• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Diagram Klas UML - Podpowiedzi, pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
798 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zawistus Nowicjusz (120 p.)
edycja 26 marca 2020 przez zawistus

Cześć, mam prośbę o sprawdzenie diagramu  UML pomoc/ poprawę. Mam zrobić diagram UML hurtowni artykułów piśmienniczych, który ma zawierać agregację, kompozycję, asocjację, generalizację, bez atrybutów i bez operacji. Taka bardzo uproszczona wersja, nic trudnego pewnie dla was. Jestem w tym zielony i dopiero się uczę, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Załączam zdjęcie z diagramem. Z góry bardzo dziękuję.

komentarz 26 marca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

https://app.diagrams.net/ Spróbuj w tym i podrzuć linka, będzie łatwiej. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Czy logistyka jest czescia transportu, czy moze jest to na odwrot?

2. ksiegowosc, jest chyba tez czescia administracji, a nie tylko zna administracje. Co prawda obie klasy moga funkcjonowac niezaleznie, wiec assocjacja czy agregacja (w  UML ciezko sie je odroznia, bo roznica miedzy nimi jest praktycznie 0). To tu juz zaleznosc tego, jak chce sie wymodelowac diagram

3. Nie do konca rozumiem asocjacji miedzy zamowieniem i magazynem, bo one teoretycznie nie maja nic spolnego ze soba, tak dlugo jak jest dzial handlowy, ktory teoretycznie odbiera te zamowienia.

4. Nie rozumiem agregeacji dzial handlowy i marketing, wedlug mnie marketing zalezy od administracji i dzialu handolowego

5. klient zamowienie asocjacja tak, tylko ze ta asocjacja jest zdefiniowana, bo klient sklada zammowienie, wiec brakuje strzalki w strone zamowienia

6. Transport raczej odbiera cos z magazyny, wiec odwrocilbym ta strzalke

7. Ksiegowosc osobiscie bylaby dla mnie klasa dziedziczna administracji
komentarz 26 marca 2020 przez zawistus Nowicjusz (120 p.)
Ok, spróbuję poprawić. Tylko nie wiem jak mogę poprawić ten punkt 3, żeby klient składali zamówienia i było to prawidłowo. A czy mógłbyś mi pokazać jak to powinno to być rozrysowane według ciebie?
komentarz 26 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Poki co nie ma mnie przy kompie, jak bede orzy iomoie to odpale program i polecam zainstalowac  wb dia, do modelowania uml.

Co do punktu 3, teoretycznie moze to byc prawidlowo, praktycznie zalezy to od samej implementacji danej klasy, przez co podanie funkcji i zmiennych w diagramach klas jest dosyc wazne. Sama nazwa wskazuje, ze jest to diagram klas, a nie tylko ich nazw. Jezeli dobrze zrobisz imolementacje to Twoj diagram bedzie dobry, ale zaloze sie, ze przy implementacji zatrzymasz sie i bedziesz sie zastanawial czy to ma sens

EDIT

Przydaloby sie polecenie zadania
komentarz 26 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
https://imgur.com/a/YPWms0D

Tuttaj jest czesciowy diagram, cala reszta zalezy od tego jak sie wymodeluje klasy i zwiazki miedzy nimi. To juz czysta interpretacja lub logiczne wyjsnianie komus, czemu zostalo to tak wymodelowane a nie inaczej

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 974 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w C i C++ przez Kris1992 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 1,699 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w Java przez Fusion789 Nowicjusz (130 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...