• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w UML Activity Diagrams

Object Storage Arubacloud
+1 głos
169 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2023 w Inne języki przez Bart3on Użytkownik (620 p.)

Witam mam pytanie odnośnie merge node jeśli mam naprzykład activity logowanie i i chce zrobić pętle wrazie niepowodzenia mogę namalować linie prosto do activity czy muszę malować ten romb i przed moim activity?

Jak tutaj ->  
image
Czy tutaj? ->
image

Co powinno się używać czy jest to obojetne?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 lipca 2023 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
wybrane 10 lipca 2023 przez Bart3on
 
Najlepsza
Romb, jak wiesz, jest oznaczeniem bloku warunkowego, w którym zadajesz pytanie z odpowiedziami Tak?Nie. Na schemacie logowania pytasz o poprawność danych, czyli blok występuje po ich wprowadzeniu. Nie jest ci zatem potrzebny ten blok do którego wracasz, na schemacie niżej. Powrót powinien nastąpić przed blok wprowadzania danych.
–4 głosów
odpowiedź 10 lipca 2023 przez infinityhost Użytkownik (780 p.)
NIe wpadłeś na pomyśł, żeby zaprogramować system logowania (na chłopski rozum) i potem to porównać z tymi wykresikami? Dla mnie teoria programowania stała się oczywista jak wróciłem z praktycznego frontu.
3
komentarz 10 lipca 2023 przez Bart3on Użytkownik (620 p.)
lol xD Potrzebuje wiedzieć jak się to poprawnie zapisuje w UML bo mam Egzamin z tego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 807 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 2 września 2022 w Inne języki przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w Inne języki przez mat19 Obywatel (1,580 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...