• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opera vs Vivaldi vs Brave vs Firefox jako alternatywa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,478 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez jared Gaduła (3,600 p.)
Na ogół korzystam z 2 przeglądarek - Chrome i Opera ze względu na wbudowany mechanizm VPN (czy proxy, bo chyba nie jest to pełnoprawny VPN).

Chciałbym jednak spróbować zamienić Operę na inne rozwiązanie, które również będzie oferować coś na wzór operowskiego VPN oraz będzie wydajnie blokować reklamy, skrypty śledzące, nie będzie telemetrii itd.

Którą z wymienionych w tytule przeglądarek waszym zdaniem warto wypróbować?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Słyszałem że ostatnio Firefox postawił duży krok w prywatności między innymi dodano wsparcie dla usuwania tracking cookies. Skrypty śledzące czyli "tracking cookies" pomagają monitorować pracownikom różnych firm to co robisz jakie działania wykonujesz itp. Osobiście już dawno przesiadłem się z Chrome na Firefox ze względu na to że Firefox jest mniej zasobożerny (mniej ramu bierze).
1
komentarz 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
W dodatku Firefox ma wiele wtyczek i jedną z najlepszych do VPN jest Browsec VPN, godna polecenia bo sam korzystam, bez ograniczeń i za darmo oraz oczywiście duży wybór serwerów.
komentarz 14 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Kwestia wtyczek w moim przypadku ma mniejsze znaczenie, ponieważ zależy mi tylko na blokowaniu reklam oraz innego syfu. No i dodatkowo ten VPN na wzór Opery byłby przydatny.

Dzięki za odpowiedź nie mniej jednak temat nadal zostawiam otwarty, bo może inne osoby chciałyby dorzucić swoje 3 grosze.
komentarz 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Blokowanie reklam - AdBlock Plus
4
komentarz 14 czerwca 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
uBlock Origin > AdBlock Plus…
komentarz 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Nie widzę różnic pomiędzy tymi dwoma wtyczkami, na Adblocku nie mam całkowicie reklam
komentarz 14 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Ublock Origin ponoć lepszy, sam zresztą z niego korzystam na Chrome i Operze. Ponoć jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Nano Defender, ale o tym praktycznie nic nie wiem :)
1
komentarz 14 czerwca 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

@PiotrBednarski, uBlock Origin jest zdecydowanie lżejszy

1
komentarz 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
W jakim sensie, i jak to udowodnisz?
1
komentarz 14 czerwca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@jarok,

Z tego co słyszałem nano defender to ponoć foto u procka na sterydach

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w HTML i CSS przez SALVADOR Początkujący (310 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 1,126 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 316 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Offtop przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...