• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakrywanie całej strony.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
188 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2022 w HTML i CSS przez Marcin Lorek Początkujący (260 p.)
otwarte ponownie 23 lutego 2022 przez Marcin Lorek

Chcę zakryć całą stronę divem a zakrywa tylko klienta przeglądarki( część wyświetlaną przez monitor), więc pod spodem znajduje się odsłonięta strona. Po stronie JS i HTML wszystko jest ok, nie chce prawidłowo wystylizować stronę jak wspomniałem wcześniej.

#przyciemnienie
{
	position: absolute; 
	top: 0; 
	left: 0; 
	height: 100%; 
	width: 100%;
	background-color: #000;
}

https://github.com/MarcinAL/Zakrywanie-ca-ej-strony./blob/main/js

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2022 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

Jeżeli dobrze rozumiem strona się scrolluje i jak dasz diva na pełny ekran to można przeskrolować poza niego? Jednym z rozwiązań mogłoby być:

body {
overflow: hidden;
}

wtedy nie będzie po prostu scrolla.

Inna opcja to ustawić body na position: relative i wtedy wielkość "#przyciemnienie" będzie względem body.

komentarz 23 lutego 2022 przez Marcin Lorek Początkujący (260 p.)

Właściwość overflow: hidden zastosowałem w kodzie javascript i działa (rozwiązanie w komentarzu wyżej), natomiast drugie rozwiązanie z zastosowaniem position:relative nie działa i dalej scrolluje poniżej diva. Dzięki za szybką odpowiedź.

body
{
	margin:0;
	height: 100%;
	position: relative;
}

#przyciemnienie
{
	position: absolute; 
	top: 0; 
	left: 0; 
	height: 100%; 
	width: 100%;
	background-color: #000;
}

 

1
komentarz 23 lutego 2022 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
edycja 23 lutego 2022 przez robert9620

A czy "#przyciemnienie" jest bezpośrednio w body? Może jest pod innym elementem, który ma position: relative? Wrzuć tak, żeby było bezpośrednio w body:

<body>
    <div id="przyciemnienie"></div>
    ... (reszta kodu strony)
</body>

 

komentarz 23 lutego 2022 przez Marcin Lorek Początkujący (260 p.)
edycja 23 lutego 2022 przez Marcin Lorek

Div'a dodawałem przy użyciu JS i podpiąłem pod body. Kiedy próbowałem podpiąć bezpośrednio element do body w kodzie html też nie działało.

function zaloguj(ev)
{
    var el0 = document.createElement("div");
    el0.id = "przyciemnienie";
    var body = document.body;
     
    body.appendChild(el0);
     
<!-- Kod poniżej jest pierwszą opcją z zakryciem bez scrolla
   body.style.overflow = "hidden"; -->
}

 

komentarz 24 lutego 2022 przez Marcin Lorek Początkujący (260 p.)

@robert9620, Zastosowałem małom zmianę i zadziałało. Dzięki :)

<body>
    <div id="przyciemnienie">... (reszta kodu strony)</div>
</body>

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 161 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w HTML i CSS przez DinapeS Początkujący (350 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...