• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć diagram UML podczas projektowania aplikacji ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
575 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w Inne języki przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
Cześć! Chcę stworzyć aplikację i mam zamiar stworzyć diagram przypadków użycia, tylko nie wiem jaka powinno się go stworzyć, czy należy stworzyć jeden diagram dla całej aplikacji, czy poprostu rozbić to na kilka diagramów, np. zrobić diagram logowania, diagram wysyłania wiadomości itd. Mam nadzieję że ktoś kto zna język UML  mi podpowie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
Bazy danych do aplikacji projektuje się na podstawie diagramu UML  a nie na odwrót, więc zacząłbym od tego. Potem to przekładasz na odp język np SQL i implementujesz do swojej bazy/aplikacji
komentarz 28 lutego 2021 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
A czy ja o bazie danych coś wspominałem ? Poprostu mam zamiar stowrzyć aplikację, ale zanim ją stworzę to chcę zaprojektować ją za pomocą języka UML. Moje pytanie brzmi czy mam zrobić jeden diagram dla całej aplikacji czy podzielić to na kilka diagramów ?
komentarz 28 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)

to zależy od aplikacji, jeśli wielowarstwowa, to kilka UML jeden domenowy, a potem każda pod-domena- serwis osobno.
Nie wiem co to za aplikacja,  nic nie wspominałeś ale piszezs o UML WIEC  jeśli chcesz pisać w tym sam system aplikacji, to bez jej znajości mało kto CI odpowie.
Jeśli uważasz, że jesteś wstanie dobrze napisać apke bez UML na początku to  znaczy ze jest Ci on nie potrzebny, wiec nie musisz go pisać wcześniej.
Tworzenie UML ma ułatwić projekcie i tworzenie aplikacji, a nie jest "obowiązkiem samym w sobie"


diagram logowania, diagram wysyłania wiadomości

Jest to jakaś myśl, jeśli chodzi o podział, ale wtedy musiałbyś jak mówie zrobic MODEL DOMENOWY UML - > i np dla wartstwy serwisu rozbić na procesy : logowanie/rejestracja / etc, rozumiesz chyba co mam na myśli. Ale tak im wiecej na UML  tym lepsza projekcja  

1
komentarz 28 lutego 2021 przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
Aplikacja to portal społecznościwowy, zastanawiam się po prostu czy zrobić odzielne diagramy dla systemu logowania i rejestracji, dodawania do znajomych, publikowania postów czy konwersacji. Moim zdaniem jest za dużo funkcji w tej aplikacji aby przedstawić to wszystko na jednym diagramie, ale czy to jest dobry tok myslenia to nie wiem, dlatego pytam.
komentarz 28 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
nie takie dzielenie to nie ma sensu podzielibym np na warstwe SERVIS i tam  było rejestracja/logowanie bez rozdrabniania się
Albo np. w warstwie za UI czy coś wtym stylu umiesciłbym właśnie blog/post/ etc ale tez nie opsiujac kazdy przypadek tylko jako taki "blok" schematyczny

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,513 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w Inne języki przez HDRGXS Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 799 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w Inne języki przez Marchello Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...