• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Architektura aplikacji oraz kod (case study) - poszukuję materiałów

0 głosów
47 wizyt
pytanie zadane 7 maja w Programowanie przez everstudybee Początkujący (450 p.)
zmienione kategorie 7 maja przez ScriptyChris
Czy zna ktoś jakiś kurs, książkę czy inny zasób, który jest oparty o studium przypadku dotyczące tworzenia aplikacji od pomysłu do wdrożenia.

Chodzi mi o taki materiał, w którym przechodzimy przez cały proces od pomysłu przez architekturę aplikacji, tworzenie diagramów np. use case, class diagram, sequence diagram. Potem opisane jest środowisko deweloperskie, np. oparte na Docker. Potem piszemy zaplanowany kod z uwzględnieniem SOLID i podziału na komponenty. Na końcu następuje wdrożenie tej aplikacji i konfiguracja środowiska produkcyjnego. Chciałbym prześledzić cały proces, ale nie mogę nic znaleźć

Może to być jakaś prosta aplikacja np. sklep internetowy, komunikator czy cokolwiek innego, ale od początku do końca. Może być to aplikacja oparta o node.js ale jeśli zna ktoś taki tutorial oparty o .NET lub PHP to też może być.
komentarz 7 maja przez Wiciorny Ekspert (221,970 p.)
już bardziej się prowadzić za rękę nie da... to są pewne żeczy których uczy sie osobno, by potem wykorzystać tworząc własny projekt. Własny projekt dlatego, że w ten sposób się tego nauczysz, myślenia, kreatywności, a taki tutorial za reke ze wszystkim niczego Cie nie nauczy

I są takie tutoriale, ale one sa dzielone, nie wszystko jest w jednym jako jeden projekt, bo to bes sensu, traci człowiek fun z samego tworzenia czegos to jest jakbys przepisywal ksiazke.. a nie próbował coś pisać samemu na bazie np. źródła.
komentarz 7 maja przez everstudybee Początkujący (450 p.)

Bardzo dziękuję za komentarz. Tylko widzisz @Wiciorny każdy ma inny sposób nauki. Mi nie chodzi o gotowce na nie wiadomo jak skomplikowane apki. Chodzi o pokazanie na przykładzie czegoś prostego jak połączyć te wszystkie obszary w jednym projekcie. I masz racje, że poszczególne elementy są opisane i to bardzo szczegółowo i też się uczę. Jednak teraz brakuje mi czegoś co zepnie całą wiedzę w całość. Bo czekam właśnie na ten fun z robienia kompleksowych projektów, ale póki co czuję narastającą frustrację. Jeśli zatem znasz jakieś materiały, które pomogą mi poukładać całą ścieżkę w głowie, to będę wdzięczny za sugestie yes

komentarz 7 maja przez Wiciorny Ekspert (221,970 p.)
wiesz, to nie jest inny sposób nauki. Ja to właśnie mówię dlatego, że wydaje się 'że coś to uczy' potem przychodzi kandydat na rozmowę, który ma projekty to i to robił, a nic z czego korzystał nie rozumie, dlaczego tak, dlaczego zastosował taką funkcje a nie inna, co ona wewnątrz robi, adnotacje to samo, albo dlaczego import działa tak a nie inaczej.
czemu robisz taką relacje a nie taką.
I wiesz dlaczego, tego się nauczysz? Bo nikt tego wszystkiego nie pokrywa. Dlatego moim zdaniem jak książka jest ARCHITEKTURA SYSTEMU, to nie będzie pouczać jak pisać kod w danym języku jak najlepiej i co robi np wykorzystany fragment, lub schemat przedstawiający baze, nie będzie tłumaczony co jest czym - jakie to relacje itp tak samo książka do  SQL i baz danych nie bedzie  opisywać tego jak zaprojektować kod np w język uJS, Java , PHP i innym aby np pobrać te dane.

Wiec jak juz na starcie przygody nie chce Ci się szukać tej wiedzy i poświęcać na nia czas osobno, to odp. sobie na pytanie czy lubisz to robić? Bo jeśli nie to nie próbuj czegoś, czego nie lubisz robić - bo i tak nie poradzisz sobie w przyszłości - lub będzie to męka, a predzej czy pozniej zanim sie rozwiniesz to sie wypalisz

Popatrz na https://www.pluralsight.com/pricing/skills więc coś z płatnych rzeczy może się znajdzie, ale raczej też nie w pakiecie.
komentarz 7 maja przez everstudybee Początkujący (450 p.)
Dziękuję za rozłożenie procesu na czynniki pierwsze i w 100% się z Tobą zgadzam. Dziękuję też za podesłanie namiarów na materiały. A co do chęci lub niechęci w poszukiwaniu wiedzy to u mnie to wygląda na tę chwilę jak poszukiwanie Teorii wszystkiego. Mam pewne pojęcie dotyczące różnych etapów całego procesu. Teraz potrzebuję to spiąć. Połączyć mechanikę kwantową z ogólną teorią względności i zrozumieć jak działa... cały proces projektowania, budowani i wdrażania jakiegoś projektu. Nie mogę jeszcze ugryźć tego w pracy, więc szukam materiałów dodatkowych.

Z jakiegoś powodu powstają case study, oraz dlaczegoś gdy uczymy się matematyki na początku rozwiązujemy zadania z nauczycielem, a potem trudniejsze sami. Jeszcze raz dzięki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2021 w PHP przez par4agon Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 833 wizyt

88,328 zapytań

136,921 odpowiedzi

305,575 komentarzy

58,599 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...