx może być (ale nie musi) bardzo meczący (ogranicozny kontakt z ludzmi, brak ruchu) i jedyna szansa to np. praca jako konsultant pośrednik pomiędzy światem laików i nerdów (to taka moja rozkmina na temat programowania i MBTI).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
+4 głosów
12 odpowiedzi 1,989 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Offtop przez PancernyHuzar Użytkownik (990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 573 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez angr Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...