• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam kilka pytań do tyczących odwzorowania całej strony bki.org.pl w Wordpress

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w HTML i CSS przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)
Na wstępie musze powiedzieć, że jestem zielony w Wordpress. W związku z tym przepisuję tą stronę czwarty dzień i musze napisać, że nie mam nic poza przekopiowanym tekstem i menu, które jest niepodobne do tego ze strony bki.org.pl.

Najogólniejsza forma pytania to jak wykonać stronę bki.org.pl w Wordpress przy użyciu jak najmniejszej liczby wtyczek, ale można je rozłożyć na wiele mniejszych pytań. Niektóre z nich:

Jak modyfikować wygląd menu? Czy jest do tego wymagana zmiana motywu? Czy po prostu nie widzę opcji zmiany CSS menu?

Jak wykonać header (mam tu na myśli ten pasek na samej górze z adresem emailem i obrazkami)?

Jak ustawić obrazek obok menu? Czy musze przygotować obrazek, który poza logiem będzie miało duży biały obszar aby wypełnić całe tło tego drugiego nagłówka z menu?

Czy do tego wszystkiego musze szukać odpowiedniego motywu? Czy mogę zrobić to sam bez modyfikacji wielu plików wybranego motywu?

Czy jest możliwość zrobienia slidera bez użycia wtyczki? Jak tak to jak.

Jak widać w większości nie jestem w stanie dojść do tego jak zrobić te stałe elementy strony. Nie oznacza to, że wiem jak zrobić resztę, ale na razie tyle pytań wystarczy.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2019 przez Rocket Gaduła (3,030 p.)
edycja 11 lipca 2019 przez Rocket

jak wykonać stronę bki.org.pl w Wordpress przy użyciu jak najmniejszej liczby wtyczek

Warto przeanalizować, jak wiele z nich tak naprawdę potrzebujesz. Te które uznasz za nieistotne wystarczy po prostu odinstalować, natomiast funkcjonalności które będziesz w stanie możesz odwzorować w PHP (ew. +JS) - działanie ich będzie analogiczne do wtyczek. Możesz oczywiście napisać własne wtyczki, ale traci to wtedy sens. WordPress z założenia, ma być przyjazny dla użytkowników niezaznajomionych z żadną technologią programowania, stąd idea wtyczek. Nie potępiam stosowania tego typu udogodnień, ale warto podczas instalacji, wybierać dystrybucje które oferują stały support i wsparcie kolejnych wersji WP.

Jak modyfikować wygląd menu? Czy jest do tego wymagana zmiana motywu? Czy po prostu nie widzę opcji zmiany CSS menu?

Zakładam że masz na myśli edycję styli menu. Możesz tego dokonać w podpiętych pod szablon plikach CSS ręcznie - poprzez edycję z ftp, lub poprzez personalizację i zawartą w niej opcję aplikowania dodatkowego kodu CSS.

Więcej info: https://szamaniwp.pl/o-wordpressie/gdzie-dodac-kod-css-w-wordpressie/

Modyfikacja menu: https://www.wpbeginner.com/wp-themes/how-to-style-wordpress-navigation-menus/

 

Czy do tego wszystkiego musze szukać odpowiedniego motywu? Czy mogę zrobić to sam bez modyfikacji wielu plików wybranego motywu?

Wszystko zależy od motywu, jeśli przewiduje takie zmiany i opcje to bez problemu powinieneś mieć możliwość z nich skorzystać, nawet z  poziomu jego personalizacji. Możesz także w/w zmiany wprowadzić ręcznie, ale wymagana będzie do tego edycja wielu plików.

Czy jest możliwość zrobienia slidera bez użycia wtyczki? Jak tak to jak.

Jest taka możliwość, ale wymaga dokonania zmian w plikach motywu odpowiedzialnych za miejsce w którym będzie slider wyświetlany, miejsce w którym ładowane są biblioteki zewnętrzne oraz dołożyć style slidera.
Pamiętaj również, że gdy slider utworzysz ręcznie - nie podpinając go pod panel, zmianę obrazków slidera będziesz mógł wykonać również jedynie ręcznie tzn. z poziomu kodu (ew. podmianka obrazków na ftp).

Z tego co wynika z Twojej wiadomości, zalecałbym Ci pozostanie przy wtyczkach ale ograniczenie ich ilości i świadomy ich dobór.

########Edit.

Jeśli chodzi o samo wykonanie klona/migrację/przeniesienie to są do tego narzędzia które automatyzują cały proces. Może warto abyś nimi się zainteresował?

komentarz 11 lipca 2019 przez Bartosz Pawlak Początkujący (370 p.)
Dziękuje za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 167 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 496 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2016 w PHP przez fusemul Użytkownik (720 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...