• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bajery do obudowy komputerowej

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
+1 głos
75 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Sprzęt komputerowy przez tubylec01 Użytkownik (790 p.)
Witam,

Temat bardzo niecodzienny, szukam czy istnieją może na rynku rozwiązania, które oferowały by żeby maskownice slotów do kart rozszerzeń posiadały gotowe już w sobie przejściówki (przykładowo przejściówka RJ45 - po dwóch stronach gniazdo), tak aby mógł podłączyć się do obudowy zewnątrz i dalej wewnątrz.

Może znacie inne rozwiązania na przejściówki do PC niż wiercenie dziur w obudowie??

Skąd takie pytanie? W obudowie serwerowej ma być schowany miniPC, switch i kilka innych komponentów, a chciałbym wszystkie sygnały i zasilania ładnie wpiąć w obudowę i dalej już w środku rozprowadzać (przykładowo podłączenie kabla Ethernet najpierw do przejściówki w obudowie, a później z tej przejściówki do komputera), takie rozwiązanie daje możliwość "fajnego" rozłączania całej obudowy i chyba jest bardziej profesjonalne niż wprowadzania kabli przez otwory i pozostawienie ich tak.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 stycznia przez Gynvael Coldwind Pasjonat (19,110 p.)
Bardzo ciekawy problem. Generalnie potrzebowałbyś odpowiednik serwerowych patch panel, tylko, że w miniaturowej formie PCtowych bracket plate'ów. Trochę poszukałem, ale niestety nic takiego nie umiem znaleźć.

Na aliexpress można natomiast znaleźć bracket plate'y z wyciętymi różnymi kształtami. Może udałoby Ci się dopasować np. ethernetowy bracket plate z jakimś krótkim przedłużaczem ethernetowym ze śrubkami, typu:

https://pl.aliexpress.com/item/4001331301822.html + jakiś pc bracket plate od starej karty sieciowej / z aliexpress

(jeśli sieć to cokolwiek powyżej 1gbps, to bym się zastanowił na ile chce ryzykować spadek jakości sygnału tbh)

Co do zasilania, to powinno się udać coś podobnego wykombinować z adaptera C14 do Type-E CEE 7/5 (czyli wtyczka "komputerowa" do normalnego gniazdka) + zwykła listwa w środku obudowy. Alternatywnie, jeśli się czujesz na siłach dobrze połączyć przewody od 220V (i nie pomylić fazy z uziemieniem etc), to wtedy można pominąć adapter.

Trochę większym problemem byłaby blaszka z tyłu w miejscu gdzie zazwyczaj jest zasilacz, ale pewnie i takie rzeczy można na aliexpress znaleźć.

Ostatecznie trochę pytanie na ile warte jest bawienie się w to. Jeśli to jednorazowa instalacja, która "ma działać i ma być tanio", to pewnie po prostu kable bym przez otwory z tyłu puścił i tyle. Jeśli może być drogo, to pewnie bym w mały 19" serwer rack poszedł - tam często jest więcej opcji. Alternatywnie trochę projektowania w CADzie i można odpowiednie brackety sobie zamówić wydrukowane / wykonane w metalu na jakimś serwisie online'owym (chociaż tu już zaczyna się drogo). Albo wycięte w jakimś plexi. Inna też sprawa jeśli tylko prototypujesz, a potem będziesz tego robił w setkach.
komentarz 11 stycznia przez tubylec01 Użytkownik (790 p.)
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
Tak jak wspomniałeś na początku, ciężko cokolwiek znaleźć a dostawy z Chin odpadają ze względu na czas dostawy.

Przeglądałem też 19'' obudowy serwerowe i chyba pójdę w tą stronę przy czym pokupie różne potrzebne przejściówki i wmontuje w kawałek blachy, którą następnie wstawię w miejsce na zasilacz, które jest dość duże i jednocześnie zostanie zamaskowane. Wszystkie złączki jakie potrzebuje (obraz, komunikacja, zasilanie) znalazłem jako pojedyncze adaptery gniazdo-gniazdo, więc większą pracą powinno się udać.
komentarz 11 stycznia przez Gynvael Coldwind Pasjonat (19,110 p.)
Wrzuć fotki z postępów/efekty prac :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez edi.max69 Nowicjusz (140 p.)

90,842 zapytań

139,516 odpowiedzi

313,655 komentarzy

60,330 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...