• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Możliwość obserwacji historii sprzed pół roku zamiast ostatnich 7 dni w Mozilla Firefox

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2023 w Systemy operacyjne, programy przez mataaak Nowicjusz (210 p.)

Witam.

Zainstalowałem sobie przeglądarkę Firefox. Importowałem z Google Chrome dane, w tym historię. Historia stamtąd była z dobrych kilku miesięcy.

Gdy wchodzę w historię, z opcji mogę widzieć historię maksymalnie z ostatnich 7 dni. Zmieniłem wartość w opcji places.history.expiration.max_pages na maksymalną i nic to nie daje. Przed zmianą tej wartości miałem opcje oglądania historii z ostatniego miesiąca, co było po zainstalowaniu przeglądarki. A chciałbym mieć opcję obejrzenia z co najmniej pół roku.

W poniższym poradniku można widzieć historię z dłużej niż pół roku i właśnie tak chciałbym mieć u siebie.

https://support.mozilla.org/pl/kb/historia-przegladania-w-firefoksie

komentarz 25 maja 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
A zaimportowales raz jeszcze po zmianach?
komentarz 26 maja 2023 przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
Tak, importowałem kilka razy.
komentarz 31 maja 2023 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

@mataaak, Pytanie jeszcze czy twój Firefox ma ustawiony limit dni jakie pamięta. ChatGPT dał coś takiego:

 

Wygląda na to, że zmienianie wartości opcji `places.history.expiration.max_pages` nie daje Ci oczekiwanych rezultatów. Istnieje jednak inne podejście, które możesz wypróbować, aby zwiększyć dostępność starszej historii w przeglądarce Firefox:

1. Kliknij przycisk menu (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu przeglądarki Firefox.

2. Wybierz opcję "Opcje".

3. W lewym panelu wybierz "Prywatność i zabezpieczenia".

4. Przewiń w dół do sekcji "Historia" i znajdź opcję "Historia".

5. W polu "Zawsze używaj ustawień niestandardowych dla historii" wybierz tę opcję.

6. Teraz będziesz miał możliwość dostosowania, jak długo Firefox przechowuje historię. Możesz wybrać "Przechowuj historię" i określić ilość dni, przez które chcesz zachować historię.

7. Po zakończeniu ustawień kliknij przycisk "OK", aby zastosować zmiany.

Po dokonaniu tych zmian Firefox powinien przechowywać historię przez wybrany przez Ciebie okres czasu. Ograniczenie to dotyczy jednak jednocześnie wielkości bazy danych historii, więc może istnieć pewien limit dotyczący przechowywania długotrwałej historii.

komentarz 4 czerwca 2023 przez mataaak Nowicjusz (210 p.)
Dziękuję za pomoc ale niestety to nie pomogło. Usuwałem też pliki związane z Firefoxem w folderu użytkownika i również nic to nie dało. Wróciłem do przeglądarki Google Chrome zatem sądzę, że narazie nie ma potrzeby rozwiązywania problemu.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,484 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...