• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca jako .NET deweloper

Object Storage Arubacloud
0 głosów
506 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Hej, jest taka sprawa
Pracuję na linuksie i zastanawia mnie czy jako .net developer potrzebuję windowsa obok linuxa dual-boot jakbym chciał kodzić np. w C# czy dadzą mi służbowego laptopa?
Mam zamiar pracować hybrydowo lub zdalnie
Pytam pod kątem pracy

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
W standardowej pracy dostaniesz służbowego, mało które firmy zgadzają się na używanie prywatnego sprzętu (bezpieczeństwo)
komentarz 7 kwietnia 2023 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Byłeś w większości firm? Bo to co napisałeś nie jest prawdą laugh

komentarz 8 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No to niezłą patologie tam macie, żadna firma dbająca o jakiekolwiek bezpieczeństwo by nie pozwoliła na to
komentarz 8 kwietnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
edycja 8 kwietnia 2023 przez Wiciorny

dokładnie, chyba że  jesteś "freelancerem" i klepiesz komuś crudowe apki :D, albo tworzysz front-endowe szablony. A podaj mi firmę, która pozwoli Ci na postawienie repozytorium i pobranie ich projektu za zgodą klienta na lokalna maszyne?

Chociaż widzę dwie potencjalne sytuacje: (nadal to jest dla mnie abstrakcja i niepoważna sprawa)
- możliwość pracy jeśli dostęp do danych masz przez CLOUD i logujesz się do "instancji" jako virtualka, dodatkowo przez np. proxy/vpn tylko dla firmy po wskazanym necie
- jak mówie, twój komputer w momencie kiedy jesteś połączony z projektem spełnia np. OSSTMM (OPSA) i faktycznie po jakimś firmowym wifi może i by przeszło, dalej creepy. 

Chyba, że "firma nic nie wie" i póki się nie dowie to git 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 962 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,408 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 882 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...