• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepsze zagadki Programistyczne

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
4,128 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
Cześć ,

W związku z tym że zbliżają się wakacje , a ja uwielbiam rozwiązywać problemy i zagadki , chciałbym się was  zapytać czy znacie jakieś fajne zagadki i problemy programistyczne albo strony na których mogłyby się znajdywać.

 

Pozdrawiam i dzięki za poświecony czas

PS . Wrazie gdybym podał złą kategorie prosze o przeniesienie

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Napisz ekwiwalent modulo. Bez używania modulo oczywiście. Zadanie na poziomie gimnazjum, ale od czegoś trzeba zacząć.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Jest jeden problem, który mnie nurtuje od dawna: sesje bez udziału przeglądarki.

Należy napisać rozwiązanie, które jest w stanie jednoznacznie identyfikować poszczególnych userów, równocześnie nie zapisując absolutnie nic po stronie klienta (nawet ciasteczka z SID).
komentarz 20 czerwca 2015 przez niezalogowany
a identyfikować usera może na podstawie linku?

http://domena.pl/index.php?username=ppp123

?
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A jak się upewnisz, że ktoś, kto do adresu dopisze admin jest adminem?
komentarz 20 czerwca 2015 przez niezalogowany
no jeszce hasło będzie musiał podać
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ale problem polega na tym, że po autoryzacji usera trzeba te dane jakoś przechowywać w sesji bez udziału przeglądarki. A jakby nie patrzeć dane w adresie są przechowywane w przeglądarce (w historii)
komentarz 20 czerwca 2015 przez niezalogowany
no tak, więc jedyna opcja to podawanie loginu i hasła przy każdym odświeżeniu strony a resztę danych trzymać na serwerze, innej możliwości nie widzę
komentarz 21 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Teoretycznie można prosty system stworzyć na zasadzie czegoś a la SID, ale przekazywane w każdym linku (jakiś uuid) powiązany z wpisem w bazie danych.

Oczywiście, da się to podrobić. Ale da się to podrobić tak samo, jak ciastko, więc...

To jest najbardziej trywialne rozwiazanie, od którego można zacząć rozważania na ten temat.
komentarz 21 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ale ciastko po SSL jest bezpieczniejsze od adresu, który nawet po SSL jest widoczne ;) musiałbyś generować uuid dla każdego żądania, co raczej jest średnim rozwiązaniem
komentarz 21 czerwca 2015 przez niezalogowany
No ale innego chyba nie ma :)

A może jest tylko go jeszcze nikt nie stworzył :D
komentarz 21 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Ja bym zaczął od przyjrzenia się browser fingerprintowi ;)
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Wymyśliłem najprostszą zagadkę:

Co to jest?

Nie posiada typ danych lecz na coś wskazuje.

Powiedź czym jest i jak się ją używa w C/C++
komentarz 21 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Comandeer, dasz linka? :)
komentarz 21 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
komentarz 21 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

A tutaj http://www.cplusplus.com/reference/cstring/NULL/ jest napisane, że to wartość całkowita (ewentualnie rzutowana) równa 0 (C, C++98, C++11) lub typu nullptr_t (C++11). :)

komentarz 21 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
No to się pomyliłem w zadawaniu pytania. Po zawsze kiedy słyszę o pustym wskaźniku (void) to myślę o wskaźniku bez typu danych.
komentarz 21 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Szkoda. :(

Ale teraz przynajmniej zapamiętasz: C++ to język bardzo silnie typowany - tam wszystko ma swój określony typ. :)
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez niezalogowany
Bardzo polecam rozwiązać zagadkę pt. ,,Kto hoduje rybki?" https://www.youtube.com/watch?v=aNB6DNDqKnI Zagadkę wymyślił Einsten (chyba tak) i przedstawia ją filmik Mr. Zelenta, mam nadzieję, że jeszcze nie oglądałeś ;) Zagadka fajna, rozwiązałem ją w 40-45 minut https://forum.pasja-informatyki.pl/31539/zagadka-einsteina?show=31539#q31539 Podobno rozwiązuje ją parę procent ludzkości, w co autor filmiku nie wierzy, z resztą ja też ;)

Miłego rozwiązywania życzę ;)

Podobne pytania

+11 głosów
4 odpowiedzi 2,425 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Offtop przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
+5 głosów
12 odpowiedzi 1,641 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 990 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w Offtop przez niezalogowany

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...