• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Architektura aplikacji oraz kod (case study) - poszukuję materiałów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2022 w Programowanie przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
zmienione kategorie 7 maja 2022 przez ScriptyChris
Czy zna ktoś jakiś kurs, książkę czy inny zasób, który jest oparty o studium przypadku dotyczące tworzenia aplikacji od pomysłu do wdrożenia.

Chodzi mi o taki materiał, w którym przechodzimy przez cały proces od pomysłu przez architekturę aplikacji, tworzenie diagramów np. use case, class diagram, sequence diagram. Potem opisane jest środowisko deweloperskie, np. oparte na Docker. Potem piszemy zaplanowany kod z uwzględnieniem SOLID i podziału na komponenty. Na końcu następuje wdrożenie tej aplikacji i konfiguracja środowiska produkcyjnego. Chciałbym prześledzić cały proces, ale nie mogę nic znaleźć

Może to być jakaś prosta aplikacja np. sklep internetowy, komunikator czy cokolwiek innego, ale od początku do końca. Może być to aplikacja oparta o node.js ale jeśli zna ktoś taki tutorial oparty o .NET lub PHP to też może być.
komentarz 7 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
już bardziej się prowadzić za rękę nie da... to są pewne żeczy których uczy sie osobno, by potem wykorzystać tworząc własny projekt. Własny projekt dlatego, że w ten sposób się tego nauczysz, myślenia, kreatywności, a taki tutorial za reke ze wszystkim niczego Cie nie nauczy

I są takie tutoriale, ale one sa dzielone, nie wszystko jest w jednym jako jeden projekt, bo to bes sensu, traci człowiek fun z samego tworzenia czegos to jest jakbys przepisywal ksiazke.. a nie próbował coś pisać samemu na bazie np. źródła.
komentarz 7 maja 2022 przez everstudybee Użytkownik (610 p.)

Bardzo dziękuję za komentarz. Tylko widzisz @Wiciorny każdy ma inny sposób nauki. Mi nie chodzi o gotowce na nie wiadomo jak skomplikowane apki. Chodzi o pokazanie na przykładzie czegoś prostego jak połączyć te wszystkie obszary w jednym projekcie. I masz racje, że poszczególne elementy są opisane i to bardzo szczegółowo i też się uczę. Jednak teraz brakuje mi czegoś co zepnie całą wiedzę w całość. Bo czekam właśnie na ten fun z robienia kompleksowych projektów, ale póki co czuję narastającą frustrację. Jeśli zatem znasz jakieś materiały, które pomogą mi poukładać całą ścieżkę w głowie, to będę wdzięczny za sugestie yes

komentarz 7 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
wiesz, to nie jest inny sposób nauki. Ja to właśnie mówię dlatego, że wydaje się 'że coś to uczy' potem przychodzi kandydat na rozmowę, który ma projekty to i to robił, a nic z czego korzystał nie rozumie, dlaczego tak, dlaczego zastosował taką funkcje a nie inna, co ona wewnątrz robi, adnotacje to samo, albo dlaczego import działa tak a nie inaczej.
czemu robisz taką relacje a nie taką.
I wiesz dlaczego, tego się nauczysz? Bo nikt tego wszystkiego nie pokrywa. Dlatego moim zdaniem jak książka jest ARCHITEKTURA SYSTEMU, to nie będzie pouczać jak pisać kod w danym języku jak najlepiej i co robi np wykorzystany fragment, lub schemat przedstawiający baze, nie będzie tłumaczony co jest czym - jakie to relacje itp tak samo książka do  SQL i baz danych nie bedzie  opisywać tego jak zaprojektować kod np w język uJS, Java , PHP i innym aby np pobrać te dane.

Wiec jak juz na starcie przygody nie chce Ci się szukać tej wiedzy i poświęcać na nia czas osobno, to odp. sobie na pytanie czy lubisz to robić? Bo jeśli nie to nie próbuj czegoś, czego nie lubisz robić - bo i tak nie poradzisz sobie w przyszłości - lub będzie to męka, a predzej czy pozniej zanim sie rozwiniesz to sie wypalisz

Popatrz na https://www.pluralsight.com/pricing/skills więc coś z płatnych rzeczy może się znajdzie, ale raczej też nie w pakiecie.
komentarz 7 maja 2022 przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
Dziękuję za rozłożenie procesu na czynniki pierwsze i w 100% się z Tobą zgadzam. Dziękuję też za podesłanie namiarów na materiały. A co do chęci lub niechęci w poszukiwaniu wiedzy to u mnie to wygląda na tę chwilę jak poszukiwanie Teorii wszystkiego. Mam pewne pojęcie dotyczące różnych etapów całego procesu. Teraz potrzebuję to spiąć. Połączyć mechanikę kwantową z ogólną teorią względności i zrozumieć jak działa... cały proces projektowania, budowani i wdrażania jakiegoś projektu. Nie mogę jeszcze ugryźć tego w pracy, więc szukam materiałów dodatkowych.

Z jakiegoś powodu powstają case study, oraz dlaczegoś gdy uczymy się matematyki na początku rozwiązujemy zadania z nauczycielem, a potem trudniejsze sami. Jeszcze raz dzięki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2021 w PHP przez par4agon Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 976 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...