• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne. Wątpliwości.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
482 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2022 w Matematyka, fizyka, logika przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
Cześć wszystkim. Mam dylemat.  W szkole średniej byłem dość słaby z matematyki. Dodam, że mogło być to mocno spowodowane lenistwem. Po prostu nie uczyłem się na bieżąco.

Czy jeśli naprawdę mocno się przyłożę, będę uczył się niemal każdego dnia to czy będę w stanie poradzić sobie na studiach informatycznych?

 

Wiem, że nie macie kryształowej kuli, która wam to powie.

Mam cały Kurs eTrapeza i mam zamiar go solidnie przerobić. Czy to pomoże mi ogarnąć materiał na studiach?

Dodam, że mam 31 lat jeśli ma to jakieś znaczenie.
komentarz 16 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

pytanie po co Ci studia informatyczne w wieku 31 lat?
Już na starcie tutaj logiczne myślenie jest ważne, przy czym czytając twoje pytanie już mógłbym powiedzieć, że troche go brakuje ... skoro pytasz mimo tego że wiesz, 
 

Wiem, że nie macie kryształowej kuli, która wam to powie.

to po co zadajesz bez sensowne pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi i tym bardziej Ciebie, więc nie odpowie na to.  
eTrapez spoko fajna rzecz tylko to jest na 1-2 przedmioty w skali +30 stu w okresie studiowania. 

komentarz 16 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
6 lat pracowałem jako automatyk, z wyższym wykształceniem technicznym  myślę, że łatwiej byłoby mi znaleźć pracę w charakterze chociażby specjalisty automatyka. Znam kilka takich przypadków.

 

Mam znajomego, który zaczął studia informatyczne w wieku 25 lat i pracuje w zawodzie.
komentarz 16 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)

@Wiciorny, po prostu może ktoś na forum miał podobny dylemat i w podobnym wieku zaczynał takie studia. O to mi głównie chodziło.

Sorki za post pod postem. 

1
komentarz 16 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
ale po studiach nie znajdziesz pracy, bo studia to nie papierek który otwiera Ci droge do programowania,  w całej swojej karierze nikt nigdy nie zapytał mnie nawet o to, jeśli sam nie powiedziałem.
Super ja znam z 15 osób które nawet nie maja wyksztalcenia wyższego a sa programistami od lat, którzy nawet byli seniorami/liderami w niektórych firmach i to dalej nie jest powód.
komentarz 16 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
A ja też nie powiedziałem, że celuję w pracę jako programista, są różne gałęzie informatyki.

I wiem, że sam papierek nie da mi pracy.
komentarz 16 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

@Patryk Maj, wiek to tylko liczba, to ja znam ludzi co jak ja byłem na studiach to po 36 lat mieli, dalej nie rozumiem tylko tego sensu... sam zdecyduj czy gra jest warta świeczki i jak mówie, wychodzisz z eTrapezem który w sumie jest elementem 1 przedmiotu na całym etapie 5 lat edukacji, gdzie przedmiotów masz ponad 30 

komentarz 16 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
Dlatego pytam o podobne przypadki. Ja znam człowieka, który na krótko przed emeryturą zrobił informatyka na politechnice warszawskiej, ale to już tak bardziej dla siebie.

Wiem, że etrapez nie zda za mnie przedmiotów, ale od czegoś chciałem zacząć.
komentarz 17 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jeżeli wogóle będziesz szedł na studia to lepiej zaoczne niż dzienne. Na dziennych na całym roku tylko jedna osoba ma 30+ lat na mojej uczelni, ten wiek to już chyba trochę inny etap w życiu i ma się mniej czasu.

Co do etrapeza to znalazłem kiedyś w necie jego kursy, ale nigdy mi się nie przydały, zazwyczaj wykłady/materiały w necie są w pełni wystarczające (przynajmniej jeżeli chodzi o matematykę).
komentarz 17 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
Oczywiście, że zaocznie, pytanie czy jest sens. Znam ludzi, którzy kończyli informatykę lub Mechatronike i dostawali się na stanowiska specjalistów od automatyki na dużym zakładzie produkcyjnym. O to też mi chodzi

Mam kilka lat doświadczenia w automatyce przemysłowej, a ta wiedza mi tak prędko nie zginie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2022 przez nanautzin Obywatel (1,510 p.)
Odpowiadając czy sobie poradzisz, to zależy jak się przyłożysz, matematyka to tylko część studiów.
Do tego zależy jakiego wykładowcę będziesz miał, być może będziesz musiał wziąć korepetycje, ale dla chcącego nic trudnego.

Drugą kwestią jest, czy opłaca ci się iść na studia? Co byś chciał robić po studiach?

Dam Ci jako przykład samego siebie, mam 39 lat i trzy miesiące temu zacząłem moją pierwszą pracę jako programista.
Mam wykształcenie średnie.
Sam w domu uczyłem się programować.
Do tego matematyki nie pamiętam za bardzo i muszę sobie wszystko przypominać na bieżąco, bo pracuję przy grach, co prawda przy prostych 2D, ale w i tak matematyka w jakiś minimalnym stopniu potrzebna jest.

Więc jak widzisz wszystko zależy od Ciebie.
1
komentarz 17 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za pozytywny komentarz, ogólnie interesuje mnie programowanie, 6 lat pracowałem jako automatyk utrzymania ruchu i miałem do czynienia z ludźmi, którzy programowali chociażby automatykę przemysłową. Jednak nawet jeśli nie zajął bym się programowaniem to jest sporo innych ścieżek kariery.

 

Jak już wspomniałem znam ludzi, którzy kończyli informatykę czy Mechatronike i pracowali jako specjaliści utrzymania ruchu w dużych zakładach.

Wykształcenie wyższe było jednym z kryterium otrzymania pracy.

Wiem, że nie są to proste studia, dlatego jest szansa, że szybko odpadnę, ale może jeśli się mocno przyłożę to dam radę.

Ogólnie dzięki za odzew.
1
komentarz 17 lipca 2022 przez nanautzin Obywatel (1,510 p.)
Są firmy co jednym z kryteriów jest wykształcenie i jak go nie masz, to nawet nie podejdziesz do rozmowy, ale wydaję mi sie że większość firm patrzy, na doświadczenie/własne projekty, jak byś chciał zostać programista to powinieneś sie zainteresować np. Akademia Nokii, było ogłoszenie tu na forum nawet (oczywiście dobrze żebyś znał podstawy). Na dzień dzisiejszy jest dużo możliwości bez studiów.
Kwestia jest tylko co tak naprawdę chcesz robić.
komentarz 17 lipca 2022 przez Patryk Maj Nowicjusz (120 p.)
edycja 17 lipca 2022 przez Patryk Maj
Większość ofert pracy, które mnie interesują wymagają studiów wyższych z informatyki, automatyki itp. Wiem, że studia to nie jest klucz do sukcesu, ale wszyscy ludzie, których znam i którzy studiowali informatykę zyskali na tym uzyskując dobrą pracę lub awans w obecnej firmie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 213 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 265 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...