• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mogę podłączyć do ładowarki o mocy 33W coś co takiej mocy nie będzie w stanie przyjąć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
438 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Dostałem do telefonu ładowarkę 33W i się zastanawiam czy jak podłączę glo tą ładowarką to może coś się jej stać? Wiem że nie będzie ona wtedy ładowała z pełną swoją mocą (tak jak to robi w przypadku ładowania telefonu), ale czy regularne podłączanie tego typu rzeczy nie wpłynie na moc ładowarki?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nic się nie stanie, najwyżej nie będzie ładować. Przed zaczęciem procesu ładowania następuje dogadanie się ładowarki z telefonem, co do prądu jak i napięcia. Niektóre marki idą dalej(jabłuszko) i sprawdza, czy ładowarka jest oryginalna, na swój sposób oczywiście.
komentarz 20 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

To dogadywanie to chyba tylko w ładowarkach z opcją szybkiego ładowania, bo z tymi prostymi to raczej dogadać się nie da.

Niektóre marki idą dalej(jabłuszko) i sprawdza, czy ładowarka jest oryginalna

Każdy sposób jest dobry, by wydymać klienta na kasę ;)

komentarz 20 lutego 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
USB jako standard chyba też się dogaduje co do mocy jaką chce/może przesłać. A raczej większość telefonów implementuje ten, lub podobny standard.
komentarz 20 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

USB-C ma to w standardzie (Power Delivery), starsze wersje raczej nie.

Wcześniej chodziło mi o to, że takie zwykłe proste ładowarki dają tyle mocy, ile fabryka dała i żadnej negocjacji napięcia ładowania nie ma (daje standardowe 5V i tyle).

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,076 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,007 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...