• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[OffTop] Zagadki logiczne

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
2,456 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Offtop przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Witam, chcę abyście w komentarzach podawali różne zagadki logiczne, ew. z rozwiązaniem w komentarzu. Wiem że wielu osobom sprawi radość rozwiązywanie takowych. Pierwsza ode mnie:

Mamy pigułek oraz wagę szalową (klasyczną, na którą nakłada się odważniki). Jedna z pigułek jest cięższa od innych. Jak za pomocą jedynie dwóch ważeń z 100% pewnością określić która z nich jest cięższa?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Na stawie rosną lilie. Co minutę ich liczba się podwaja. Czyli jeżeli na początku była jedna lilia to po minucie są dwie, następnie po kolejnej minucie jest ich 4, po kolejnej 8. Po 30 minutach lilie zarosły cały staw. W jakim czasie zarosły jego połowę ?

Dodam, że odpowiedzią nie jest 15 minut.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

No logiczne, że po 29 minutach, bo podwaja się co minutę laugh

komentarz 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Dla niektórych to nie aż tak logiczne ;)
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Co było pierwsze, jajko czy kura?

Hehe. : )

A o to logiczna: 

 W jaki sposób stwierdzić, który z 3 włączników włącza żarówkę, jeśli z pierwszego pomieszczenia nie widać, czy żarówka świeci się w drugim?

--

--

--

--

--

--

1. Włączyć pierwszy włącznik i poczekać 10 minut;

2. Wyłączyć pierwszy właącznik i włączyć drugi włącznik;

3. Przejść natychmiast do drugiego pomieszczenia.

komentarz 9 kwietnia 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)

Co było pierwsze, jajko czy kura?

Kiedyś czytałem artykuł, że w skorupce jajka jest jakieś białko, które wytwarza kura, więc to ona musiała być pierwsza ;-)

komentarz 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Wedlug religi katolickiej Bóg tworzył zwierzęta, więc idąc tym tropem to on stworzył kure. Po co miałby tworzyć jajko i kto by je wysiedział ? Innych ssaków też nie rodził z brzucha tylko stworzył od razu żywe.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Fenccio Nowicjusz (160 p.)
Natomiast według teorii ewolucji pierwsze było jajko, które zasadził poprzedni gatunek. Mogło to być połączenie dwóch różnych zwierząt lub po prostu nowy gatunek innego ptaka kurczako-podobnego, który zasadził jajko i z niego wykluł się kurczak.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez mgpl Obywatel (1,430 p.)
Jajka składały dinozaury :D W pytaniu nie jest określona czyje jest to jajko.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Fenccio Nowicjusz (160 p.)
To prawda, ale kura sama z siebie by nie wyrosła, bo te rodzą się z jajek, czyli takie musiało być pierwsze. Skąd wzięło się jajko? Dwa gatunki zwierząt, lub jeden ten przed kurczakami postanowił/-ły założyć rodzinkę i tak do tego stopniowo dochodziło, że poprzez ewolucję tworzył się obecnie znany nam gatunek. Nie wiem, czy taka jest prawda, ale mimo wszystko wydaje mi się być logiczna. Wątpliwe, żeby kurczak wyrósł z ziemi i później zasadził jajko.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Zastanawiałem się nad tym, ale pewnego razu dotarłem do informacji gdzie były robione badania na ten temat i naukowcy doszli do wniosku, że kura powstała drogą ewolucji, a więc powstała z jajka jej ówczesnego spierzonego przodka :P

Tak, więc jajko :D
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jaki kąt tworzą ze sobą wskazówki zegara o godzinie 15:15?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Nie kąt a prostą :)
komentarz 9 kwietnia 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
360 bądź 0, ale stawiałbym że 0, albo jak kolega wyżej że prostą i nie tworzą żadnego kąta.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez mgpl Obywatel (1,430 p.)
7.5 stopnia?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie prostą a kąd dosłownie. Nie rozumiem was... jak nie tworzą żadnego kąta? skoro jedna wskazówka jest na pozycji 15 a druga lekko poniżej to  kat siłami fizycznymi musi istnieć.

Brawo mgpl :).
komentarz 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Ty racja bo godzinowa nie rusza się co godzinę :D
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)


Mnie podoba się ta :
Gdy miałem 4 lata moja siostra było o połowę młodsza ode mnie .
Mam teraz 98 lat ile lat ma moja siostra ?

Uwierzcie, że często mam z tego polew w towarzystwie :P szanuję Was na tyle,że nie musicie tego rozwiązywać :P

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 4,151 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
+5 głosów
12 odpowiedzi 1,688 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...