• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak wyłączyć automatyczne usuwanie historii przeglądania stron w Firefoxie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
551 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 8 listopada 2021 przez Krzysiek_34

Witam.

Wczoraj wieczorem włączyłem laptopa i po uruchomieniu Firefoxa okazało sie, że nie mam na liście odwiedzanych stron. Wcześniej te strony widniały na liście i ułatwiało to korzystanie z przeglądarki. To tak, jakby wczoraj podczas wyłączonego laptopa/systemu albo tuż po uruchomieniu systemu - została automatycznie usunięta (bez mojej ingerencji) historia przeglądanych stron. Po raz pierwszy zdarzyło mi sie coś takiego.

Mam też zainstalowany CCleaner i być może ten program przyczynił sie do automatycznego usunięcia historii przeglądanych stron, bo można też tam usunąć internetową pamięć podręczną.

W CCleaner są ---> Narzędzia ---> Autostart ---> Zaplanowane zadania ---> CCleanerSkipUAC (to jest włączone po uruchomieniu systemu).

W opcjach Firefoxa i CCleaner'a - od dłuższego czasu nic nie zmieniałem. Pozostałe programy nie mają ingerencji w usuwaniu takich danych.

Czy mieliście kiedyś tak, że bez Waszej ingerencji została usunięta historia w Firefoxie/Google Chrome ?

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 4 listopada 2021 przez Eh0 Użytkownik (800 p.)
komentarz 8 listopada 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

@Eh0, 

Twój patent prawdopodobnie jest skuteczny. W tym linku jest dobry trop.

Najpierw wyczyściłem historię i ciasteczka w Firefoxie. Od nowa utworzyłem nową listę odwiedzanych stron. W Firefoxie otworzyłem folder:

C:\Users\KRZYSZTOF\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\1vplwm49.default-release-2

Następnie z tej ścieżki skopiowałem 2 pliki: favicons.sqlite oraz places.sqlite do nowo utworzonego folderu na dysku - w ten sposób tworząc kopię zapasową tej nowej listy odwiedzanych stron. Gdy kiedyś znowu Firefox bez mojej ingerencji automatycznie usunie historię przeglądanych stron, to te 2 pliki (z ostatniej kopii zapasowej) rozwiążą szybko ten problem.

Dzięki za dobrego linka.

komentarz 8 listopada 2021 przez Eh0 Użytkownik (800 p.)
Następnym razem jak ja w czymś będę miał problem to Ty mi dobry link do rozwiązania problemu podeślesz hehe
komentarz 8 listopada 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Nie ma problemu.

O ile będę potrafił Ci pomóc.wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...